Stal M. – GKS K. 0:1 (koniec) | Radomiak – Jagiellonia 2:3 (koniec) | Widzew – Lech P. 2:1 (koniec)
Radomiak Radom
2:3 (0:2)
Jagiellonia Białystok
Sobota 27.07.2024, 17:30 • Stadion im. Braci Czachorów, Radom • PKO Ekstraklasa • Runda 2

Dziękuję za wspólnie spędzony czas i zapraszam na następne relacje. (19:25:22)

Posiadanie piłki: 48% : 52%.
    Strzały celne: 6:4.
    Strzały niecelne: 21:3.
    Rzuty rożne: 11:2.
    Spalone: 1:1.
    Foule: 5:11.

A jednak Jagiellonia Białystok. Po przerwie Radomiak odrobił dwubramkową stratę do mistrza Polski, jednak ostatniego gola na 3:2 zdobył zmiennik Miki Villar w końcówce podstawowego czasu.

90+4

90+3
    Strącenie piłki prosto w rękawice czujnego Sławomira Abramowicza.

90+1
    Radomiak Radom dokonuje zmiany:
    João Peglow opuszcza boisko a pojawia się na nim Radosław Cielemięcki.

90+1
    Vagner Dias opuszcza boisko a pojawia się na nim Jean Franco Sarmiento.

90
    Doliczone cztery minuty do podstawowego czasu.

89
    Jagiellonia Białystok dokonuje zmiany:
    Jesús Imaz Ballesté opuszcza boisko a pojawia się na nim Mateusz Skrzypczak.

89
    Michal Sáček opuszcza boisko a pojawia się na nim Dušan Stojinović.
    88. Miki VILLAR - 2:3

88
    Gol dla Jagiellonii!
    Gola strzelił MIKI VILLAR!

Jagiellonia ponownie na prowadzeniu. Pokazała mistrzowskie wyrachowanie. Akcja bramkowa została przeprowadzona przez zmienników Adriana Siemieńca. Aurelien Nguiamba uruchomił pięknym podaniem między nogami przeciwnika Mikiego Villara. Z kolei Hiszpan poradził sobie w pojedynku z Maciejem Kikolskim!

87
    Skuteczna interwencja Macieja Kikolskiego poza własnym polem karnym.

86
    Świetne podanie w pole karne przeciwnika z Białegostoku, ale Jagiellonia nie pozwoliła sobie na stratę kolejnego gola. Brawurowo interweniował na przedpolu Sławomir Abramowicz!

84
    Kibice gospodarzy starają się popchnąć podopiecznych Bruno Baltazara do dalszego atakowania.

82
    Afimico Pululu dostał podanie na wolne pole i na zakończenie ataku indywidualnego poczęstował płaskim strzałem Macieja Kikolskiego.

81
    Energiczne podejście wysokim pressingiem. Próba wywarcia presji na przeciwniku i dzięki temu odebrania piłki w pobliżu jego pola karnego. Posiadająca futbolówkę drużyna musi mieć się na baczności przy wykonywaniu każdego podania.

79
    Pozostaje jeszcze trochę czasu na rozstrzygnięcie spotkania, a Radomiak pozostaje w natarciu.
    77. Leonardo Miramar Rocha - 2:2

77
    Gol dla Radomiaka!
    Gola strzelił LEONARDO MIRAMAR ROCHA!

Radomiak dopadł przeciwnika w tym arcyciekawym widowisku. Leandro Rocha z drugim dubletem w sezonie! Po dośrodkowaniu zachował się najbardziej przytomnie i dziobnął piłkę obok bezradnego Sławomira Abramowicza do siatki.

75
    Sławomir Abramowicz popisał się robinsonadą i nie pozwolił przeciwnikom na doprowadzenie do remisu strzałem głową po wrzutce z rzutu wolnego!

74
    Mateusz Cichocki wparował w pole karne przeciwnika i otworzyła się tam przed nim szansa na doprowadzenie do remisu.

71
    Jarosław Kubicki opuszcza boisko a pojawia się na nim Aurélien Nguiamba.

71
    Dominik Marczuk opuszcza boisko a pojawia się na nim Miki Villar.

70
    Ponownie gospodarze, ale na zakończenie ataku musieli zadowolić się wywalczeniem rzutu rożnego.
    68. Vagner Dias strzelił niecelnie!

68
    Ponownie Radomiak zmarnował rewelacyjną szansę na strzelenie gola. Ładna, kombinacyjna akcja i zakończyła się ona uderzeniem z powietrza obok bramki Vagnera Diasa!

67
    Jagiellonia wróciła na połowę przeciwnika po kilku poważnych ostrzeżeniach od Radomiaka.

65
    Odpowiedziała Jagiellonia i mogła wykorzystać rozprężenie w obronie podopiecznych Bruno Baltazara.
    65. Niewykorzystana szansa na gola!

