Szwajcaria – Włochy 2:0 (koniec) | Niemcy – Dania 2:0 (koniec)
Niemcy
2:0 (0:0)
Dania
Sobota 29.06.2024, 21:00 • BVB Stadion, Dortmund • Mistrzostwa Europy • 1/8 finału

Cześć! Mecz startuje o 21:00.
    Dania gotowa do kolejnego wyzwania
    Przygotowania Niemiec

Zapraszamy na relację na żywo z drugiego meczu 1/8 finału Euro 2024. Przeciwnikiem reprezentacji Niemiec będzie Dania. Konfrontacja rozpocznie się w sobotę o godzinie 21.

Wyjściowe składy:

Niemcy: Neuer – Kimmich, Rüdiger, Schlotterbeck, Raum – Andrich, Kroos – Sané, Gündoğan (C), Musiala – Havertz.
    Zmiany: Baumann, ter Stegen – Groß, Füllkrug, Führich, Müller, Beier, Anton, Wirtz, Mittelstädt, Henrichs, Koch, Can, Undav.
    Trener: Julian Nagelsmann

Dania: Schmeichel (C) – Andersen, Vestergaard, Christensen – Bah, Delaney, Højbjerg, Mæhle – Olsen, Eriksen – Højlund.
    Zmiany: Hermansen, Rønnow – Kjær, Jensen, Dolberg, Jørgensen, Damsgaard, Nørgaard, Kristiansen, Wind, Poulsen, Dreyer, Kristensen, Bruun Larsen.
    Trener: Kasper Hjulmand

Sędzia: Michael Oliver (Anglia).

Hymny narodowe za drużynami oraz kibicami.

1

2
    Niemcy w białych strojach z elementami w barwach znanymi z flagi. Z kolei reprezentacja Danii na czerwono z białymi wstawkami.

4
    Ostatecznie nieuznana bramka reprezentacji Niemiec. Z powodu przewinienia Nico Schlotterbecka szybko została przerwana radość gospodarzy!
    4. Nico Schlotterbeck (GER)

5
    Dania próbowała żwawo wykorzystać rozprężenie w szeregach reprezentacji Niemiec.

7
    Dynamiczne otwarcie meczu przez Niemców. Joshua Kimmich huknął zza pola karnego, ale w powietrze wyszedł Kasper Schmeichel. Robinsonada bramkarza reprezentacji Danii i gospodarze musieli zadowolić się wywalczeniem rzutu rożnego.
    7. Joshua Kimmich nie pokonał bramkarza!

8
    Gospodarze niezmiennie z przewagą pod względem posiadania piłki.

9
    Reprezentanci Danii skoncentrowani na odpieraniu ataków przeciwnika na własnej połowie boiska.

10
    Niezmiennie podłączony do prądu jest Kasper Schmeichel. Obrona za obroną doświadczonego golkipera. Tym razem sparował na korner piłkę po uderzeniu Kaia Havertza.

11
    Robert Andrich główkował prosto w Kaspera Schmeichela po dośrodkowaniu z rzutu rożnego.
    11. Kai Havertz sprawdził bramkarza!

12
    Z ostatnim atakiem nie przebił się Jamal Musiala, ponieważ z dużym zdecydowaniem interweniował obrońca.

13
    Podanie do Jamala Musiali, który tym razem podsumował atak strzałem. Pudło.

14
    Nieudane podanie Ilkaya Gundogana, a Dania próbuje zaprowadzić odrobinę porządku na własnej połowie boiska.

15
    Kwadrans meczu za drużynami.

16
    Szansa na zaszkodzenie doświadczonemu Kasperowi Schmeichelowi rozegraniem rzutu wolnego.

17
    Rozegranie reprezentantów Niemiec pod dowództwem Joshui Kimmicha.

18
    Kasper Schmeichel zainicjował atak reprezentacji Danii dalekim wykopnięciem piłki.

20
    Dania zaczęła wymieniać podania, więc poczuła się nieco swobodniej na murawie.

21
    Podanie do Christiana Eriksena w okolicę pola karnego przeciwnika. Blisko lidera reprezentacji Danii znalazł się Antonio Ruediger i zablokował próbę pokonania strzałem Manuela Neuera.

