Rumunia – Holandia 0:3 (koniec) | Austria – Turcja 1:2 (koniec)
Rumunia
0:3 (0:1)
Holandia
Wtorek 02.07.2024, 18:00 • Munich Football Arena • Mistrzostwa Europy • 1/8 finału

Dziękuję za wspólnie spędzony czas i zapraszam na następne relacje. (19:57:03)

Posiadanie piłki: 38% : 62%.
    Strzały celne: 1:6.
    Strzały niecelne: 3:12.
    Rzuty rożne: 4:13.
    Spalone: 0:4.
    Foule: 8:8.

Teatr jednego zespołu. Holandia spokojnie wypunktowała 3:0 Rumunię i zameldowała się w ćwierćfinale Euro 2024. Już Polska była groźniejsza w meczu z Pomarańczowymi niż Rumunia.

90+5
    90+3. Donyell Malen (NED) - 0:3

90+3
    Gol dla Holandii!
    Gola strzelił DONYELL MALEN!

W doliczonym czasie konfrontacja została podsumowana trzecim golem. Donyell Malen z dubletem na koncie, a gola na 3:0 zdobył płaskim strzałem na zakończenie rajdu przez połowę boiska!

90+3
    Ostatnia szansa na zdobycie jednego gola w fazie pucharowej Euro 2024, ale Rumunia nie oddała strzału po dośrodkowaniu z rzutu rożnego.

90+2
    Holandia dokonuje zmiany:
    Memphis Depay opuszcza boisko a pojawia się na nim Daley Blind.

90
    Doliczone cztery minuty do podstawowego czasu.

89
    Ile będzie minut doliczonych przez Felixa Zwayera?

88
    Rumunia dokonuje zmiany:
    Nicolae Stanciu opuszcza boisko a pojawia się na nim Darius Olaru.

86
    Spokojna wymiana podań pewnych zwycięstwa reprezentantów Holandii.

85
    No i pozamiatane, Holandia pokaże się w najlepszej ósemce Euro 2024.

84
    Cody Gakpo opuszcza boisko a pojawia się na nim Wout Weghorst.
    83. Donyell Malen (NED) - 0:2

83

Holandia potrzebowała multum sytuacji podbramkowych do zdobycia tego drugiego gola. W końcu udało się. Na lewej stronie boiska przedarli się Memphis Depay oraz Cody Gakpo. Rumuni tylko obserwowali, licząc na opuszczenie przez piłkę boiska. Nic takiego jednak nie wydarzyło się, a dogranie Cody'ego Gakpo wykorzystał Donyell Malen!

83
    Na boisku pojawi się z ławki rezerwowych Wout Weghorst.

82
    Drużyna z Beneluksu pozostaje na połowie przeciwnika, co przybliża ją do wywalczenia awansu.

81
    Nicolae Stanciu napomniany żółtą kartką za protestowanie po gwizdku sędziego, który zobaczył przewinienie Denisa Alibeca.

Gole: 20. Gakpo, 83. Malen, 90+3. Malen

Kartki:   67. M. Marin (RUM), 81. Stanciu (RUM)

Posiadanie piłki: 38 % : 62 %.
    Strzały celne: 1:6. Strzały niecelne: 3:12. Rzuty rożne: 4:13. Spalone: 0:4. Foule: 8:8.
    Rumunia: Niţă – Rațiu, Drăgușin, Burcă, Mogoş (38. Racovițan) – R. Marin – Man, Stanciu (C) (88. Olaru), M. Marin (72. Cicâldău), Hagi (72. Alibec) – Drăguş (72. Mihăilă).
    Zmiany: Moldovan, Târnovanu – Bîrligea, Nedelcearu, Puşcaş, Rus, Sorescu, Șut.

Trener: Edward Iordanescu

Holandia: Verbruggen – Dumfries, de Vrij, van Dijk (C), Aké (69. van de Ven) – Schouten (69. Veerman), Simons, Reijnders – Bergwijn (46. Malen), Depay (90+2. Blind), Gakpo (84. Weghorst).
    Zmiany: Bijlow, Flekken – Brobbey, de Ligt, Geertruida, Frimpong, Gravenberch, Maatsen, Wijnaldum, Zirkzee.

Trener: Ronald Koeman

Sędziowie: Felix Zwayer (Niemcy)