Chrobry – Termalica 0:4 (koniec) | Górnik Ł. – Stal Rz. 2:1 (koniec) | Warta – Wisła Pł. 1:2 (koniec)
Warta Poznań
1:2 (1:0)
Wisła Płock
Sobota 27.07.2024, 19:35 • Grodzisk Wielkopolski • Betclic 1 Liga • Runda 2

Cześć! Mecz startuje o 19:35.
    Przygotowania płocczan

Drużyny poprzednio rywalizowały za sobą na jednym szczeblu rozgrywek w 2022 i 2023 roku. Była to PKO Ekstraklasa i w bezpośrednich konfrontacjach lepiej poszło Nafciarzom. Wisła Płock zwyciężyła 4:0 w Grodzisku Wielkopolskim, po czym w rewanżu na własnym stadionie wygrała 1:0.
    Poznaniacy mają za sobą nieudaną inaugurację
    Wspomnień czar

Na rozpoczęcie sezonu lepiej poradziła sobie Wisła Płock. W oficjalnym debiucie pod wodzą Mariusza Misiury zremisowała 1:1 z beniaminkiem Kotwicą Kołobrzeg. Po przerwie odrobiła jednobramkową stratę poniesioną w wyniku strzału Michała Cywińskiego.
    Zieloni mają za sobą prezentację
    Nafciarze powalczą w Grodzisku Wielkopolskim

Warta Poznań nie może wspominać dobrze swojego pierwszego meczu o stawkę po spadku z PKO Ekstraklasy. Drużyna z Wielkopolski poniosła porażkę 0:3 z Bruk-Betem Termalicą Nieciecza. Tym samym wróciła bez jakiegokolwiek punktu z dalekiego wyjazdu.
    Warta Poznań powalczy na własnym stadionie

Zapraszamy na relację na żywo z meczu Betclic I ligi w Grodzisku Wielkopolskim. Warta Poznań zmierzy się w nim z Wisłą Płock. Początek rywalizacji o godzinie 19:35 w sobotę.

Wyjściowe składy:

Warta Poznań: Grobelny – Bartkowski, Kiełb, Wojcinowicz, Tkaczuk, Gąska, Szeliga, Adamski, Michalski, Pleśnierowicz, Waluś.
    Zmiany: Przybylak – Norkowski, Firlej, Tonder, Sarbinowski, Rychlik, Przybyłko, Jakubowski.
    Trener: Piotr Jacek

Wisła Płock: Gostomski – Nastić, Pomorski, Pacheco, Kocyła, Kun, Sekulski, Brzozowski, Niepsuj, Haglind-Sangre, Szymański.
    Zmiany: Gradecki – Kukułka, Lewandowski, Famulak, Hiszpański, Misiak, Jime, Edmundsson, Tomczyk.
    Trener: Mariusz Misiura

Sędzia: Piotr Urban (Warszawa).

Ostatnie przygotowania do rozpoczęcia spotkania.

1

2
    Gospodarze w białych strojach z zielonymi elementami. Z kolei Wisła Płock w ciemnoniebieskich trykotach z białymi wstawkami.

4
    Gra przerwana z powodu przewinienia na Adamskim w centrum pola.

5
    Dawid Kocyła próbował zaskoczyć Jędrzeja Grobelnego głębokim zagraniem. Ostatecznie płocczanie od rzutu wolnego.

6
    Dwa dośrodkowania zespołu z województwa mazowieckiego.

8
    Pierwsza akcja Zielonych zakończona uderzeniem celnym. Poradził sobie z jego poskromieniem Maciej Gostomski.

9
    Wisła Płock wrzutem z autu. Piłka przyznana gościom po krótkim zamieszaniu.

10
    Nieudana próba przyspieszenia ataku Wisły Płock podaniem crossowym.

11
    Spokojne rozegranie w centralnej części boiska proponowane przez podopiecznych Mariusza Misiury.

12
    Piłka skierowana na skrzydło. Została ona tam rozegrana w duecie przez defensora oraz pomocnika. Dośrodkowanie nie było odpowiednio wypieszczone i nie zostało podsumowane uderzeniem.

14
    Dani Pacheco domaga się podań od swoich kompanów z płockiego pierwszoligowca.

15
    Bezbramkowy kwadrans meczu za drużynami.

16
    Wisła Płock w próbie przeprowadzenia ataku na prawej stronie boiska.

17
    Brakuje dobrych podań w pole karne przeciwnika.

18
    Czekamy na premierowe sytuacje podbramkowe. Piłkarze wstępnie testują swoje możliwości i sprawdzają, co przygotowali rywale na sobotnie popołudnie.

19
    Spokojniejsza wymiana podań zaproponowana przez zawodników z Poznania.

20
    Nieudana próba zorganizowania się do oddania uderzenia w wykonaniu Łukasza Sekulskiego po dośrodkowaniu Krystiana Pomorskiego.

