Śląsk – Korona 1:1 (koniec) | Legia – Radomiak 4:1 (koniec) | Górnik Z. – Raków 0:0 (koniec)
Górnik Zabrze
0:0 (0:0)
Raków Częstochowa
Niedziela 18.08.2024, 20:15 • Stadion im. Ernesta Pohla, Zabrze • PKO Ekstraklasa

Cześć! Mecz startuje o 20:15.

1
    Mecz rozpoczęty.

1
    Rozpoczęli zabrzanie! Górnicy dziś na biało, częstochowianie na czerwono.

1
    Od spokojnego rozgrywania piłki na własnej połowie rozpoczynają to spotkanie zabrzanie. Częstochowianie z próbą minimalnego pressingu.

2
    Piłka zagrana na wysuniętego zawodnika Górnika! Ten miał sporo przestrzeni do oddania strzału, ale uderzenie zablokowane. Będziemy mieli pierwszy rzut rożny w tym spotkaniu – dla gospodarzy.

3
    Przeciągnięte dośrodkowanie z rzutu rożnego, choć niezmiennie w okolicach pola karnego gości utrzymują się Górnicy.

3
    Sporo walki w środkowej strefie boiska. Częstochowianie posłali dalszą piłkę na będącego na prawej flance Makucha, ale szybko odnaleźli się w całej sytuacji zabrzanie.

4
    Spora dawka pressingu ze strony przyjezdnych, ale jak na razie od samego początku niemalże cały czas przy piłce zabrzanie.

5
    Rozgrywa piłkę w środkowej strefie boiska Hellebrand.

5
    Zabrzanie uciekają się do prawej flanki. Tam Ismaheel, jednak nie zdołał opanować piłki i ta opuściła pole gry. Raków wznowi ją rzutem z autu na wysokości własnego pola karnego.

7
    Zepchnięci aktualnie do defensywy gospodarze.

8
    Kapitalne zagranie Buksy na wysuniętego w centrum Podolskiego! Ten znajdował się w sytuacji sam na sam z Trelowskim i oddał strzał do środka bramki. Górą jednak golkiper Rakowa.

9
    Dalekie zagranie z okolic własnego pola karnego na pole karne rywala w wykonaniu Janży! Wysunięty na szpicy kompan Górnika zagrał do swojego kolegi w pole karne. Gospodarze wywalczyli rzut karny, choć sędzia ucieka się jeszcze do wideoweryfikacji VAR.
    9.

10
    Jednocześnie trwa przerwa na nawodnienie.

11
    Sędzia jasno – o żadnym rzucie karnym nie ma mowy. Grę wznowi spod własnej bramki Trelowski.

13
    Mieli swój stały fragment gry częstochowianie, ale nie zagrozili w znaczącym stopniu gospodarzom. Sporo gry i walki w wokół środkowej linii w ostatnich minutach.

15
    Zabrzanie próbują odwrócić uwagę defensorów Rakowa, bardzo często przerzucając grę na prawą flankę.

16
    Faulowany teraz zawodnik Rakowa.

18
    Wygrana teraz walka o pozycję i pojedynek szybkościowy po zagraniu prawym skrzydłem na wysuniętego gracza Rakowa.

18
    W bardzo dogodnej sytuacji znajdował się teraz Koczergin, który został obsłużony podaniem w okolice 7. metra! Gorzej było z przyjęciem, uprzedzili go defensorzy Górnika.

19
    Wzięli się do roboty w ostatnich 2-3 minutach zawodnicy Rakowa, zamykają gospodarzy na własnej połowie.

20
    Ależ napędził teraz sytuacje Crnac! Częstochowianie niemalże wygrali akcję trzech na czterech obrońców Górnika. Crnac jeszcze zgrał piłkę do kolegi, by szybko zająć pozycję, a jego kompan z drużyny po chwili mu odegrał. Chorwat oddał strzał po skosie z odległości 11. metra, jednak skracający dystans Szromnik okazał się lepszy. Rzut rożny dla Rakowa.
    20.

22
    Wyszedł ze swojego pola karnego Trelowski, odważnie interweniując po piłkę. Faulował.... swojego kolegę z drużyny w trakcie pojedynku w powietrzu.

