Stal S. W. – Resovia 1:3 (koniec) | Prostějov – Ostrava B 2:3 (koniec) | Vik. Pilzno – Lafnitz 6:0 (koniec)
Zlín – Vyškov 1:1 (koniec) | Dynamo C.B. – Žižkov 7:1 (koniec) | Dukla – Dukla 1:0 (koniec)
Považská Bystrica – FC Opava 2:2 (koniec) | Brno – Slovacko 1:0 (koniec) | Górnik Z. – Odra O. 2:1 (koniec)
Stal M. – Sandecja 0:1 (koniec) | Polonia W. – Wisła Pł. 3:1 (koniec) | Warta – Chrobry 1:0 (koniec)
Termalica – Jastrzębie 0:0 (koniec) | Pogoń Grodzisk Maz. – Znicz 1:2 (koniec) | Kisvarda – Koszyce 1:1 (koniec)
Górnik Ł. – Pogoń Sdl. 3:1 (koniec) | Nyiregyhaza Spartacus – Michalovce 1:1 (koniec) | Korona – Ruch 4:1 (koniec)
Cracovia – Polonia B. 2:1 (koniec) | Widzew – Motor 1:2 (koniec) | ŁKS – Wieczysta 1:2 (koniec)
Mlada – Slovan 1:0 (koniec) | Slavia – Pardubice 1:1 (koniec) | Arka – Linfield 5:2 (koniec)
Hradec Kralove – Zagłębie S. 1:1 (koniec) | Sparta – AIK Solna 3:1 (koniec) | KFC Komárno – Újpest FC 1:1 (koniec)
Prešov – Pohronie 4:1 (koniec) | Raków – Stal Rz. 5:1 (koniec) | GKS T. – Karvina 0:1 (koniec)
Ołomuniec B – Skalica 2:3 (koniec) | Banik – Pogoń 1:2 (koniec) | Slovan – Cluj 0:1 (koniec)
Lech P. – Piast 0:1 (koniec)
Polonia Warszawa
3:1 (0:1)
Wisła Płock
Sobota 29.06.2024, 11:00 • Kępa • Spotkania towarzyskie

Cześć! Mecz startuje o 11:00 i będziemy informować o zmianach wyniku.
    W pierwszym meczu towarzyskim letniego okresu przygotowawczego w sezonie 2024/2025 pierwszoligowe drużyny Polonii Warszawa i Wisły Płock zmierzą się bezpośrednio na obiekcie sportowym w Kępie, gdzie na obozie przebywa ekipa "Nafciarzy"!
    Spadkowicz z PKO BP Ekstraklasy z ubiegłego sezonu 2023/2024, czyli zespół Wisły Płock zaczyna letnie przygotowania meczem kontrolnym, a nowy szkoleniowiec Mariusz Misiura stawia na takie personalia!
    "Czarne Koszule", które w końcówce ubiegłego sezonu 2023/2024 Fortuna 1. Ligi wywalczyli utrzymanie na tym poziomie rozgrywkowym w bezpośredniej rywalizacji z Resovią Rzeszów dziś meczem sparingowym zaczynają przygotowania!

Wyjściowe składy:

Polonia Warszawa: Lemanowicz – Cissé, Grudniewski, Kołodziejski – Predenkiewicz, Koton, Wojciechowski, Zawistowski – Bajdur, Kluska, Kobusiński.

Zmiany: Kuchta – Sandach, Kowalski-Haberek, Mikołajewski, Hoxhallari, Grzelczak, Piątek, Michalski, Vasin, Falgierski, Auzmendi, Zjawiński.

Trener: Rafał Smalec.

Wisła Płock: Gradecki – Misiak, Edmundsson, Nastić, Pomorski, Niepsuj, Kun, Famulak, Brzozowski, Lewandowski, Sekulski.

Zmiany: Zieliński – Szymański, Tkocz, Haglind-Sangré, Jampol, Tomczyk, Abdelhamid, Hiszpański, Kukułka, Kocyła, Westermark.