22
    Przewinienie w kole środkowym.

23
    Pierwsza połowa spotkania za półmetkiem.

24
    Podanie Christiana Eriksena dotarło w dogodne miejsce do Joakima Maehlego. Ten natychmiast zorganizował się do oddania uderzenia, jednak nie wcelował w bramkę strzeżoną przez Manuela Neuera!
    24. Joakim Maehle strzelił niedokładnie!

25
    Przerwa w grze po groźnie wyglądającym zderzeniu zawodników obu drużyn.

26
    Spokojniejsze rozegranie proponowane przez podopiecznych Juliana Nagelsmanna.

27
    Jamal Musiala nie zabrał się z piłką do linii bramkowej z powodu ryzykownego, ale skutecznego wślizgu reprezentanta Danii.

29
    Nadciąga burza z piorunami, o ile istnieje burza bez piorunów, nad stadion w Dortmundzie.

30
    Na zakończenie drugiego kwadransa spotkania przewinienie Roberta Andricha niebezpiecznie blisko linii pola karnego rywala.

31
    Kolejne nieudane uderzenie z rzutu wolnego. Piłka, kopnięta przez Christiana Eriksena, zatrzymała się na murze rozstawionym przez Manuela Neuera.

32
    Rozpoczęła się ulewa.

33
    Sprytne rozwiązanie Ilkaya Guendogana, jednak połapali się we wszystkim podopieczni Kaspera Hjumlanda.

34
    Niewielka była szansa na dogonienie piłki na boku boiska przez Thomasa Delaneya.

35
    Kai Havertz nie przebił się indywidualnym rajdem pod bramkę Kaspera Schmeichela.

36
    Mecz przerwany z powodu burzy.
    36. Mecz przerwany z powodu burzy

37
    Zobaczymy, na jak długo zostanie wstrzymana gra. Szykuje się długa, piłkarska noc w Dortmundzie.

Potok emocji

Gadu, gadu, a przerwa w meczu trwa od 20 minut. Jeszcze dogrywka do kompletu i skończy się to wszystko po północy.

Piłkarze powrócili z szatni na boisko.

Panie Laskowski, to było 20 minut, a nie dziesięć, ale w TVP nie liczą godzin i lat.

38
    Grają dalej!

38
    Już dwa uderzenia gospodarzy po wznowieniu grania. Kai Havertz nie pokonał ponownie rozgrzanego Kaspera Schmeichela, a Nico Schlotterbeck główkował w boczną siatkę.
    38. Kai Havertz nie zaskoczył Kaspera Schmeichela!
    38. Nico Schlotterbeck główkował niecelnie!
    Jeszcze filmik z kąpieli. Szklana pogoda

40
    Przewinienie w bocznym sektorze boiska i Niemcy zastanawiają się nad sposobem wykonania rzutu wolnego.

41
    Interweniowali reprezentanci Danii po zagraniu Toniego Kroosa z rzutu wolnego.

42
    Kombinacyjna akcja Danii zakończona ostatecznie strzałem. Rasmus Hojlund strzelił w boczną siatkę i tylko nastraszył Manuel Neuera!
    42. Rasmus Hojlund strzelił w boczną siatkę!

43
    Ostatnie ataki w pierwszej połowie, która wydaje się trwać wieczność.

44
    Michael Oliver przerwał grę po przewinieniu na starającym się opanować piłkę Jamalu Musiali.

45
    Szansa na pokonanie Manuela Neuera! Najlepsza w pierwszej połowie. Rasmus Hojlund dostał podanie od Thomasa Delaneya, ale dobrze antycypował wydarzenia bramkarz Niemców. Brawurowe wyjście na przedpole pozwoliło na wygranie w sytuacji sam na sam.
    45. Rasmus Hojlund przegrał z Manuelem Neuerem!

45
    Doliczona minuta.

45+1

Bezbramkowa pierwsza połowa w Dortmundzie. Piorunująca to była część meczu, ale nie ze względu na boiskowe zwroty akcji, a pogodowy armagedon.

Czekamy na wznowienie meczu po przerwie.

46

47
    Sędzia dał swoimi gestami do zrozumienia, że nie ma nic pilnego do zrobienia w nocy z soboty na niedzielę i przerwie mecz w razie kolejnych piorunów. Wiadomo, bezpieczeństwo zawodników jest ważne.

