Cracovia – Raków 2:0 (koniec) | Warta – Legia 0:1 (koniec) | Widzew – Lech P. 1:1 (koniec)
Warta Poznań
0:1 (0:1)
Legia Warszawa
Niedziela 19.05.2024, 15:00 • Grodzisk Wielkopolski • PKO Ekstraklasa • Runda 33
    Dziękujemy za śledzenie relacji live. Od 17:30 startujemy z meczem Widzew - Lech!

Foule: 15:9. (17:03:41)

Trzy oczka jadą do Warszawy! Legia pokonała 1:0 Wartę i jest już naprawdę o kroczek od zapewnienia sobie gry w europejskich pucharach w przyszłym sezonie! "Zieloni" z kolei będą musieli drżeć o utrzymanie do ostatniej kolejki!

90+6

90+5
    Sama końcówka meczu. Josue wywalczył jeszcze rzut rożny dla swojego zespołu.

90+4
    Tomasz Musiał pewnie doliczy jeszcze minutę, ponieważ wcześniej długo na murawie leżał Eppel.

90+3
    A jednak. Bezpośredni strzał Kajetana Szmyta, ale pomylił się w tej sytuacji pomocnik Warty.

90+2
    Do wejścia w pole karne rywala szykuje się Adrian Lis. Stawiają wszystko na jedną kartę gospodarze!

90+1
    Ziółkowski faulował na własnej połowie Eppela. Jedna z ostatnich szans dla "Zielonych".

90
    Tomasz Musiał zdecydował się dorzucić cztery minuty do podstawowego czasu gry.

90
    Próbował jeszcze strzału z szesnastego metra Zyba, ale piłka została zablokowana przez Stavropoulosa.

89
    Faulowany w okolicach linii środkowej boiska był Paweł Wszołek.

88
    Żółtą kartką upomniany Dario Vizinger (Warta Poznań).

88
    Widać, że Blaz Kramer wraca po kontuzji. To nie jest dobry mecz napastnika Legii.

86
    Ryzykowna interwencja w defensywie Stavropoulosa. Legia wznowi grę od kornera.

85
    Dobrze wyprowadził akcję Legii Zyba, który uruchomił Kramera. Napastnik gości zdecydował się na strzał z dwudziestego metra, ale fatalnie uderzył.

84
    Efektowny rajd Szmyta! Piłkę po strzale pomocnika Warty zablokował Ziółkowski!

83
    Zbliżamy się do końca spotkania. Wieje nudą w ostatnich minutach meczu.

82
    Legia Warszawa dokonuje zmiany:
    Marc Gual opuszcza boisko a pojawia się na nim Blaž Kramer.

80
    Dla Patryka Rychlika jest to debiut na boiskach Ekstraklasy!

80
    Warta Poznań dokonuje zmiany:
    Filip Borowski opuszcza boisko a pojawia się na nim Kacper Przybyłko.

80
    Jakub Kiełb opuszcza boisko a pojawia się na nim Patryk Rychlik.

78
    Próbował wrzutki z prawej flanki Miguel Luis, ale piłkę zablokował Qendrim Zyba.

78
    Mocno bita piłka przez Josue, ale to nie było udane zagranie Portugalczyka.

77
    Faulowany na połowie rywala był Paweł Wszołek. Legioniści mogą pokusić się o dośrodkowanie w pole karne rywala.

75
    4672 widzów ogląda mecz na stadionie w Grodzisku Wielkopolskim.

74
    Jakub Bartkowski opuszcza boisko a pojawia się na nim Dario Vizinger.

74
    Michał Kopczyński opuszcza boisko a pojawia się na nim Jakub Paszkowski.

73
    Było gorąco! Miguel Luiz do Kajetana Szmyta, który miał dobrą pozycję do oddania strzału, lecz posłał futbolówkę obok bramki rywala.

72
    O strzał z dwudziestego metra pokusił się Jurgen Elitim. Bardzo niecelne uderzenie.

70
    Kręcił w polu karnym rywala Zuba, ale finalnie pomocnik Legii stracił futbolówkę.

69
    Dośrodkowanie z głębi pola Miguela Luiza i udanie odbija futbolówkę Kacper Tobiasz.

67
    Wpadł w pole karne rywala Jurgen Elitim, ale następnie uderzył bardzo niecelnie futbolówkę.

66
    Zagranie z prawej flanki Pawła Wszołka w pole karne rywala. Wybijają piłkę "Zieloni".

65
    Długi wrzut piłki przez Bartkowskiego. Wybijają futbolówkę Legioniści. Próbował uderzać Szmyt, lecz piłka została zablokowana.

