Szwajcaria – Włochy 2:0 (koniec) | Niemcy – Dania 2:0 (koniec)
Niemcy
2:0 (0:0)
Dania
Sobota 29.06.2024, 21:00 • BVB Stadion, Dortmund • Mistrzostwa Europy • 1/8 finału
    90+1. Florian Wirtz (GER)

90+1
    Trzecia nieuznana bramka w meczu. Na spalonym Florian Wirtz!

88
    Niemcy dokonuje zmiany:
    Leroy Sané opuszcza boisko a pojawia się na nim Waldemar Anton.
    83. Niclas Füllkrug nie poradził sobie!

83
    Nicolas Fullkrug nie poradził sobie w konfrontacji z Kasperem Schmeichelem, a dodatkowo znajdował się na spalonym.

81
    Dania dokonuje zmiany:
    Alexander Bah opuszcza boisko a pojawia się na nim Mikkel Damsgaard.

81
    Rasmus Højlund opuszcza boisko a pojawia się na nim Jonas Wind.

81
    Andreas Christensen opuszcza boisko a pojawia się na nim Jacob Bruun Larsen.

80
    Jamal Musiala opuszcza boisko a pojawia się na nim Florian Wirtz.

80
    David Raum opuszcza boisko a pojawia się na nim Benjamin Henrichs.

69
    Thomas Delaney opuszcza boisko a pojawia się na nim Christian Nørgaard.

69
    Andreas Skov Olsen opuszcza boisko a pojawia się na nim Yussuf Poulsen.
    68. Jamal MUSIALA - 2:0

68
    Gol dla Niemiec!
    Gola strzelił JAMAL MUSIALA!

2:0! Niemcy o krok od wywalczenia awansu do ćwierćfinału Euro 2024! Podanie z własnej połowy za plecy obrońców z Danii. Znalazł się tam Jamal Musiala, który zgubił wszystkich przeciwników. W sytuacji sam na sam jeden z ulubieńców publiczności w Dortmundzie poradził sobie z Kasperem Schmeichelem. Rewelacyjnie asystował Nico Schlotterbeck!
    66. Rasmus Hojlund prosto w Manuela Neuera!

66
    Pierwsza realna szansa na doprowadzenie do remisu, jednak Mortem Hojlund nie jest skuteczny. Jego uderzenie było prosto w Manuela Neuera!

64
    Robert Andrich opuszcza boisko a pojawia się na nim Niclas Füllkrug.

64
    İlkay Gündoğan opuszcza boisko a pojawia się na nim Emre Can.

64
    Leroy Sane spudłował płaskim strzałem z dogodnej pozycji. I tak nie byłoby gola z powodu wcześniejszego spalonego Kaia Havertza. Sędzia asystent, zgodnie z podręcznikiem, poczekał na podniesienie chorągiewki.

61
    Joakim Maehle napomniany żółtą kartką za ostre przewinienie.
    59. Kai Havertz spudłował strzałem!

59
    Nie ma gola! A powinien być. Sytuacja równie dogodna, jak przy rzucie karnym, ale tym razem Kai Havertz spudłował miękkim strzałem. Nieznaczne pudło po ośmieszeniu dryblingiem Joachima Andersena!

57
    Alexander Bah napomniany żółtą kartką za niesportowe zachowanie.
    53. Kai Havertz (GER) - 1:0

53
    Gola z rzutu karnego zdobył KAI HAVERTZ.

Niemcy na prowadzeniu po karuzeli emocji z VAR-em w roli głównej! Kai Havertz pokonał precyzyjnym uderzeniem Kaspera Schmeichela, choć Duńczyk rzucił się w dobrym kierunku. Gospodarze na prowadzeniu 1:0!
    52. Joachim Andersen zagrał ręką w polu karnym!