48
    Ponownie przewinienie Roberta Andricha, jednak niezmiennie bez napomnienia kartonikiem.

48
    Anulowana bramka Joachima Andersena!

Druga połowa rozpoczęła się tak jak pierwsza, czyli lądowaniem piłki w bramce. Tym razem była to bramka Niemiec! Joachim Andersen oddał uderzenie z centrum pola karnego do sieci obok zdezorientowanego Manuela Neuera. Wcześniej o piłkę powalczył z powodzeniem Thomas Delaney. Nie ma jednak gola z powodu spalonego.
    48. Joachim Andersen (DEN)

50
    Nieudana próba wykonania dośrodkowania przez Roberta Andricha.

51
    Wideo weryfikacja. Potencjalny rzut karny dla Niemiec!

52
    Rzut karny dla Niemiec za blokowanie ręką dośrodkowania Davida Rauma! Joachim Andersen pechowcem po raz drugi.
    52. Joachim Andersen zagrał ręką w polu karnym!

53
    Gol dla Niemiec!
    Gola z rzutu karnego zdobył KAI HAVERTZ.

Niemcy na prowadzeniu po karuzeli emocji z VAR-em w roli głównej! Kai Havertz pokonał precyzyjnym uderzeniem Kaspera Schmeichela, choć Duńczyk rzucił się w dobrym kierunku. Gospodarze na prowadzeniu 1:0!
    53. Kai Havertz (GER) - 1:0

55
    Dania musi gonić wynik. Powtórka zaprezentowała, jak mało brakowało do uniknięcia spalonego przez Thomasa Delaneya przy anulowanym trafieniu.

56
    Niełatwo będzie zebrać się podopiecznym Kaspera Hjumlanda. Niemcy znaleźli gola w chipsach.

57
    Alexander Bah napomniany żółtą kartką za niesportowe zachowanie.

58
    Przewinienie na zawodniku z Danii, który starał się transportować piłkę w kierunku bramki Niemiec.

59
    Nie ma gola! A powinien być. Sytuacja równie dogodna, jak przy rzucie karnym, ale tym razem Kai Havertz spudłował miękkim strzałem. Nieznaczne pudło po ośmieszeniu dryblingiem Joachima Andersena!
    59. Kai Havertz spudłował strzałem!

61
    Godzina meczu za drużynami.

61
    Joakim Maehle napomniany żółtą kartką za ostre przewinienie.

63
    Dodatkowo były napomnienia żółtą kartką dla selekcjonera Kaspera Hjumlanda oraz asystenta trenera gospodarzy Sandro Wagnera.

64
    Leroy Sane spudłował płaskim strzałem z dogodnej pozycji. I tak nie byłoby gola z powodu wcześniejszego spalonego Kaia Havertza. Sędzia asystent, zgodnie z podręcznikiem, poczekał na podniesienie chorągiewki.

64
    Niemcy dokonuje zmiany:
    İlkay Gündoğan opuszcza boisko a pojawia się na nim Emre Can.

64
    Robert Andrich opuszcza boisko a pojawia się na nim Niclas Füllkrug.

66
    Pierwsza realna szansa na doprowadzenie do remisu, jednak Mortem Hojlund nie jest skuteczny. Jego uderzenie było prosto w Manuela Neuera!
    66. Rasmus Hojlund prosto w Manuela Neuera!

68
    Niemcy starają się jak najdłużej utrzymywać w posiadaniu piłki.

68
    Gola strzelił JAMAL MUSIALA!

2:0! Niemcy o krok od wywalczenia awansu do ćwierćfinału Euro 2024! Podanie z własnej połowy za plecy obrońców z Danii. Znalazł się tam Jamal Musiala, który zgubił wszystkich przeciwników. W sytuacji sam na sam jeden z ulubieńców publiczności w Dortmundzie poradził sobie z Kasperem Schmeichelem. Rewelacyjnie asystował Nico Schlotterbeck!
    68. Jamal MUSIALA - 2:0

69
    Dania dokonuje zmiany:
    Andreas Skov Olsen opuszcza boisko a pojawia się na nim Yussuf Poulsen.

69
    Thomas Delaney opuszcza boisko a pojawia się na nim Christian Nørgaard.

71
    Czy jeszcze jest jakakolwiek wiara w zwycięstwo w reprezentacji Danii?

72
    Rozpoczyna się świętowanie na trybunach stadionu w Dortmundzie. Podopieczni Juliana Nagelsmanna są mocno nakręceni po zdobyciu zaliczki.