24
    Chwilę zwijał się z bólu i leżał na murawie zawodnik Rakowa, ale po niedługiej przerwie sędzia wznowił grę.

27
    Wymieniają podania między sobą w okolicach pola karnego Górnika na lewym skrzydle zabrzanie.

29
    Górnik Zabrze dokonuje zmiany:
    Lukas Podolski opuszcza boisko a pojawia się na nim Norbert Wojtuszek.

31
    W ostatnich chwilach to przyjezdni rozciągają grę, i wymieniają między sobą podania.

31
    Szromnik po raz kolejny bohaterem Górnika! Krótkim prostopadłym podaniem na 7. metr obsłużony został Berggren, znajdując się w sytuacji sam na sam. Również oddał strzał w centrum bramki, ale przed stratą bramki uratował Górników bramkarz. Raków mógł już prowadzić 2:0!
    31.

32
    Wprowadzał z narożnika piłkę Koczergin, ale niewiele później wyniknęło z całej sytuacji. W dodatku nieopodal własnego pola karnego faulowany był jeden z gospodarzy. Górnik wznowi z rzutu wolnego z okolic 13. metra.

33
    Obiecująca szansa dla Górnika! Tuż przed prawym narożnikiem pola karnego Rakowa faulowany jeden z gospodarzy. Rzut wolny dla zabrzan.

34
    Strzał z rzutu wolnego Górników prosto w boczną siatkę, niedaleko słupka.

34
    Żółtą kartką upomniany Kamil Pestka (Raków Częstochowa).

37
    Janża wygrał walkę o pozycję z Silvą, na którego skierowana była daleka piłka.

39
    Jeszcze jeden pojedynek szybkościowy wygrany przez graczy Górnika. Tym razem sposobu na przedostanie się do bramki rywala częstochowianie szukali lewym skrzydłem, ale zagranie na obieg do Otieno przerwane przez defensorów Górnika.

43
    Tym samym po kilku minutach odpowiedzieli zabrzanie! Najpierw przed polem karnym jeden z graczy ofensywnych wygrał indywidualny pojedynek i zagrał na obiegnięcie, co zmyliło zdecydowanie reprezentantów Rakowa. Cała akcja kończy się strzałem gospodarzy w boczną siatkę. Z 5. metra wznowi grę Trelowski.

44
    Strzał z dystansu zabrzan ponad poprzeczką!

45
    Faulowany na własnej połowie Hellebrand.

45
    Sędzia doliczył co najmniej 5 minut do zakończenia I połowy.

45+1
    Żółtą kartką upomniany Fran Tudor (Raków Częstochowa).

45+2
    Zdecydowanie do Medalików należą ostatnie minuty, to gracze Rakowa rozciągają grę na obydwóch połowach.

45+5
    1. połowa zakończona.

Kończy się pierwsza część grania w Zabrzu. Ostatnie chwile i minuty już nie porywały. Świetne i aktywne rozpoczęcie meczu przez Górników, ale im dalej w las, tym bardziej zaznaczała się jakość i wyższość przyjezdnych, którzy zmarnowali w odstępie około 10 minut dwie setki.

Raków Częstochowa dokonuje zmiany:
    Erick Otieno opuszcza boisko a pojawia się na nim Dawid Drachal.

46
    Kamil Pestka opuszcza boisko a pojawia się na nim Milan Rundić.

47
    Dośrodkowanie z okolic 7. metra z prawego skrzydła w pole karne autorstwa Rakowa. Pikę pewnie łapie Szromnik.

47
    Faulowany zawodnik Górnika.

49
    Po dwóch minutach składania akcji zabrzanie ruszyli pod pole karne Rakowa, ale w porę uporali się z ofensywą rywala przyjezdni. Rundić będzie wznawiał grę rzutem z autu nieopodal własnego pola karnego.

51
    Solidna i składna akcja przyjezdnych w polu karnym rywala. Po raz kolejny nie zawodzi Szromnik.

53
    Tym razem bardzo ryzykownie Szromnik, który opuścił bramkę w związku z natarciem Rakowa. Szczęśliwie zakończyła się akcja dla zabrzan.

54
    Silva zagrywał w pole karne Górnika, ale piłkę odebrał gracz Górnika.

54
    Niecelne zagranie ze środka na lewą stronie przyjezdnych, pojedynek szybkościowy wygrał i piłkę przejął Josema.

55
    Aleksander Buksa opuszcza boisko a pojawia się na nim Soičiro Kozuki.

55
    Manu Sánchez opuszcza boisko a pojawia się na nim Dominik Szala.

56
    Prostopadłe zagranie Rundicia do Silvy na lewym skrzydle. Ten wywalczył dla swojego zespołu rzut z autu na wysokości pola karnego Górnika po interwencji jednego z gospodarzy.

57
    Lepsi w pojedynku główkowym po rzucie z autu gospodarze, jeden ze stoperów zagrał główką do Szromnika, a ten pewnie chwycił piłkę.

