Polonia W. – Miedź 0:1 (koniec) | Stal Rz. – Warta 4:0 (koniec) | GKS T. – Odra O. 0:0 (koniec)
Polonia Warszawa
0:1 (0:0)
Miedź Legnica
Sobota 17.08.2024, 14:30 • Stadion im. generała Kazimierza Sosnkowskiego, Warszawa • Betclic 1 Liga

Cześć! Mecz startuje o 14:30.

Ostatnie przygotowania drużyn do rozpoczęcia meczu przy Konwiktorskiej.

Jeszcze minuta ciszy przed rozpoczęciem spotkania.
    Ustawienie Miedzi Legnica
    Jedenastka Polonii Warszawa

Wyjściowe składy:

Polonia Warszawa: Kuchta – Szur, Grudniewski, Hoxhallari, Zawistowski, Wojciechowski, Piątek, Durmus, Bajdur, Terpiłowski, Kobusiński.
    Zmiany: Lemanowicz – Zjawiński, Vega, Koton, Predenkiewicz, Wasin, Xabi, Cisse, Poczobut.
    Trener: Grzegorz Lech

Miedź Legnica: Wrąbel – Kostka, Kwiecień, Grudziński, Hartherz, Drygas, Kaczmarski, Podgórski, Chuca, Drzazga, Bogacz.
    Zmiany: Abramowicz – Drina, Tront, Diallo, Szymoniak, Kaczemba, Mansfeld, Antonik.
    Trener: Ireneusz Mamrot

Sędzia: Damian Krumplewski (Olsztyn).

1

2
    Pierwszy mecz Polonii Warszawa, pod wodzą Grzegorza Lecha, mógł rozpocząć się od bardzo mocnego uderzenia. Podanie prostopadłe trafiło w pole karne Miedzi Legnica, a Szymon Kobusiński miał przed sobą tylko Jakuba Wrąbla. Gracz Czarnych Koszul fatalnie spudłował w sytuacji sam na sam z bramkarzem.

3
    Polonia Warszawa pozostaje na połowie przeciwnika.

4
    Jakub Wrąbel poradził sobie z dośrodkowaniem Michała Bajdura z rzutu wolnego.

5
    Wznowienie wrzutem z autu zostało przyznane zawodnikom Polonii Warszawa.

6
    Nieudana próba oddania strzału po dośrodkowaniu przez Michała Grudniewskiego.

8
    Próba uruchomienia podaniem prostopadłym Ilkaya Durmusa. Piłka uciekła gospodarzom poza boisko.
    Tak wyglądały ostatnie przygotowania do meczu!

10
    Jakub Wrąbel interweniował po nieprzyjemnym uderzeniu. Trudna sytuacja, ale dobrze zareagował.

11
    Mateusz Kuchta również interweniował. Zdał pierwszy egzamin po uderzeniu Wiktora Bogacza! Miedź Legnica zaczyna dochodzić do głosu w ofensywie.

12
    Nieudane wykonanie rzutu rożnego przez podopiecznych Ireneusza Mamrota.

14
    Miedź Legnica nie przeniosła gry na długo w okolicę bramki strzeżonej przez Mateusza Kuchtę.

15
    Na zakończenie pierwszego kwadransa spotkania kolejne dośrodkowanie Michała Bajdura ze stałego fragmentu gry. Nikodem Zawistowski nie ukarał Jakuba Wrąbla za niepewne zachowanie na przedpolu.

16
    Niby coś się dzieje, ale brakuje wykończenia obu zespołom.

18
    Rozegranie przyjezdnych z wykorzystaniem między innymi Bartosza Kwietnia oraz Chuci.

18
    Miedź odpowiedziała w 18. minucie strzałem Wiktora Bogacza. Gracz przyjezdnych miał rewelacyjną szansę, ponieważ po dośrodkowaniu nie miał blisko siebie żadnego przeciwnika. Bramka nie padła, ponieważ Mateusz Kuchta pokazał robinsonadę na linii i nie dał się pokonać!

19
    Jacek Podgórski napomniany żółtą kartką za przewinienie wewnątrz pola karnego przeciwnika.

21
    Rozegranie przyjezdnych z wykorzystaniem Bartosza Kwietnia.

22
    Polonia Warszawa schowała się w komplecie na własnej połowie boiska i to tam odpiera ataki przeciwnika.

23
    Niebezpiecznie po dośrodkowaniu Jacka Podgórskiego, jednak jakoś poradził sobie z nim Nikodem Zawistowski.

24
    Pierwsza połowa spotkania jest już za półmetkiem.

25
    Seria rzutów rożnych wykonywanych przez zawodników prowadzonych przez Grzegorza Lecha.

26
    Ilkay Durmus wymienił podania na lewej stronie boiska, a akcja zakończyła się beznadziejnym dośrodkowaniem w kierunku Szymona Kobusińskiego.