52
    Rzut karny dla Niemiec za blokowanie ręką dośrodkowania Davida Rauma! Joachim Andersen pechowcem po raz drugi.

51
    Wideo weryfikacja. Potencjalny rzut karny dla Niemiec!
    48. Joachim Andersen (DEN)

48
    Anulowana bramka Joachima Andersena!

Druga połowa rozpoczęła się tak jak pierwsza, czyli lądowaniem piłki w bramce. Tym razem była to bramka Niemiec! Joachim Andersen oddał uderzenie z centrum pola karnego do sieci obok zdezorientowanego Manuela Neuera. Wcześniej o piłkę powalczył z powodzeniem Thomas Delaney. Nie ma jednak gola z powodu spalonego.
    45. Rasmus Hojlund przegrał z Manuelem Neuerem!

45
    Szansa na pokonanie Manuela Neuera! Najlepsza w pierwszej połowie. Rasmus Hojlund dostał podanie od Thomasa Delaneya, ale dobrze antycypował wydarzenia bramkarz Niemców. Brawurowe wyjście na przedpole pozwoliło na wygranie w sytuacji sam na sam.
    42. Rasmus Hojlund strzelił w boczną siatkę!

42
    Kombinacyjna akcja Danii zakończona ostatecznie strzałem. Rasmus Hojlund strzelił w boczną siatkę i tylko nastraszył Manuel Neuera!
    38. Nico Schlotterbeck główkował niecelnie!
    38. Kai Havertz nie zaskoczył Kaspera Schmeichela!

38
    Już dwa uderzenia gospodarzy po wznowieniu grania. Kai Havertz nie pokonał ponownie rozgrzanego Kaspera Schmeichela, a Nico Schlotterbeck główkował w boczną siatkę.

38
    Grają dalej!
    36. Mecz przerwany z powodu burzy

36
    Mecz przerwany z powodu burzy.
    24. Joakim Maehle strzelił niedokładnie!

24
    Podanie Christiana Eriksena dotarło w dogodne miejsce do Joakima Maehlego. Ten natychmiast zorganizował się do oddania uderzenia, jednak nie wcelował w bramkę strzeżoną przez Manuela Neuera!

21
    Podanie do Christiana Eriksena w okolicę pola karnego przeciwnika. Blisko lidera reprezentacji Danii znalazł się Antonio Ruediger i zablokował próbę pokonania strzałem Manuela Neuera.

10
    Niezmiennie podłączony do prądu jest Kasper Schmeichel. Obrona za obroną doświadczonego golkipera. Tym razem sparował na korner piłkę po uderzeniu Kaia Havertza.
    7. Joshua Kimmich nie pokonał bramkarza!

7
    Dynamiczne otwarcie meczu przez Niemców. Joshua Kimmich huknął zza pola karnego, ale w powietrze wyszedł Kasper Schmeichel. Robinsonada bramkarza reprezentacji Danii i gospodarze musieli zadowolić się wywalczeniem rzutu rożnego.
    4. Nico Schlotterbeck (GER)

4
    Ostatecznie nieuznana bramka reprezentacji Niemiec. Z powodu przewinienia Nico Schlotterbecka szybko została przerwana radość gospodarzy!

Gole: 53. Havertz (kar.), 68. Musiala

Kartki:   57. Bah (DEN), 61. Maehle (DEN)

Posiadanie piłki: 54 % : 46 %.
    Strzały celne: 10:2. Strzały niecelne: 6:3. Rzuty rożne: 6:6. Spalone: 4:3. Foule: 7:15.
    Niemcy: Neuer – Kimmich, Rüdiger, Schlotterbeck, Raum (80. Henrichs) – Andrich (64. Füllkrug), Kroos – Sané (88. Anton), Gündoğan (C) (64. Can), Musiala (80. Wirtz) – Havertz.
    Zmiany: Baumann, ter Stegen – Groß, Führich, Müller, Beier, Mittelstädt, Koch, Undav.

Trener: Julian Nagelsmann

Dania: Schmeichel (C) – Andersen, Vestergaard, Christensen (81. Bruun Larsen) – Bah (81. Damsgaard), Delaney (69. Nørgaard), Højbjerg, Maehle – Olsen (69. Poulsen), Eriksen – Højlund (81. Wind).
    Zmiany: Hermansen, Rønnow – Kjaer, Jensen, Dolberg, Jørgensen, Kristiansen, Dreyer, Kristensen.

Trener: Kasper Hjulmand

Sędziowie: Michael Oliver (Anglia)