63
    W drugiej odsłonie oglądamy wyrównane zawody. Legia nie ma kontroli nad tym spotkaniem.

61
    Dośrodkowanie Josue z rzutu rożnego. Pewnie wypiąstkował futbolówkę Lis.

60
    Podanie na czternasty metr otrzymał Zyba, ale piłka po jego strzale została zablokowana!

59
    Niecelne zagranie Josue w pole karne do Rosołka. Wznowi grę Lis.

57
    Można odnieść wrażenie, że jest to wymuszona zmiana. Celhaka miał prawdopodobnie jakieś problemy zdrowotne.

57
    Jurgen Çelhaka opuszcza boisko a pojawia się na nim Qëndrim Zyba.

55
    Niebezpiecznie w polu karnym Legii. Po interwencji Ziółkowskiego Warta wznowi grę od kornera.

54
    Josue był faulowany na własnej połowie boiska przez Kiełba.
    51.

51
    Okazja dla Warty! Piłka w polu karnym Legii spadła pod nogi Eppela, który przestrzelił z trzynastego metra. To była naprawdę dobra szansa na gola!

51
    Popędził prawym skrzydłem Miguel Luiz i pokusił się o dośrodkowanie. Żaden z jego kolegów nie zdołał przeciąć lotu futbolówki.

50
    Dawid Szymonowicz opuszcza boisko a pojawia się na nim Dimítris Stavrópoulos.

49
    Problemy zdrowotne ma Dawid Szymonowicz. Będzie konieczna zmiana!

47
    Dynamiczna akcja Legii prawym skrzydłem. Po wrzutce Pawła Wszołka łatwo oddalili niebezpieczeństwo od bramki rywale.

46
    Obie ekipy wybiegły na druga połowę spotkania bez zmian w składach.

46
    Początek drugiej połowy spotkania. Zaczynają ją gospodarze.

46

Pierwsza odsłona meczu za nami. Zasłużone prowadzenie piłkarzy Legii Warszawa, która kontroluje przebieg tego spotkania.

45+2

45
    Tomasz Musiał zdecydować się doliczyć dwie minuty do podstawowego czasu gry.

45
    Strzał z niełatwej pozycji Szmyta, ale wyraźnie pomylił się zawodnik gospodarzy!

44
    Dobrze bronią dzisiaj przyjezdni. Warta ma spory problem ze sforsowaniem defensywy rywala.

42
    Duże zamieszanie w polu karnym Warty! Legioniści finalnie nie zdołali oddać strzału na bramkę rywala.

42
    Jednak Rosołek aż tak bardzo nie przestrzelił. Był tam rykoszet i Legia wznowi grę od kornera.

41
    Strzał Macieja Rosołka z linii pola karnego, ale wyraźnie pomylił się napastnik Legii.

39
    Tymczasem w Grodzisku Wielkopolskim zaczęło padać.

39
    Powoli zbliżamy się do końca pierwszej odsłony. Przewaga po stronie Legionistów.

37
    Szmyt faulował teraz zastawiającego futbolówkę Yuriego Ribeiro.

35
    Dośrodkowanie Elitima na głowę Guala. Piłka pada łupem Lisa, który popisał się efektowną paradą.

35
    Josue starał się napędzić akcję Legii. Kapitan gości nie miał do kogo podać, więc dał się sfaulować.

31
    Odpowiedź Legii. Josue do Guala, który oddał mocny strzał, lecz Lis zdołał odbić futbolówkę!
    29.

29
    Michał Kopczyński! Piłka została strącona pod nogi pomocnika Warty, który prawdopodobnie posłał futbolówkę tuż nad poprzeczką!

28
    Podanie w pole karne rywala otrzymał Gual, ale Hiszpan uderzył zbyt lekko, aby pokonać Lisa!
    26. Radovan PANKOV - 0:1

26
    Gol dla Legii!
    Gola strzelił RADOVAN PANKOV!

Goście obejmują prowadzenie! Dośrodkowanie Josue z rzutu rożnego i na piątym metrze znalazł się Radovan Pankov. Defensor Legii świetnie uderzył piłkę z główki i ta wylądowała w siatce.