65
    Świetna szansa na doprowadzenie do remisu! Po podaniu Jana Grzesika były nawet dwa uderzenia zawodników Radomiaka. Leonardo Rocha został zablokowany, a kolejna próba okazała się niedokładna!

63
    Lamine Diaby-Fadiga opuszcza boisko a pojawia się na nim Afimico Pululu.

63
    Leonardo Rocha strącił piłkę po dośrodkowaniu. Nie przymierzył w bramkę strzeżoną przez Sławomira Abramowicza.

62
    Nieudane rozegranie ataku z wykorzystaniem wysoko ustawionego Adriana Diegueza.

61
    Podopieczni Adriana Siemieńca jakby delikatnie opanowali sytuację na murawie.

60
    Godzina meczu za drużynami.

58
    Gospodarze nacisnęli na przeciwników i próbują odwrócić los meczu.

57
    Zabrakło gospodarzom wykończenia po płaskim dośrodkowaniu Jana Grzesika do Leonardo Rochy.

56
    Radomiak ponownie na połowie przeciwnika i miał możliwość zaszkodzenia przeciwnikom z rzutu rożnego.

54
    Po pierwsze złe wykończenie w sytuacji sam na sam, a po drugie sędzia asystent z opóźnieniem zasygnalizował spalonego zawodnika Radomiaka.

53
    Tym samym jeszcze powinno być bardzo ciekawie.
    52. Leonardo Miramar Rocha - 1:2

52
    Gola z rzutu karnego zdobył LEONARDO MIRAMAR ROCHA.

Bardzo dobre otwarcie drugiej połowy spotkania przez Radomiaka. Spokojne uderzenie z rzutu karnego w środek bramki i gospodarze złapali kontakt z Jagiellonią Białystok.
    48. Żółta kartka

48
    Sławomir Abramowicz napomniany żółtą kartką za sprokurowanie rzutu karnego po koszmarnym błędzie Adriana Diegueza.

48
    Rzut karny dla Radomiaka!

46
    Bruno Jordão opuszcza boisko a pojawia się na nim Luiz Gustavo Novaes Palhares.

46
    Rafal Wolski opuszcza boisko a pojawia się na nim Leândro Rossi Pereira.

46

Ostatnie przygotowania do wznowienia meczu.

Czekamy na wznowienie meczu po przerwie.

Nie ma problemu ze wskazaniem najważniejszego zawodnika spotkania. Jarosław Kubicki oddał dwa uderzenia z dystansu na miarę prowadzenia 2:0 Jagiellonii Białystok.

45

44
    Czy będzie doliczony czas?

43
    Ostatnie szanse Radomiaka w pierwszej połowie spotkania.

42
    Spokojna gra Jagiellonii Białystok po zdobyciu dwubramkowego prowadzenia uderzeniami Jarosława Kubickiego.
    40. Jarosław KUBICKI - 0:2

40
    Gola strzelił JAROSŁAW KUBICKI!

I drugi raz to samo! Rewelacyjna forma strzelecka Jarosława Kubickiego. Pięknie to wyglądało. Pomocnik Jagiellonii raz jeszcze nie miał żadnego przeciwnika blisko siebie przed polem karnym, co wykorzystał rewelacyjnym uderzeniem prosto do sieci.

39
    W ostatnim momencie w ataku Radomiaka zabrakło zdecydowania.

37
    Na razie spokojnie radzą sobie przyjezdni i nie pozwalają na konkretną odpowiedź na gola Jarosława Kubickiego.

36
    Radomiak musi zbierać się do odrabiania strat do przeciwnika.
    34. Jarosław KUBICKI - 0:1

34

Nie wykorzystali swojej okazji do zdobycia gola gospodarze i niebawem Jagiellonia Białystok wymierzyła za to karę. Spektakularne uderzenie Jarosława Kubickiego! Dostał piłkę na zakończenie wymiany podań przed polem karnym Radomiaka. Reszta należała już do Jarosława Kubickiego. Po prostu palce lizać. Po potężnym strzale futbolówka odbiła się jeszcze od poprzeczki zanim wylądowała w sieci!
    32. Raphael Rossi strzelił niecelnie!

32
    Jan Grzesik zabrał się za wykonanie dalekiego wrzutu z autu na wysokości pola karnego przeciwnika. Wrzucona przez niego piłka została strącona przez Raphaela Rossiego w boczną siatkę w bramce Sławomira Abramowicza!

31
    Radomiak próbował stworzyć przewagę na lewej stronie boiska. Przesunęli się jednak w obronie podopieczni Adriana Siemieńca.

30
    Już dwa bezbramkowe kwadranse za zespołami.

29
    Brakuje nam stuprocentowych sytuacji podbramkowych po obu stronach radomskiego stadionu.

27
    Gra została przerwana z powodu przewinienia Tarasa Romanczuka na Roberto Alvesie.

26
    Radomiak dostał ostrzeżenie i ponownie stara się kontrolować przebieg wydarzeń na własnej połowie boiska.

23
    Przyjezdnym nie udało się wykorzystać prostego błędu technicznego przeciwnika. Interweniował wślizgiem Raphael Rossi.