57
    Ucierpiał jednocześnie zawodnik Górnika, na boisku pojawił się sztab medyczny.

59
    Minimalnie za mocne zagranie Szromnika spod własnej bramki, wywarli presję częstochowianie i spokojnie przepuścili jednocześnie piłkę.

60
    Z lewej strony przez środek na prawą stronę i na prawą flankę przerzucili grę zabrzanie. W bliskim kontakcie Szala wraz z kompanem wywalczyli rzut z autu.

63
    Zagrożenie dla Górnika, szybko do swojej nominalnej gry wrócili częstochowianie i już za moment wznowią grę rzutem rożnym.

63
    Dobrych zmian dokonał w przerwie trener Papszun, widzimy w drugiej odsłonie jeszcze bardziej ofensywną wersję Rakowa.
    63.

64
    Z bardzo szybkim kontratakiem zerwali się zabrzanie, choć im dalej w las, tym nieco bardziej zerwane tempo. Wydaje się, że rzut rożny, który wywalczyli Górnicy to i tak sporo z tej akcji.

65
    Cała ofensywna akcja Górnika kończy się zdecydowanie, ale to zdecydowanie chybionym – niecelnym i zbyt wysokim – wręcz samolotem (dośrodkowaniem).

65
    Adriano Amorim opuszcza boisko a pojawia się na nim Lazaros Lamprou.

66
    Lukoszek z lewej linii pola karnego chciał płasko dośrodkowywać, ale uderzenie to zablokowane przez defensorów Rakowa.

66
    Po momencie z odległości około 20. metra w poprzeczkę strzela Rasak!

67
    Raz jeszcze Rasak, tym razem z prawego narożnika oddał strzał po ziemi, ale widocznie obok słupka.

68
    Nie licząc pojedynczych zrywów Rakowa, argumenty są aktualnie po stronie Górnika, który momentami zamyka przyjezdnych.

72
    Strzał gości pod kątem obok słupka!

73
    Wojtuszek przed sporą okazją, ale strzela obok słupka!
    75.

76
    Świetnie teraz metry przebiegał oraz zwodził rywali Ismaheel. Finalnie w polu karnym chciał dogrywać w centralną część 5. metra, ale lepszy okazał się defensor Rakowa.

76
    Rzut rożny dla gospodarzy.

76
    Fatalne teraz wykonanie rzutu rożnego w wykonaniu Janży. Ten chciał płasko, po ziemi dośrodkowywać, ale zagrał do rywala.

79
    Faulowana dwójka zawodników Rakowa.

81
    Patrik Hellebrand opuszcza boisko a pojawia się na nim Filipe Nascimento.

81
    Taofeek Ismaheel opuszcza boisko a pojawia się na nim Paweł Olkowski.

83
    Olkowski na początku chciał dośrodkowywać w polu karnym, ale jego uderzenie zostało zablokowane. Nie połapał się jednak defensor Rakowa, więc piłka została u piłkarza Górnika. Ten zagrał do Wojtuszka, a ten z dystansu strzelił. Piłka dosłownie minęła dalszy słupek!

85
    Władysław Koczerhin opuszcza boisko a pojawia się na nim Ben Lederman.

86
    Zablokowane dośrodkowanie zabrzan. Rzut rożny dla Górnika.

87
    Dośrodkowanie tuż w centrum pola karnego. Główkował Olkowski, ale obok bramki.

89
    Niewiele w ostatnich minutach do powiedzenia mają Medaliki. Jak na razie spotkanie wyraźnie kontrolują zabrzanie.

90
    Sędzia doliczył co najmniej 4 minuty do zakończenia meczu.

90+1
    Trelowski łapał już piłkę poza linią bramkową. Będzie rzut rożny dla gospodarzy.

90+2
    Piąstkuje po dośrodkowaniu Trelowski.

90+3
    Żółtą kartką upomniany Norbert Wojtuszek (Górnik Zabrze).

90+3
    Żółtą kartką upomniany Rafał Janicki (Górnik Zabrze).

90+4
    Żółtą kartką upomniany Gustav Berggren (Raków Częstochowa).

90+4

Kończy się wyrównane spotkanie w Zabrzu. Zarówno jedna, jak i druga drużyna miały wiele sytuacji bramkowych i setek, ale ich nie wykorzystały. W drugiej części zdecydowanie częściej do głosu dochodzili zabrzanie, niemniej jednak ekipy muszą zadowolić się podziałem punktów.

Posiadanie piłki: 53 % : 47 %.
    Strzały niecelne: 7:5.
    Rzuty rożne: 5:4.