GKS K. – Raków 0:1 (koniec) | Jagiellonia – Stal M. 2:0 (koniec) | Lech P. – Lechia 3:1 (koniec)

Gola strzelił KARL WENDT!

Ostatnia doliczona minuta i jest bramka honorowa dla Lechii Gdańsk. W pokonaniu Bartosza Mrozka pomógł rykoszet od debiutanta Mońki.
    40. Mikael ISHAK - 3:0

40
    Gol dla Lecha!
    Gola strzelił MIKAEL ISHAK!

Bramkarz Lechii Gdańsk bezradnie rozkłada ręce po kolejnym uderzeniu do jego siatki. 3:0 i rozpoczyna się fiesta w Poznaniu. Akcja bramkowa została przeprowadzona przez Afonso Sousę oraz Michała Gurgula. Ostatecznie Mikael Ishak oddał płaskie uderzenie po pomysłowym podaniu Portugalczyka.
    35. Dino HOTIĆ - 2:0

35
    Gola strzelił DINO HOTIĆ!

W ostatnich minutach była odrobina spokoju na boisku. Jak się okazało, Lech Poznań uśpił przeciwnika. Na lewej stronie gospodarze ładnie wymienili podania, a Dino Hotić umiejętnie dostawić głowę do dośrodkowania Adriela Ba Loui. 2:0 przy Bułgarskiej!
    3. Mikael ISHAK - 1:0

3

Dwa dośrodkowania w pole karne beniaminka i po drugim z nich Mikael Ishak oddał uderzenie na 1:0! Asysta trafiła na konto Dino Hoticia, który kompletnie zaskoczył defensorów Lechii Gdańsk swoim miękkim zagraniem. Wcześnie piłka w siatce!

Gole: 3. Ishak, 35. Hotić, 40. Ishak – 90+3. Wendt

Kartki:   64. Haakans (LPO) – 53. Chindriș (LGD), 73. Želizko (LGD)

Posiadanie piłki: 57 % : 43 %.
    Strzały celne: 7:3. Strzały niecelne: 3:3. Rzuty rożne: 9:3. Spalone: 2:0. Foule: 10:11.
    Lech Poznań: Mrozek – Pereira (90. Mońka), Douglas, Milić, Gurgul – Sousa (74. Gholizadeh), Kozubal, Murawski – Ba Loua (73. Fabiema), Ishak (C) (61. Szymczak), Hotić (60. Haakans).
    Zmiany: Bednarek – Andersson, Salamon, Pingot.

Trener: Niels Frederiksen

Lechia Gdańsk: Sarnavskij – Piła, Chindriș, Olsson, Kałahur (46. Conrado) – Kapić (C) (75. Bułeca), Želizko, Neugebauer (46. Wendt), Mena, Chlan (76. Sezonienko) – Bobček (76. Vjunnyk).
    Zmiany: Weirauch – D'Arrigo, Guého.

Trener: Szymon Grabowski

Sędziowie: Marcin Szczerbowicz (Olsztyn)