21
    Interweniowali przyjezdni i nie pozwolili przeciwnikom na wywalczenie nic ponad wznowienie wrzutem z autu.

22
    Gol dla Warty!
    Gola strzelił WIKTOR PLEŚNIEROWICZ!

Warta Poznań na prowadzeniu po nieco ponad kwadransie spotkania. Dośrodkowanie Jakuba Kiełba z rzutu rożnego trafiło na głowę Wiktora Pleśnierowicza. Ten oddał uderzenie pod poprzeczkę w bramce strzeżonej przez Macieja Gostomskiego!

23
    Pierwsza połowa spotkania za półmetkiem.

24
    Próba odpowiedzenia atakiem z wykorzystaniem Daniego Pacheco.

25
    Interweniowali gospodarze, zbudowani zdobyciem prowadzenia, po dośrodkowaniu w ich pole karne.

26
    Nieudana próba przeprowadzenia ataku na boku boiska. Wybronili się Warciarze.

27
    Warta Poznań nacisnęła po raz pierwszy po zdobyciu prowadzenia, ale nie było sposobności do podwyższenia prowadzenia.

29
    Ponownie zabiegł się David Niepsuj i kompani nie zdołali w porę wykorzystać rozpędzonego bocznego defensora.

30
    Przerwa na napoje.

32
    Damian Gąska wpadł przed rozpędzonego Miłosza Brzozowskiego i sprowokował go do popełnienia przewinienia.

33
    Nieudana akcja solowa Krystiana Pomorskiego.

34
    Wisła Płock szuka sposobu na rozmontowanie obrony przeciwnika.

35
    Dobre zachowanie Łukasza Sekulskiego wewnątrz pola karnego przeciwnika. Przełożył on sobie piłkę na prawą stopę i poczęstował technicznym uderzeniem Jędrzeja Grobelnego. Spokojnie interweniował jednak bramkarz Zielonych!

36
    Warta Poznań dostała ostrzeżenie od przeciwnika i postanowiła przypomnieć o sobie w ofensywie.

37
    Szybko krążyła piłka między przyjezdnymi i zanosiło się na stworzenie przez nich sytuacji podbramkowej. Wymiana podań została przerwana w ostatnim momencie i atakującym udało się wyłącznie wypracować wznowienie od rzutu wolnego. Broniący mają możliwość poprawienia szyków obronnych.

39
    Coraz mniej czasu pozostaje obu zespołom na poprawienie wyniku przed zakończeniem pierwszej połowy spotkania.

41
    Obaj szkoleniowcy próbują jeszcze zmobilizować swoich podopiecznych do dynamicznego atakowania w ostatnich minutach w pierwszej połowie spotkania.

43
    Płocczanie od rzutu wolnego, ale we własnym polu karnym z powodu przewinienia szarżującego zawodnika Warty Poznań.

44
    Niewiele brakuje gospodarzom do zabrania przewagi gola na przerwę do szatni.

44
    Czy będzie doliczony czas?

45
    Doliczone dwie minuty do podstawowego czasu.

45+1
    Płocczanie próbują jeszcze przedrzeć się pod bramkę przeciwnika czy to środkiem pola, czy to skrzydłem.

45+2

Pierwsza połowa meczu w Grodzisku Wielkopolskim zakończona. Po niej na prowadzeniu 1:0 jest Warta Poznań. Zieloni zawdzięczają zaliczkę strzałowi Wiktora Pleśnierowicza.

Czekamy na wznowienie meczu po przerwie.

46

46
    Wisła Płock dokonuje zmiany:
    Pomorski opuszcza boisko a pojawia się na nim Kukułka.

46
    Brzozowski opuszcza boisko a pojawia się na nim Jime.

47
    Pora na emocje związane z wydarzeniami w drugiej połowie spotkania.

49
    Pierwsze ataki po przerwie.

50
    Nieudane dośrodkowanie w pole karne Zielonych.

51
    Próbują groźniej zaatakować podopieczni Piotra Jacka.

54
    Warta Poznań ma za priorytetowe zadanie utrzymać przynajmniej jednobramkowe prowadzenie do ostatniego gwizdka sędziego Piotra Urbana.

54
    Gol dla Wisły Płock!
    Gola strzelił JIME!

Trafił ze zmianą trener Mariusz Misiura. Wisła Płock pozbawiła przeciwnika prowadzenia tak samo jak w poprzednim meczu przeciwko Kotwicy Kołobrzeg. Warta Poznań musi zapomnieć o swoim prowadzeniu po uderzeniu Jime!

56
    Przeorganizowanie drużyn po doprowadzeniu do remisu przez Wisłę Płock.

57
    Ostre przewinienie i to powinna być żółta kartka.

58
    Dawid Kocyła napomniany żółtą kartką za ostre przewinienie.

59
    Będzie kolejna roszada personalna szkoleniowca z Płocka.

60
    Kocyła opuszcza boisko a pojawia się na nim Lewandowski.

62
    Obciążony żółtym kartonikiem Dawid Kocyła zobaczy końcówkę spotkania już z perspektywy ławki rezerwowych Wisły Płock.

