Francja – Belgia 1:0 (koniec) | Portugalia – Słowenia 0:0 (3:0 po rz. karnych)
Francja
1:0 (0:0)
Belgia
Poniedziałek 01.07.2024, 18:00 • Merkur Spiel-Arena, Düsseldorf (Niemcy) • Mistrzostwa Europy • 1/8 finału

To już koniec przygody belgijskich piłkarzy z turniejem EURO 2024. Odpadają oni w 1/8 tych rozgrywek po zaciętym boju z Francuzami. Zabrakło zaledwie kilku minut, aby doprowadzić do dogrywki, a być może potem rzutów karnych, które mogłyby potoczyć się zupełnie inaczej. Francja czeka więc na swojego ćwierćfinałowego rywala, a będzie nim lepszy zespół w wieczornej parze Portugalia – Słowenia. Na dziś to już wszystko jeśli chodzi o to starcie, ale zachęcamy do śledzenia pozostałych relacji LIVE w serwisie Lajfy, w tym meczu, który rozpocznie się już o godzinie 21:00. Dziękuję Państwu bardzo serdecznie za wspólnie spędzony czas i razem przeżywane emocje. Życzę udanego wieczoru, dobrej nocy i spokojnej reszty tygodnia! (19:57:19)
    Lepiej broniąca się przez cały ten mecz i znacznie bardziej nastawiona w tym spotkaniu na ofensywę reprezentacja Francji zwycięża 1:0 i melduje się w ćwierćfinale Mistrzostw Europy 2024 w Niemczech!

90+3
    Orel Mangala przerywa nieczystym wślizgiem akcję w kontrze Francuzów i bez wątpienia otrzymuje on żółtą kartkę. Grają za moment "Trójkolorowi" od rzutu wolnego.

90+2
    Dobrze francuska defensywa wybija centrę posłaną z narożnika boiska przez De Bruyne.

90+2
    Jeszcze wybita piłka na aut bramkowy przez Francuzów po centrze Jérémy Doku i mamy rzut rożny dla "Czerwonych Diabłów".

90+1
    Na trybunach obiektu Merkur Spiel-Arena rozpoczęło się już fetowanie francuskiej publiczności, a z kolei cisza ogarnia sektory zajmowane przez fanów z Belgii.

90
    Arbiter główny tego starcia Szwed Glenn Nyberg dorzuca 3 minuty do regulaminowego czasu tej rywalizacji. Czy tutaj jeszcze coś się może zmienić?!

89
    Blokowana próba zagrania Doku do jednego z Belgów. Dobrze ustawieni w defensywie Francuzi.

88
    Belgia dokonuje zmiany:
    Yannick Carrasco opuszcza boisko a pojawia się na nim Dodi Lukebakio.

88
    Timothy Castagne opuszcza boisko a pojawia się na nim Charles De Ketelaere.

87
    Próbują jeszcze atakować "Czerwone Diabły", a z piłką pomiędzy rywalami przebiega Jérémy Doku jednak po chwili Francuzi go powstrzymują.
    85. Jan Vertonghen (FRA) - 1:0

85
    Gol dla Francji!
    Gola samobójczego strzelił JAN VERTONGHEN!

Dobra akcja grana najpierw środkiem pola, potem lewą stroną, później ponownie przez środek boiska na prawe skrzydło i tam "Trójkolorowi" znajdują receptę na pokonanie Belgów. Spora ilość francuskich graczy brała udział w tej ofensywnej szarży. Ze spokojem rozegrany atak, gdzie Jules Koundé podaje do N'Golo Kanté, a ten zagrywa pod nogi Randala Kolo Muaniego, któremu nie pozostało nic innego, jak obrócić się z futbolówkę w kierunku bramki Belgii i oddać strzał z kilkunastu metrów. Piłka po drodze na linii uderzenie odbija się od belgijskiego obrońcy JANA VERTONGHENA i całkowicie myli próbującego udanie interweniować golkipera kadry Belgii Koena Casteelsa. Piłka ostatecznie znajduje drogę do bramki i Francuzi mają to upragnione prowadzenie 1:0 w 85. minucie spotkania!

83
    Doskonale między słupkami francuski bramkarz Mike Maignan podbija groźne uderzenie Kevina De Bruyne spoza pola karnego!

82
    N'Golo Kanté w akcji na prawej stronie boiska fauluje Jérémy Doku i od rzutu wolnego wznowią "Czerwone Diabły".

81
    Szarżował z piłką przed momentem w ofensywie Yannick Carrasco, ale zamiary Belga szybko zostają przerwane przez arbitra, który dopatrzył się faulu w ataku.

80
    Udanie we własnej "11" zainterweniował belgijski golkiper Koen Casteels chwytając wysokie dośrodkowanie Julesa Koundé.
    300 ZŁ ZA GOLA W MECZU FRANCJA - BELGIA

Zasady:
    1. Otwórz konto z kodem LAJFY i zaznacz wszystkie zgody marketingowe.
    2. Wpłać dokładnie 30 zł..
    3. Postaw pierwszy kupon SOLO za 2 zł i zagraj na dowolne zdarzenie z meczu FRANCJA - BELGIA.
    4. Następnie zagraj SOLO lub AKO za 28 zł na dowolne zdarzenie lub zdarzenia. Kurs musi wynieść min. 2.0 i kupon musi być rozliczony do 07.07 do 23:59..
    5. Jeśli padnie przynajmniej 1 gol w starciu FRANCJA - BELGIA, to niezależnie od losu Twoich kuponów, w ciągu 48h od zakończenia meczu otrzymasz freebet 300 zł
    6. Freebetem grasz jak chcesz!

Adam Ka

Gole: 85. Vertonghen (swój)

Kartki:   14. Tchouaméni (FRA), 23. Griezmann (FRA), 25. Rabiot (FRA) – 76. Vertonghen (BEL), 77. Domenico Tedesco (BEL), 90+3. Mangala (BEL)

Strzały celne: 5:5. Strzały niecelne: 15:0. Rzuty rożne: 5:2. Spalone: 1:0. Foule: 6:9.
    Francja: Maignan – Koundé, Upamecano, Saliba, Hernández – Kanté, Tchouaméni, Rabiot – Griezmann – Thuram (62. Kolo Muani), Mbappé (C).

Zmiany: Aréola, Samba – Clauss, Konaté, Pavard, Mendy, Camavinga, Zaïre-Emery, Fofana, Barcola, K. Coman, Dembélé, Giroud.

Trener: Didier Deschamps.

Belgia: Casteels – Castagne (88. De Ketelaere), Faes, Vertonghen, Theate – De Bruyne (C), Onana, Carrasco (88. Lukebakio) – Openda (63. Mangala), Lukaku, Doku.

Zmiany: Kaminski, Sels – Debast, De Cuyper, Tielemans, Vermeeren, Vranckx, Witsel, Bakayoko, Trossard.

Trener: Domenico Tedesco.

Główny: Glenn Nyberg (SWE).
    Liniowi: Mahbod Beigi – Andreas Söderkvist (SWE).