25
    Rosołek do Ribeiro, którego wrzutka jest blokowana. Korner dla Legii.

23
    Po wrzutce z rzutu wolnego zgrywał futbolówkę Kopczyński. Piłka wyszła za linię końcową boiska.

22
    Faulował na własnej połowie boiska Paweł Wszołek. Rzut wolny dla Warty i okazja na wrzutkę.

20
    Składna akcja gości, lecz przyjezdni stracili piłkę tuż przed polem karnym rywala.

18
    Starcie Ribeiro z Borowskim. Decyzją arbitra faulował piłkarz "Zielonych".
    17.

17
    Było blisko! Przebojowy rajd środkiem boiska Elitima. Pomocnik Legii uruchomił Guala, który zagrywał piłkę na dalszy słupek i niewiele zabrakło, aby Rosołek zamknął akcję wślizgiem.

15
    Dośrodkowanie Josue z rzutu wolnego i Kopczyński dość niepewnie wybił piłkę na korner.

15
    Faulowany na połowie przeciwnika był Maciej Rosołek.

13
    Fatalne rozegranie rzutu wolnego przez Legię. Josue zbyt lekko na prawą flankę do Wszołka.

11
    Przerwa w grze. Kibice Legii Warszawa odpalili race i widoczność jest mocno ograniczona.

10
    Jeden z Legionistów faulowany około trzydzieści metrów od bramki rywala. Okazja dla gości.

9
    Wydaje się, że obecnie zawodnicy Warty Poznań grają z wiatrem.

8
    Zbyt mocne rozciągnięcie gry na prawą flankę przez Josue do Wszołka.
    7.

7
    Było groźnie! Dynamiczna akcja Legii. Piłkę w polu karnym rywala otrzymał Wszołek, który chciał wystawić futbolówkę do jednego z kolegów, lecz nikt nie zdołał przeciąć lotu piłki.

6
    Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Kiełba wypiąstkował futbolówkę Tobiasz.

6
    Pierwsza okazja dla Warty. Korner dla "Zielonych". Do piłki zmierza już Kiełb.

5
    Nieopodal linii środkowej boiska Kupczak był faulowany przez Elitima.

3
    Zagranie z prawej flanki Pawła Wszołka, po którym futbolówka została zablokowana.

1
    Pierwszy gwizdek Tomasza Musiała. Spotkanie zaczynają zawodnicy Legii Warszawa.

1
    Ziółkowski będzie dzisiaj na pewno pilnie obserwowany!

Wyjściowe składy:

Warta Poznań: Grobelny – Bartkowski, Szymonowicz, Kiełb – Borowski, Kupczak, Kopczyński, Matuszewski – Mariz Luís, Szmyt – Eppel.
    Zmiany: Lis – Stavrópoulos, Tonder, Rychlik, Paszkowski, Przybyłko, Vizinger, Savić.

Legia Warszawa: Tobiasz – Pankov, Kapuadi, Ziółkowski – Wszołek, Çelhaka, Elitim, Ribeiro – Gual, Josue – Rosołek.
    Zmiany: Hładun – Kramer, Zyba, G. Dias, Morishita, Rejczyk, W. Urbański.

Sędziowie: Tomasz Musiał (Kraków).

Cześć! Mecz startuje o 15:00.

Tomek

Gole: 26. Pankov

Kartki:   88. Vizinger (WAR)

Posiadanie piłki: 35 % : 65 %.
    Strzały celne: 0:4. Strzały niecelne: 7:4. Rzuty rożne: 2:6. Spalone: 2:0. Foule: 15:9.
    Warta Poznań: Lis – Bartkowski (74. Vizinger), Szymonowicz (50. Stavrópoulos), Kiełb (80. Rychlik) – Borowski (80. Przybyłko), Kupczak, Kopczyński (74. Paszkowski), Matuszewski – Mariz Luís, Szmyt – Eppel.
    Zmiany: Grobelny – Tonder, Savić.

Legia Warszawa: Tobiasz – Pankov, Kapuadi, Ziółkowski – Wszołek, Çelhaka (57. Zyba), Elitim, Ribeiro – Gual (82. Kramer), Josue – Rosołek.
    Zmiany: Hładun – G. Dias, Morishita, Rejczyk, W. Urbański.