Cracovia – Raków 2:0 (koniec) | Warta – Legia 0:1 (koniec) | Widzew – Lech P. 1:1 (koniec)
Warta Poznań
0:1 (0:1)
Legia Warszawa
Niedziela 19.05.2024, 15:00 • Grodzisk Wielkopolski • PKO Ekstraklasa • Runda 33

Cześć! Mecz startuje o 15:00.

Wyjściowe składy:

Warta Poznań: Grobelny – Bartkowski, Szymonowicz, Kiełb – Borowski, Kupczak, Kopczyński, Matuszewski – Mariz Luís, Szmyt – Eppel.
    Zmiany: Lis – Stavrópoulos, Tonder, Rychlik, Paszkowski, Przybyłko, Vizinger, Savić.

Legia Warszawa: Tobiasz – Pankov, Kapuadi, Ziółkowski – Wszołek, Çelhaka, Elitim, Ribeiro – Gual, Josue – Rosołek.
    Zmiany: Hładun – Kramer, Zyba, G. Dias, Morishita, Rejczyk, W. Urbański.

Sędziowie: Tomasz Musiał (Kraków).
    Ziółkowski będzie dzisiaj na pewno pilnie obserwowany!

1
    Mecz rozpoczęty.

1
    Pierwszy gwizdek Tomasza Musiała. Spotkanie zaczynają zawodnicy Legii Warszawa.

3
    Zagranie z prawej flanki Pawła Wszołka, po którym futbolówka została zablokowana.

5
    Nieopodal linii środkowej boiska Kupczak był faulowany przez Elitima.

6
    Pierwsza okazja dla Warty. Korner dla "Zielonych". Do piłki zmierza już Kiełb.

6
    Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Kiełba wypiąstkował futbolówkę Tobiasz.

7
    Było groźnie! Dynamiczna akcja Legii. Piłkę w polu karnym rywala otrzymał Wszołek, który chciał wystawić futbolówkę do jednego z kolegów, lecz nikt nie zdołał przeciąć lotu piłki.
    7.

8
    Zbyt mocne rozciągnięcie gry na prawą flankę przez Josue do Wszołka.

9
    Wydaje się, że obecnie zawodnicy Warty Poznań grają z wiatrem.

10
    Jeden z Legionistów faulowany około trzydzieści metrów od bramki rywala. Okazja dla gości.

11
    Przerwa w grze. Kibice Legii Warszawa odpalili race i widoczność jest mocno ograniczona.

13
    Fatalne rozegranie rzutu wolnego przez Legię. Josue zbyt lekko na prawą flankę do Wszołka.

15
    Faulowany na połowie przeciwnika był Maciej Rosołek.

15
    Dośrodkowanie Josue z rzutu wolnego i Kopczyński dość niepewnie wybił piłkę na korner.

17
    Było blisko! Przebojowy rajd środkiem boiska Elitima. Pomocnik Legii uruchomił Guala, który zagrywał piłkę na dalszy słupek i niewiele zabrakło, aby Rosołek zamknął akcję wślizgiem.
    17.

18
    Starcie Ribeiro z Borowskim. Decyzją arbitra faulował piłkarz "Zielonych".

20
    Składna akcja gości, lecz przyjezdni stracili piłkę tuż przed polem karnym rywala.

22
    Faulował na własnej połowie boiska Paweł Wszołek. Rzut wolny dla Warty i okazja na wrzutkę.

23
    Po wrzutce z rzutu wolnego zgrywał futbolówkę Kopczyński. Piłka wyszła za linię końcową boiska.

25
    Rosołek do Ribeiro, którego wrzutka jest blokowana. Korner dla Legii.

26
    Gol dla Legii!
    Gola strzelił RADOVAN PANKOV!

Goście obejmują prowadzenie! Dośrodkowanie Josue z rzutu rożnego i na piątym metrze znalazł się Radovan Pankov. Defensor Legii świetnie uderzył piłkę z główki i ta wylądowała w siatce.
    26. Radovan PANKOV - 0:1

28
    Podanie w pole karne rywala otrzymał Gual, ale Hiszpan uderzył zbyt lekko, aby pokonać Lisa!

29
    Michał Kopczyński! Piłka została strącona pod nogi pomocnika Warty, który prawdopodobnie posłał futbolówkę tuż nad poprzeczką!
    29.

