Motor – Korona 1:1 (koniec) | Śląsk – Radomiak 0:0 (poz.) | Legia – Piast 1:2 (koniec)
Motor Lublin
1:1 (0:1)
Korona Kielce
Niedziela 04.08.2024, 14:45 • Stadion MOSiR Bystrzyca, Lublin • PKO Ekstraklasa • Runda 2
    82. Piotr CEGLARZ - 1:1

82
    Gol dla Motoru!
    Gola z rzutu karnego zdobył PIOTR CEGLARZ.

Tym razem już chyba nie będzie wątpliwości. Piotr Ceglarz strzelił na 1:1 pewnie z rzutu karnego. Wyrównanie stało się faktem!
    43. Adrián DALMAU - 0:1

43
    Gol dla Korony!
    Gola strzelił ADRIÁN DALMAU!

Korona Kielce zdobyła prowadzenie w ostatnich minutach w pierwszej połowie spotkania. Z pokonania bramkarza Motoru Lublin cieszy się Adrian Dalmau. Piękne podanie do Hiszpana wykonał zewnętrzną częścią buta Wiktor Długosz. Strzelcowi pozostało poszukać sposobu na pokonanie Ivana Brkicia. 1:0 dla gości w Lublinie!

Gole: 82. Ceglarz (kar.) – 43. Dalmau

Kartki:   3. Mráz (MOT), 59. Stolarski (MOT) – 80. Dziekoński (KRN), 90+3. Matuszewski (KRN)

Posiadanie piłki: 47 % : 53 %.
    Strzały celne: 4:5. Strzały niecelne: 9:9. Rzuty rożne: 7:6. Spalone: 6:0. Foule: 8:13.
    Motor Lublin: Brkić – F. Wójcik (46. Stolarski), Bartoš (63. Najemski), Rudol, Luberecki – M. Król, Gąsior (46. Scalet), B. Wolski – Ceglarz (C), Mráz (63. Ndiaye), Caliskaner (75. Wełniak).
    Zmiany: Rosa – Romanowski, Kubica, R. Król.

Trener: Mateusz Stolarski

Korona Kielce: Dziekoński – Zwoźny, Kośmicki, Pięczek, Matuszewski – Trojak (C) – Długosz (85. Chojecki), Remacle (90+1. Strzeboński), Nuno (66. W. Kamiński), Fornalczyk (85. Błanik) – Dalmau (66. Szykawka).
    Zmiany: Mamla – Malarczyk, Nagamatsu.

Trener: Mariusz Arczewski

Sędziowie: Marcin Kochanek (Opole)