63
    To było dynamiczne i mogło się podobać widzom. Przyspieszenie gospodarzy w centrum boiska, a crossowe podanie było wypieszczone. Gorzej, że akcja nie została zakończona równie dobrym ostatnim podaniem, ponieważ otworzyła się możliwość poprawienia wyniku.

64
    Warta Poznań dokonuje zmiany:
    Michalski opuszcza boisko a pojawia się na nim Firlej.

65
    Także Piotr Jacek postanowił zamieszać w wybranej przed meczem jedenastce.

66
    Gola strzelił DOMINIK KUN!

Wisła Płock już na prowadzeniu po odwróceniu wyniku. Dynamiczny zwrot akcji w Grodzisku Wielkopolskim. Składna akcja i Jędrzej Grobelny nie poradził sobie z zatrzymaniem uderzenia Dominika Kuna.

67
    Teraz to gospodarze muszą gonić przeciwnika.

69
    Waluś opuszcza boisko a pojawia się na nim Sarbinowski.

71
    Poderwał drugiego zmiennika z ławki rezerwowych szkoleniowiec Zielonych.

72
    Drużyna gości podeszła w okolicę pola karnego przeciwnika. Próba kombinacyjnego wymienienia podań, ale zorientowała się w odpowiednim momencie defensywa gospodarzy.

73
    Będzie kolejna zmiana personalna w zespole z województwa mazowieckiego.

75
    Nastić opuszcza boisko a pojawia się na nim Edmundsson.

77
    To już ostatni kwadrans podstawowego czasu w meczu pierwszoligowców w Grodzisku Wielkopolskim.

78
    Czy Warta Poznań zdoła pozbierać się po mocnych ciosach od przeciwnika?

79
    Niespodziewanym torem poleciała piłka po strzale z dystansu. Ostatecznie nie znalazła się ona w bramce, ale golkiper musiał mieć się do końca na baczności i obserwować obrót wydarzeń.

80
    Przygotowania do przeprowadzenia kolejnych zmian personalnych.

82
    Haglind-Sangre opuszcza boisko a pojawia się na nim Misiak.

83
    Mariusz Misiura chce dodać swoim podopiecznym energii w bronieniu.

84
    Nie pomagają szkoleniowcy w złapaniu rytmu swoim podopiecznym cały czas mieszając w jedenastkach.

85
    Szeliga opuszcza boisko a pojawia się na nim Jakubowski.

85
    Tkaczuk opuszcza boisko a pojawia się na nim Przybyłko.

86
    Gospodarze spróbują jeszcze cokolwiek zdziałać w ostatnich minutach tego spotkania.

89
    Dani Pacheco napomniany żółtą kartką za ostre przewinienie.

89
    Ile będzie doliczonych minut?

90
    Cztery minuty doliczone do podstawowego czasu.

90+1
    Warta Poznań w natarciu, ale brakuje jej sposobu na przeprowadzenie skutecznego ataku.

90+2
    Wisła Płock broni się wszystkimi możliwymi sposobami.

90+3
    To już ostatnie ataki tego spotkania.

90+4

Druga połowa meczu należała do Wisły Płock. Pierwszoligowiec z województwa mazowieckiego odwrócił wynik na 2:1 uderzeniami Jime oraz Dominika Kuna.

Posiadanie piłki: 44% : 56%.
    Strzały celne: 4:3.
    Strzały niecelne: 11:10.
    Rzuty rożne: 6:6.
    Spalone: 1:0.
    Foule: 9:12.

Dziękuję za wspólnie spędzony czas i zapraszam na następne relacje. (21:32:29)

Gole: 22. Pleśnierowicz – 54. Jime, 66. Kun

Kartki:   58. Kocyła (PLO), 89. Pacheco (PLO)

Posiadanie piłki: 44 % : 56 %.
    Strzały celne: 4:3. Strzały niecelne: 11:10. Rzuty rożne: 6:6. Spalone: 1:0. Foule: 9:12.
    Warta Poznań: Grobelny – Bartkowski, Kiełb, Wojcinowicz, Tkaczuk (85. Przybyłko), Gąska, Szeliga (85. Jakubowski), Adamski, Michalski (64. Firlej), Pleśnierowicz, Waluś (69. Sarbinowski).

Wisła Płock: Gostomski – Nastić (75. Edmundsson), Pomorski (46. Kukułka), Pacheco, Kocyła (60. Lewandowski), Kun, Sekulski, Brzozowski (46. Jime), Niepsuj, Haglind-Sangre (82. Misiak), Szymański.

Sędziowie: Piotr Urban (Warszawa)