27
    Przerwa na napoje.

29
    Piłkarze powrócili do grania i pozostało im kilkanaście minut na otwarcie wyniku w pierwszej połowie spotkania.

30
    Bezbramkowo po dwóch kwadransach spotkania przy Konwiktorskiej.

31
    Wymiana podań w wykonaniu zawodników Miedzi Legnica na własnej połowie spotkania.

32
    Nie jest to żwawe tempo rozgrywania piłki, trudno kogokolwiek zaskoczyć takim podawaniem.

34
    Piłka została przegrana na połowę gospodarzy. Zabrakło tam miejsca do oddania uderzenia. Przyjezdni wymieniali podania na obrzeżach pola karnego, ale zabrakło im zdecydowania i nawet nie postraszyli bramkarza przeciwnika.

35
    Kompletnie nieudane dośrodkowanie zaproponowane przez Michała Bajdura.

37
    Ponownie niebezpieczna akcja Miedzi Legnica. Ponownie Wiktor Bogacz miał możliwość wykorzystania dośrodkowania, jednak spudłował. Rzucił się Mateusz Kuchta, ale tym razem nie musiał interweniować.

39
    Od dawna Polonia Warszawa nie przeprowadziła niebezpiecznego ataku dla bramki Jakuba Wrąbla.

40
    Pozostało już zaledwie pięć minut podstawowego czasu do zakończenia gry w pierwszej połowie spotkania.

41
    Krótka przerwa w grze jest spowodowana urazem.

43
    Za mało ruchu zawodników bez piłki.

44
    Czy będzie doliczony przez sędziego czas w pierwszej połowie meczu?

44
    Bartosz Kwiecień napomniany żółtą kartką za przerwanie ataku przeciwnika faulem.

45
    Doliczona minuta.

45+1

Bezbramkowa pierwsza połowa meczu bez licznych szans na strzelenie gola. Nieco groźniejsza Miedź Legnica, ale nie na tyle, żeby objąć prowadzenie.

Czekamy na wznowienie meczu po przerwie.
    Obrazki z Warszawy

Piłkarze mają możliwość przygotowania dobrego planu na atakowanie w pierwszej połowie spotkania.

Jako pierwsi powrócili z szatni na boisko podopieczni Grzegorza Lecha.

46

46
    Miedź Legnica dokonuje zmiany:
    Podgórski opuszcza boisko a pojawia się na nim Antonik.

47
    Miedź Legnica w drugiej połowie spotkania gra już z nowym zawodnikiem na skrzydle.

49
    Po przerwie odrobinę żwawsze granie, jednak nadal bez stuprocentowych sytuacji podbramkowych.

52
    Przerwa w grze jest spowodowana urazem.

53
    Pozbierał się już z boiska poszkodowany Szymon Kobusiński.

54
    Jakub Wrąbel nie miał problemu z poskromieniem dośrodkowania.

55
    Szybka akcja przeprowadzona z wykorzystaniem lewego skrzydła, ale było tam za mało przestrzeni na przedostatnie się w pole karne i była jeszcze próba przegrania piłki przez drugą stronę boiska.

56
    Krótko po przerwie zanosiło się na bardzo efektownego gola. Uderzenie zza pola karnego doprowadziło do poszybowania piłki nieznacznie obok bramki Polonii Warszawa.

58
    Nieudane dośrodkowanie zaproponowane przez Ernesta Terpiłowskiego.

59
    Ponownie akcja oskrzydlająca, tym razem Kamila Antonika, a na jej zakończenie próbował strzelić Michael Kostka.

60
    Godzina meczu za pierwszoligowcami.

61
    Nieudana próba przeprowadzenia ataku w odpowiedzi na prostą pomyłkę w wyprowadzeniu futbolówki.

62
    Kamil Drygas zapolował na futbolówkę po dośrodkowaniu, jednak po pierwsze nie przymierzył, po drugie był na spalonym, a po trzecie zrobił sobie krzywdę.

63
    Bogacz opuszcza boisko a pojawia się na nim Mansfeld.

63
    Drygas opuszcza boisko a pojawia się na nim Tront.

64
    Polonia Warszawa dokonuje zmiany:
    Kobusiński opuszcza boisko a pojawia się na nim Zjawiński.

64
    Durmus opuszcza boisko a pojawia się na nim Vega.

66
    Wznowienie od bramki przyznane mało zapracowanemu w ostatnich minutach Mateuszowi Kuchcie.

67
    Tym razem od bramki Jakub Wrąbel i również jemu się nie spieszy. Masakra, jakim niskim tempem cechuje się to spotkanie.

67
    Niecelne uderzenie Marcela Mansfelda po kombinacyjnym ataku na prawej stronie boiska.

68
    Piątek opuszcza boisko a pojawia się na nim Poczobut.

69
    Ripostowali podopieczni Grzegorza Lecha. Ich akcja zakończyła się mocnym, ale niedokładnym uderzeniem. Tylko ostrzeżenie dla Jakuba Wrąbla ustawionego w bramce Miedzi Legnica!

70
    Ireneusz Mamrot wygląda na zdecydowanie bardziej energicznego niż zawodnicy poruszający się po murawie przy Konwiktorskiej.

