Paryż 2024 - Dzień 3.

Poniedziałek 29.07.2024, 07:00Letnie igrzyska olimpijskie

18:08
    Kajakarstwo górskie mężczyzn

Nicolas Gestin z Francji triumfuje w C1 z czasem finałowym 91.36s i zdobywa złoty medal, drugi jest Adam Burgess z Wielkiej Brytanii, a trzeci Matej Benus ze Słowacji. Na 10. lokacie kończy swój udział w finale Polak Grzegorz Hedwig!

17:20

Grzegorz Hedwig jest już po finałowym występie w C1, gdzie popłynął jako pierwszy. W swojej próbie reprezentant Polski osiąnął wynik 103.81s, ale musiał się pogodzić z karą dwóch sekund za błąd na trzeciej bramce, a ponadto na szesnastej bramce Polak nieco stracił. W 12-osobowym finale sprawia to, że szanse Hedwiga na medale maleją, ale czas lepszy niż w półfinale!

16:11

Grzegorz Hedwig z awansem do finału!!! Prezent sprawił mu Włoch Raffaello Ivaldi.

15:57

Niezbyt udany start Grzegorza Hedwiga. 6 sekund kary, a czas 104,24. Jest pierwszym oczekującym.

15:49
    Żeglarstwo mężczyzn

Dominik Buksak i Szymon Wierzbicki w piątym wyścigu spisali się znacznie gorzej i dotarli do mety na 18. lokacie. Jest to ich najsłabszy wynik, więc nie jest on liczony do ogólnego rezultatu i Polacy w klasie 49er nadal plasują się na 5. pozycji.

15:45
    Kolarstwo górskie mężczyzn

Krzysztof Łukasik kończy ostatecznie na 27. pozycji.

15:34

Swoją walkę o finał w C1 rozpoczyna Grzegorz Hedwig.

15:32

Nie będzie dobrego występu Krzysztofa Łukasika. Nasz zawodnik po szóstym okrążeniu jest 27., a jego strata wynosi już prawie 5 minut.

15:18

Dominik Buksak i Szymon Wierzbicki wygrali 4 wyścig w klasie 49er. Brawo Polacy!

15:16

Krzysztof Łukasik po drugim okrążeniu zajmuje 25. lokatę, a jego strata do czołówki wynosi już ponad minutę.

14:41

Po pierwszym okrążeniu Krzysztof Łukasik zajmuje 24. miejsce z 41-sekundową stratą do lidera.

14:36
    Jeździectwo, WKKW skoki

Nie najlepiej po raz kolejny spisali się nasi reprezentanci w jeździectwie. W ramach WKKW indywidualnie Małgorzata Korycka zajęła 39. miejsce, a Robert Powała był 48. Aleksandra Knap nie została z kolei sklasyfikowana.

14:14

Walkę o olimpijski medal rozpoczął właśnie Krzysztof Łukasik.

13:31
    Tenis ziemny kobiet

Niestety... Magda Linette nie dała rady Włoszce Jasmine Paolini, z którą przegrała 4:6, 1:6.

13:26

Iga Świątek w trzeciej rundzie turnieju olimpijskiego!!! Polka dwukrotnie pokonała Francuzkę Diane Parry 6:1, 6:1. Brawooo!!!

13:15

Iga Świątek prowadzi już 4:1 w drugim secie, zaś Magda Linette przegrywa 1:2.

09:42
    Floret mężczyzn

Adrian Wojtkowiak przegrywa pojedynek na poziomie 1/32 w męskim florecie z Cypryjczykiem Alexem Tofalidesem wynikiem 10:15, ale dobra informacja jest taka, że z kolei Jan Jurkiewicz pokonuje 15:8 Algierczyka Salima Herouiego i będzie rywalizował w kolejnej fazie!