21
    Piłka skierowana na skrzydło. Została ona tam rozegrana w duecie przez defensora oraz pomocnika. Dośrodkowanie nie było odpowiednio wypieszczone i nie zostało podsumowane uderzeniem.

20
    Na razie nieskuteczne ataki obu jedenastek i bramkarze nie pozwalają sobie na skapitulowanie.

17
    Dośrodkowanie zostało spokojnie wyłapane przez skoncentrowanego bramkarza Jagiellonii Białystok.

15
    Bezbramkowy kwadrans spotkania za zespołami.

14
    Jagiellonia postanowiła coraz dłużej utrzymywać się w posiadaniu piłki na połowie przeciwnika.

13
    Spokojnie poradzili sobie niesieni dopingiem gospodarze z głębokim dośrodkowaniem Joao Moutinho z rzutu wolnego.

12
    Szansa na zaskoczenie zawodników Radomiaka rozegraniem rzutu wolnego.

10
    Krótka przerwa w grze.

8
    Seria stałych fragmentów gry zawodników Radomiaka na połowie uczestnika eliminacji Ligi Mistrzów.

6
    Interweniował Joao Moutinho w ostatnim momencie, przez co Radomiak musiał zadowolić się wywalczeniem jedynie rzutu rożnego.

5
    Wymiana podań w środku pola.

3
    Była już jedna niebezpieczna szarża w wykonaniu Dominika Marczuka. Została ona przerwana przez energicznie powracających do bronienia zawodników Radomiaka.

2
    Radomiak w tradycyjnych, zielonych strojach z białymi elementami. Z kolei Jagiellonia Białystok w żółto-czerwonych strojach.

1
    Zestawienie Radomiaka
    Jedenastka gości

Zapraszamy na relację na żywo z meczu Jagiellonii Białystok w PKO Ekstraklasie. Uczestnik eliminacji Ligi Mistrzów powalczy o punkty na terenie Radomiaka. Początek spotkania w sobotę o godzinie 17:30.
    Przygotowania Radomiaka

Radomiak rozpoczął sezon w PKO Ekstraklasie od pokonania beniaminka. Bohaterem zakończonego wynikiem 2:1 spotkania z GKS-em Katowice był Leonardo Rocha. Właśnie on znalazł dwukrotnie sposób na pokonanie strzałami Dawida Kudły.
    Afimico Pululu i spółka podbili Poniewież
    Wspomnień czar

Jagiellonia we wtorek wystartowała w eliminacjach Ligi Mistrzów. Drużyna Adriana Siemieńca zadebiutowała w rozgrywkach w dobrym stylu. Pokonanie 4:0 FK Paneveżys pozwala z wielkim optymizmem patrzeć na rewanż. Jagiellonia jest jedną nogą w trzeciej rundzie eliminacji.
    Radomiak ma za sobą zwycięstwo
    Jaga ma za sobą pucharowe zwycięstwo

Białostoczanie rozpoczęli od zwycięstwa również próbę obronienia mistrzostwa Polski. Na inaugurację sezonu w PKO Ekstraklasie piłkarze Jagiellonii wygrali 2:0 z Puszczą Niepołomice. Do sforsowania defensywy przeciwnika potrzebowali sporo czasu i pomocy zmienników.

Cześć! Mecz startuje o 17:30.

Gole: 52. Rocha (kar.), 77. Rocha – 34. Kubicki, 40. Kubicki, 88. Villar

Kartki:   48. S. Abramowicz (JAG)

Posiadanie piłki: 48 % : 52 %.
    Strzały celne: 6:4. Strzały niecelne: 21:3. Rzuty rożne: 11:2. Spalone: 1:1. Foule: 5:11.
    Radomiak Radom: Kikolski – Ouattara, Rossi (C), Cichocki, Grzesik – Peglow (90+1. Cielemięcki), Jordão (46. Novaes Palhares), Alves, R. Wolski (46. Rossi Pereira) – Dias (90+1. Sarmiento), Rocha.
    Zmiany: Mammadov, Jakubik, Zimovski, Okoniewski.

Trener: Bruno Baltazar

Jagiellonia Białystok: S. Abramowicz – Sáček (89. Stojinović), Haliti, Diéguez, Moutinho – Kubicki (71. Nguiamba), Romanczuk (C) – Marczuk (71. Villar), Imaz Ballesté (89. Skrzypczak), Hansen – Diaby-Fadiga (63. Pululu).
    Zmiany: Stryjek – Olszewski, Rybak, Łaski.

Trener: Adrian Siemieniec

Sędziowie: Piotr Lasyk (Bytom)