72
    Michał Bajdur nie sprawił dużego problemu bramkarzowi Miedzi Legnica swoim mocnym uderzeniem, ale pozbawionym zaskakującej rotacji.

73

75
    Oliwier Wojciechowski napomniany żółtą kartką za ostre przewinienie.

76
    Gra w ataku pozycyjnym. Poszukiwanie miejsca do zrobienia przewagi w bocznych sektorach boiska. Gospodarze starają się tworzyć przewagę na skrzydłach szarżami indywidualnymi.

77
    Michał Bajdur miał doskonałą sposobność do pokonania swoim strzałem Jakuba Wrąbla. Ponownie zabrakło rotacji w uderzeniu, co ułatwiło powstrzymanie piłki bramkarzowi.

78
    Drzazga opuszcza boisko a pojawia się na nim Drina.

80
    Nie dość, że akcja Miedzianki zakończona niedokładnym uderzeniem, to dodatkowo było przewinienie jednego z atakujących zawodników na Przemysławie Szurze.

81
    Przerwa w grze jest spowodowana problemem ze zdrowiem Przemysława Szura.

82
    Zbyt duży rozmach miało rozegranie miejscowych zawodników. Do zdobycia gola starali się wykorzystać prawe skrzydło, ale przeciwnik nie pozwolił na kontynuowanie ataku i kontrolowana przez niego piłka opuściła boisko.

83
    Za wznowienie grania wrzutem z autu zabrał się Nikodem Zawistowski.

85
    Zagranie w pole karne w wykonaniu Kamila Antonika. Zmiennik liczył na to, że ktoś przetnie tor lotu piłki i wepchnie ją z bliska do sieci.

86
    Blokowane przez Miedziankę zagrania Michała Bajdura oraz Nikodema Zawistowskiego. Była szansa na gola po nerwowym piąstkowaniu Jakuba Wrąbla, jednak ostatecznie nie zmienia się wynik.

87
    Już lepsze piąstkowanie zaproponowane na przedpolu przez Jakuba Wrąbla.

88
    Przerwa w grze spowodowana urazem Michała Bajdura.

89
    Kostka opuszcza boisko a pojawia się na nim Szymoniak.

89
    Szur opuszcza boisko a pojawia się na nim Cisse.

89
    Bajdur opuszcza boisko a pojawia się na nim Xabi.

90
    Doliczone pięć minut do podstawowego czasu.

90+1
    Ernest Terpiłowski napomniany żółtą kartką za przewinienie taktyczne na Iwo Kaczmarskim.

90+2
    Mateuszowi Grudzińskiemu nie udało się zaskoczyć uderzeniem z rzutu wolnego Mateusza Kuchtę.

90+3
    Uderzenie zza pola karnego, ale jakość taka, że nie chce się już nawet odnotowywać tych rozczarowujących prób.

90+5
    Gol dla Miedzi!
    Gola strzelił MARCEL MANSFELD!

Bramka, decydująca bramka w doliczonym czasie! Marcel Mansfeld bohaterem Miedzianki. Przyczaił się w pobliżu bramki i wykorzystał ponowione dośrodkowanie z rzutu rożnego. Nie popisał się Mateusz Kuchta przy próbie wypiąstkowania piłki. 1:0 rzutem na taśmę!

90+7
    Łukasz Zjawiński wyrzucony z boiska przez sędziego Damiana Krumplewskiego. Czerwona kartka za faul blisko pola karnego przeciwnika!

90+8

Uderzenie Marcela Mansfelda w doliczonym czasie pozwoliło Miedzi Legnica zwyciężyć 1:0 z Polonią Warszawa. Wyrównane i nieatrakcyjne granie, a o komplecie punktów zdecydował stały fragment.

Posiadanie piłki: 42% : 58%.
    Strzały celne: 4:5.
    Strzały niecelne: 10:10.
    Rzuty rożne: 5:7.
    Spalone: 3:1.
    Foule: 11:13.

Dziękuję za wspólnie spędzony czas i zapraszam na następne relacje. (16:31:19)

Gole: 90+5. Mansfeld

Kartki:   75. Wojciechowski (PLW), 90+1. Terpiłowski (PLW) – 19. Podgórski (MLE), 44. Kwiecień (MLE)   90+7. Zjawiński (PLW)

Posiadanie piłki: 42 % : 58 %.
    Strzały celne: 4:5. Strzały niecelne: 10:10. Rzuty rożne: 5:7. Spalone: 3:1. Foule: 11:13.
    Polonia Warszawa: Kuchta – Szur (89. Cisse), Grudniewski, Hoxhallari, Zawistowski, Wojciechowski, Piątek (68. Poczobut), Durmus (64. Vega), Bajdur (89. Xabi), Terpiłowski, Kobusiński (64. Zjawiński).

Miedź Legnica: Wrąbel – Kostka (89. Szymoniak), Kwiecień, Grudziński, Hartherz, Drygas (63. Tront), Kaczmarski, Podgórski (46. Antonik), Chuca, Drzazga (78. Drina), Bogacz (63. Mansfeld).

Sędziowie: Damian Krumplewski (Olsztyn)