73
    Dania jeszcze mobilizuje się do przeprowadzenia skutecznego natarcia.

74
    Nico Schlotterbeck rozstawia przeciwników po kątach, co wyjątkowo podoba się publiczności.

75
    Pozostał kwadrans podstawowego czasu w drugiej połowie spotkania.

77
    Będzie potrójna zmiana w zespole Kaspera Hjumlanda.

78
    Joakim Maehle nie przebił się indywidualnym rajdem przez twardo stojącego na nogach Antonio Ruedigera.

79
    Przerwa w grze spowodowana urazem.

80
    David Raum opuszcza boisko a pojawia się na nim Benjamin Henrichs.

80
    Jamal Musiala opuszcza boisko a pojawia się na nim Florian Wirtz.

81
    Andreas Christensen opuszcza boisko a pojawia się na nim Jacob Bruun Larsen.

81
    Rasmus Højlund opuszcza boisko a pojawia się na nim Jonas Wind.

81
    Alexander Bah opuszcza boisko a pojawia się na nim Mikkel Damsgaard.

82
    Zablokowane zostało jedno z uderzeń ostatniej nadziei reprezentacji Danii.

83
    Nicolas Fullkrug nie poradził sobie w konfrontacji z Kasperem Schmeichelem, a dodatkowo znajdował się na spalonym.
    83. Niclas Füllkrug nie poradził sobie!

84
    Gospodarze zadowoleni z powodu odgwizdania przewinienia na wysokości koła środkowego.

86
    Interweniował na przedpolu Kasper Schmeichel, ale nie miał pomysłu na szybkie zainicjowanie ataki Danii.

87
    Raz jeszcze korzystne orzeczenie sędziego dla reprezentantów Niemiec. Spalony!

88
    Leroy Sané opuszcza boisko a pojawia się na nim Waldemar Anton.

89
    Benjamin Henrichs zrobił w indywidualnym rajdzie wszystko dobrze. Poza strzałem.

90
    Doliczony czas.

90+1
    Trzecia nieuznana bramka w meczu. Na spalonym Florian Wirtz!
    90+1. Florian Wirtz (GER)

90+4
    Gospodarze blokowali Jannika Vestergaarda. Wygląda na to, że Niemcy zachowają czyste konto w konfrontacji o ćwierćfinał.

90+6

Reprezentacja Niemiec drugim ćwierćfinalistą Euro 2024. W drugiej połowie zdobyła gole na miarę pokonania 2:0 Danii. Będzie się rozmawiać nie tylko o awansie gospodarzy, ale również o rozstrzygnięciach sędziowskich. Miały one duży wpływ na wyeliminowanie zespołu ze Skandynawii.

Posiadanie piłki: 54% : 46%.
    Strzały celne: 10:2.
    Strzały niecelne: 6:3.
    Rzuty rożne: 6:6.
    Spalone: 4:3.
    Foule: 7:15.

Dziękuję za wspólnie spędzony czas i zapraszam na następne relacje. (23:21:19)

Gole: 53. Havertz (kar.), 68. Musiala

Kartki:   57. Bah (DEN), 61. Maehle (DEN)

Posiadanie piłki: 54 % : 46 %.
    Strzały celne: 10:2. Strzały niecelne: 6:3. Rzuty rożne: 6:6. Spalone: 4:3. Foule: 7:15.
    Niemcy: Neuer – Kimmich, Rüdiger, Schlotterbeck, Raum (80. Henrichs) – Andrich (64. Füllkrug), Kroos – Sané (88. Anton), Gündoğan (C) (64. Can), Musiala (80. Wirtz) – Havertz.
    Zmiany: Baumann, ter Stegen – Groß, Führich, Müller, Beier, Mittelstädt, Koch, Undav.

Dania: Schmeichel (C) – Andersen, Vestergaard, Christensen (81. Bruun Larsen) – Bah (81. Damsgaard), Delaney (69. Nørgaard), Højbjerg, Maehle – Olsen (69. Poulsen), Eriksen – Højlund (81. Wind).
    Zmiany: Hermansen, Rønnow – Kjaer, Jensen, Dolberg, Jørgensen, Kristiansen, Dreyer, Kristensen.

Sędziowie: Michael Oliver (Anglia)