31
    Odpowiedź Legii. Josue do Guala, który oddał mocny strzał, lecz Lis zdołał odbić futbolówkę!

35
    Josue starał się napędzić akcję Legii. Kapitan gości nie miał do kogo podać, więc dał się sfaulować.

35
    Dośrodkowanie Elitima na głowę Guala. Piłka pada łupem Lisa, który popisał się efektowną paradą.

37
    Szmyt faulował teraz zastawiającego futbolówkę Yuriego Ribeiro.

39
    Powoli zbliżamy się do końca pierwszej odsłony. Przewaga po stronie Legionistów.

39
    Tymczasem w Grodzisku Wielkopolskim zaczęło padać.

41
    Strzał Macieja Rosołka z linii pola karnego, ale wyraźnie pomylił się napastnik Legii.

42
    Jednak Rosołek aż tak bardzo nie przestrzelił. Był tam rykoszet i Legia wznowi grę od kornera.

42
    Duże zamieszanie w polu karnym Warty! Legioniści finalnie nie zdołali oddać strzału na bramkę rywala.

44
    Dobrze bronią dzisiaj przyjezdni. Warta ma spory problem ze sforsowaniem defensywy rywala.

45
    Strzał z niełatwej pozycji Szmyta, ale wyraźnie pomylił się zawodnik gospodarzy!

45
    Tomasz Musiał zdecydować się doliczyć dwie minuty do podstawowego czasu gry.

45+2
    1. połowa zakończona.

Pierwsza odsłona meczu za nami. Zasłużone prowadzenie piłkarzy Legii Warszawa, która kontroluje przebieg tego spotkania.

46
    2. połowa rozpoczęta.

46
    Początek drugiej połowy spotkania. Zaczynają ją gospodarze.

46
    Obie ekipy wybiegły na druga połowę spotkania bez zmian w składach.

47
    Dynamiczna akcja Legii prawym skrzydłem. Po wrzutce Pawła Wszołka łatwo oddalili niebezpieczeństwo od bramki rywale.

49
    Problemy zdrowotne ma Dawid Szymonowicz. Będzie konieczna zmiana!

50
    Warta Poznań dokonuje zmiany:
    Dawid Szymonowicz opuszcza boisko a pojawia się na nim Dimítris Stavrópoulos.

51
    Popędził prawym skrzydłem Miguel Luiz i pokusił się o dośrodkowanie. Żaden z jego kolegów nie zdołał przeciąć lotu futbolówki.

51
    Okazja dla Warty! Piłka w polu karnym Legii spadła pod nogi Eppela, który przestrzelił z trzynastego metra. To była naprawdę dobra szansa na gola!
    51.

54
    Josue był faulowany na własnej połowie boiska przez Kiełba.

55
    Niebezpiecznie w polu karnym Legii. Po interwencji Ziółkowskiego Warta wznowi grę od kornera.

57
    Legia Warszawa dokonuje zmiany:
    Jurgen Çelhaka opuszcza boisko a pojawia się na nim Qëndrim Zyba.

57
    Można odnieść wrażenie, że jest to wymuszona zmiana. Celhaka miał prawdopodobnie jakieś problemy zdrowotne.

59
    Niecelne zagranie Josue w pole karne do Rosołka. Wznowi grę Lis.

60
    Podanie na czternasty metr otrzymał Zyba, ale piłka po jego strzale została zablokowana!

61
    Dośrodkowanie Josue z rzutu rożnego. Pewnie wypiąstkował futbolówkę Lis.

63
    W drugiej odsłonie oglądamy wyrównane zawody. Legia nie ma kontroli nad tym spotkaniem.

65
    Długi wrzut piłki przez Bartkowskiego. Wybijają futbolówkę Legioniści. Próbował uderzać Szmyt, lecz piłka została zablokowana.

66
    Zagranie z prawej flanki Pawła Wszołka w pole karne rywala. Wybijają piłkę "Zieloni".

67
    Wpadł w pole karne rywala Jurgen Elitim, ale następnie uderzył bardzo niecelnie futbolówkę.

69
    Dośrodkowanie z głębi pola Miguela Luiza i udanie odbija futbolówkę Kacper Tobiasz.

70
    Kręcił w polu karnym rywala Zuba, ale finalnie pomocnik Legii stracił futbolówkę.

72
    O strzał z dwudziestego metra pokusił się Jurgen Elitim. Bardzo niecelne uderzenie.

73
    Było gorąco! Miguel Luiz do Kajetana Szmyta, który miał dobrą pozycję do oddania strzału, lecz posłał futbolówkę obok bramki rywala.