Trener: Mariusz Misiura.

1

15
    Po kwadransie rywalizacji w Kępach mamy bezbramkowy remis, a także niezbyt wiele okazji z obu stron. Oby kolejne minuty przyniosły większe emocje.

19
    Gol dla Wisły Płock!
    Gola strzelił MATEUSZ LEWANDOWSKI!

26
    W słupek huknął teraz swoim strzałem Nikodem Zawistowski!

30
    Polonia Warszawa dokonuje zmiany:
    Jakub Lemanowicz opuszcza boisko a pojawia się na nim Mateusz Kuchta.

42
    Tuż nad poprzeczką szybuje strzał głową stopera Polonii Warszawa Michała Kołodziejskiego!

45

Po pierwszych 45. minutach rywalizacji warszawska Polonia przegrywa w Kępie z Wisłą Płock wynikiem 0:1. Nie brakowało akcji z obu stron boiska w tej połowie.

46

46
    Wyjściowe składy na II połowę meczu:

Polonia Warszawa: Kuchta – Kowalski-Haberek, Mikołajewski, Hoxhallari – Grzelczak, Piątek, Michalski, Wasin – Auzmendi, Zjawiński, Falgierski.

Wisła Płock: Zieliński – Szymański, Tkocz, Haglind-Sangré, Jampol, Tomczyk, Abdelhamid, Hiszpański, Kukułka, Kocyła, Westermark.

55
    Gol dla Polonii W.!
    Gola strzelił MATEUSZ MICHALSKI!

60
    Mateusz Kuchta opuszcza boisko a pojawia się na nim Adrian Sandach.

68
    Gola strzelił MYKYTA WASIN!

Z lewej strony boiska krótko rozegrany rzut wolny przez zawodników Polonii Warszawa. Sprawna wymiana podań i z około 25. metrów na strzał z dystansu decyduje się MYKYTA WASIN, który tym uderzeniem pokonuje bramkarza płockiej Wisły i "Czarne Koszule" prowadzą w tym spotkaniu 2:1!
    68. Mykyta WASIN - 2:1

70
    Mykyta Wasin opuszcza boisko a pojawia się na nim Bartosz Falbierski.

77
    Gola strzelił XABI AUZMENDI!

90
    Druga połowa gry w tym spotkaniu towarzyskim zdecydowanie na korzyść Polonii Warszawa, która wygrywa 3:1. To pokazuje, że Wisła Płock na poziomie pierwszoligowych rozgrywek nie będzie miała łatwego zadania, aby sprawnie wywalczyć awans do Ekstraklasy!

To już koniec na dziś jeśli chodzi o piłkarskie wrażenia. Dziękuję Państwu bardzo serdecznie za wspólnie spędzony czas i razem przeżywane emocje. Zachęcam tym samym jednocześnie z całego serca do śledzenia pozostałych relacji LIVE w serwisie Lajfy. Każdemu życzę spokojnego sobotniego popołudnia i do zobaczenia! (13:26:26)

Adam Ka

Gole: 55. Michalski, 68. Wasin, 77. Auzmendi – 19. Lewandowski

Polonia Warszawa:

I połowa: Lemanowicz (30. Kuchta) – Cissé, Grudniewski, Kołodziejski – Predenkiewicz, Koton, Wojciechowski, Zawistowski – Bajdur, Kluska, Kobusiński.

II połowa: Kuchta (60. Sandach) – Kowalski-Haberek, Mikołajewski, Hoxhallari – Grzelczak, Piątek, Michalski, Wasin (70. Falbierski) – Auzmendi, Zjawiński, Falgierski.

Wisła Płock:

I połowa: Gradecki – Misiak, Edmundsson, Nastić, Pomorski, Niepsuj, Kun, Famulak, Brzozowski, Lewandowski, Sekulski.

II połowa: Zieliński – Szymański, Tkocz, Haglind-Sangré, Jampol, Tomczyk, Abdelhamid, Hiszpański, Kukułka, Kocyła, Westermark.