74
    Michał Kopczyński opuszcza boisko a pojawia się na nim Jakub Paszkowski.

74
    Jakub Bartkowski opuszcza boisko a pojawia się na nim Dario Vizinger.

75
    4672 widzów ogląda mecz na stadionie w Grodzisku Wielkopolskim.

77
    Faulowany na połowie rywala był Paweł Wszołek. Legioniści mogą pokusić się o dośrodkowanie w pole karne rywala.

78
    Mocno bita piłka przez Josue, ale to nie było udane zagranie Portugalczyka.

78
    Próbował wrzutki z prawej flanki Miguel Luis, ale piłkę zablokował Qendrim Zyba.

80
    Jakub Kiełb opuszcza boisko a pojawia się na nim Patryk Rychlik.

80
    Filip Borowski opuszcza boisko a pojawia się na nim Kacper Przybyłko.

80
    Dla Patryka Rychlika jest to debiut na boiskach Ekstraklasy!

82
    Marc Gual opuszcza boisko a pojawia się na nim Blaž Kramer.

83
    Zbliżamy się do końca spotkania. Wieje nudą w ostatnich minutach meczu.

84
    Efektowny rajd Szmyta! Piłkę po strzale pomocnika Warty zablokował Ziółkowski!

85
    Dobrze wyprowadził akcję Legii Zyba, który uruchomił Kramera. Napastnik gości zdecydował się na strzał z dwudziestego metra, ale fatalnie uderzył.

86
    Ryzykowna interwencja w defensywie Stavropoulosa. Legia wznowi grę od kornera.

88
    Widać, że Blaz Kramer wraca po kontuzji. To nie jest dobry mecz napastnika Legii.

88
    Żółtą kartką upomniany Dario Vizinger (Warta Poznań).

89
    Faulowany w okolicach linii środkowej boiska był Paweł Wszołek.

90
    Próbował jeszcze strzału z szesnastego metra Zyba, ale piłka została zablokowana przez Stavropoulosa.

90
    Tomasz Musiał zdecydował się dorzucić cztery minuty do podstawowego czasu gry.

90+1
    Ziółkowski faulował na własnej połowie Eppela. Jedna z ostatnich szans dla "Zielonych".

90+2
    Do wejścia w pole karne rywala szykuje się Adrian Lis. Stawiają wszystko na jedną kartę gospodarze!

90+3
    A jednak. Bezpośredni strzał Kajetana Szmyta, ale pomylił się w tej sytuacji pomocnik Warty.

90+4
    Tomasz Musiał pewnie doliczy jeszcze minutę, ponieważ wcześniej długo na murawie leżał Eppel.

90+5
    Sama końcówka meczu. Josue wywalczył jeszcze rzut rożny dla swojego zespołu.

90+6

Trzy oczka jadą do Warszawy! Legia pokonała 1:0 Wartę i jest już naprawdę o kroczek od zapewnienia sobie gry w europejskich pucharach w przyszłym sezonie! "Zieloni" z kolei będą musieli drżeć o utrzymanie do ostatniej kolejki!

Foule: 15:9. (17:03:41)
    Dziękujemy za śledzenie relacji live. Od 17:30 startujemy z meczem Widzew - Lech!

Tomek

Gole: 26. Pankov

Kartki:   88. Vizinger (WAR)

Posiadanie piłki: 35 % : 65 %.
    Strzały celne: 0:4. Strzały niecelne: 7:4. Rzuty rożne: 2:6. Spalone: 2:0. Foule: 15:9.
    Warta Poznań: Lis – Bartkowski (74. Vizinger), Szymonowicz (50. Stavrópoulos), Kiełb (80. Rychlik) – Borowski (80. Przybyłko), Kupczak, Kopczyński (74. Paszkowski), Matuszewski – Mariz Luís, Szmyt – Eppel.
    Zmiany: Grobelny – Tonder, Savić.

Legia Warszawa: Tobiasz – Pankov, Kapuadi, Ziółkowski – Wszołek, Çelhaka (57. Zyba), Elitim, Ribeiro – Gual (82. Kramer), Josue – Rosołek.
    Zmiany: Hładun – G. Dias, Morishita, Rejczyk, W. Urbański.