Znicz – Górnik Ł. 2:3 (koniec) | Termalica – Ruch 1:1 (koniec) | Wisła Pł. – Pogoń Sdl. 1:0 (koniec)

Wyjściowa XI Ruchu Chorzów
    Po elektryzującym widowisku w Pruszkowie, liczymy na równie dobry mecz w Niecieczy
    Przed nami hit 5. kolejki Betclic 1. Ligi

Poza trudnym poprzednim meczem, ale wygranym ostatecznie 2:1 z Pogonią Siedlce, Bruk-Bet Termalica prezentuje wyśmienitą formę, którą potwierdza komplet 12 punktów w 4 meczach przy bilansie bramkowym 12:1.

Spadkowicz w postaci Ruchu Chorzów zaczął od zwycięstwa z Odrą Opole, ale później przyszły dwa remisy i porażka. Wydaje się, że w Niecieczy może być trudno o przełamanie, szczególnie, że za czerwoną kartkę pauzuje Filip Starzyński.
    Czy Janusz Niedźwiedź znajdzie sposób na walec prowadzony przez Marcina Brosza?

Ostatni raz Bruk-Bet mierzył się z Ruchem w sezonie 2022/23. Wówczas jedni i drudzy zanotowali wynik 2:1 na swoją korzyść w meczach u siebie.
    Miejmy nadzieję, że panujące upały nie wpłyną negatywnie na jakość spotkania. Zaczynamy za 5 minut.

Piłkarze są już na murawie.

Artem Putivtsev i Maciej Sadlok przystąpili do losowania stron.

Jeśli chodzi o stroje to bez niespodzianek – Termalica na pomarańczowo, Ruch na niebiesko.
    Mecz zostanie poprzedzony minutą ciszy ku pamięci Franciszka Smudy

Mecz rozpocznie drużyna gości.

1

1
    Wojciech Łaski dograł z prawej flanki wprost w rękawice Chovana.

2
    Skuteczny pressing gospodarzy. Futbolówka trafiła pod nogi Morgana Fassbendera, który bez chwili namysłu odwrócił się i oddał strzał z 20 metrów. Po wybloku będzie rzut rożny.

2
    Jeszcze jeden rzut rożny.

3
    Niezła centr, ale dobrze zorganizowani w polu karnym "Niebiescy".

4
    Piłka wybita głową po dośrodkowaniu spadła do Nono, który trafił w słupek!

5
    Zamieszanie w polu karnym gospodarzy po centrze z rzutu wolnego, ale bez uderzenia na bramkę Chovana.

6
    Ruch powoli przejmuję kontrolę nad środkiem pola. Gospodarze jakby nieco zaniepokojeni po uderzeniu w słupek w wykonaniu Nono.

8
    Goście zdecydowanie przeważają w posiadaniu piłki, ale mają problem z przedarciem się przez blok obronny Bruk-Betu.

9
    Pomogła gościom niefrasobliwość Ambrosiewicza, który stracił piłkę przy próbie wprowadzenia jej na połowę rywala. Akcja została rozrzucona na lewą stronę do Łaskiego, który uderzył blisko spojenia, ale jednak niecelnie!

11
    Widać złość u trenera Brosza, ale nie ma co się dziwić, bo coraz bardziej pachnie golem dla Ruchu.

13
    Uwagi szkoleniowca najwyraźniej okazały się skuteczne, bo pierwszy raz od kilku minut goście są zamknięci na swojej połowie.

14
    Gol dla Termaliki!
    Gola strzelił Morgan FASSBENDER!

Bliźniaczo podobna sytuacja do tej z początku meczu, kiedy Niemiec został zablokowany. Tym razem jednak Morgan Fassbender znalazł miejsce między nogami Macieja Sadloka i pokonał Martina Turka strzałem z 18 metrów!
    14. Bruk-Bet się nie zatrzymuje

16
    Rzut rożny dla Ruchu Chorzów.

17
    Strzelec bramki wybija piłkę poza pole karne.

19
    Szczepan z półwoleja uderzył wysoko nad bramką.

21
    Kapitalnie zachował się Daniel Szczepan. Przepchnął Kasperkiewicza i zagrał piętą do Novothnego, który z ostrego kąta trafił w boczną siatkę!

23
    Aż się wierzyć nie chce, ale Bruk-Bet ma na ten moment 20% posiadania piłki!

24
    Żółtą kartką upomniany Andrej Lukić (Ruch Chorzów).

24
    Chorwat został ukarany za ostry faul na Macieju Wolskim przy linii bocznej. Gospodarze za chwilę spróbują zagrozić dośrodkowaniem.

25
    Maciej Ambrosiewicz prawdopodobnie chciał dograć w światło bramki, ale przeciągnął tę centrę.

27
    Przerwa na nawodnienie.

29
    Gra wznowiona.

31
    Groźny kontratak gospodarzy zakończony niepowodzeniem, bo po płaskiej centrze, Morgan Fassbender nie zdołał obrócić się w kierunku bramki.

33
    Ruch w dalszym ciągu przeważa pod względem posiadania piłki, ale nie jest już tak groźny, jak na początku spotkania.

34
    Bolesne starcie Dombrovskiy'ego i Szczepana w środku pola. Na szczęście wygląda na to, że żaden z nich nie nabawił się kontuzji.

37
    Za nami zdecydowanie najspokojniesze minuty tego meczu.

38
    Rzut wolny dla Ruchu na 40. metrze.

39
    Miękkie dośrodkowanie Nono do Szymańskiego, który zgubił krycie, ale uderzył nad bramką.

41
    Świetnie asekurują się w defensywie gospodarze i zatrzymują wszystkie próby zbliżenia się do bramki.

42
    Dość rozpaczliwy strzał Karasińskiego z bardzo dużej odległości, ale przynosi on rzut rożny.

43
    Zagrożenie oddalone.

45
    2 minuty czasu doliczonego.

45+1
    Chorzowianie wycofali się na swoją połowę i chyba marzenia o wyrównaniu będą musieli przełożyć na drugie 45 minut.

45+2
    "Niebiescy" spróbowali jeszcze zaatakować prostym środkiem i Soma Novothny wywalczył rzut wolny przy narożniku pola karnego.

45+3
    Ofiarny blok głową Andrzeja Trubehy po strzale Macieja Sadloka. Sędzia Marcin Szczerbowicz natychmiast przerwał grę.

45+3

Andrzej Trubeha na szczęście nie ucierpiał poważnie i razem z kolegami kieruje się do szatni.

Dużo działo się w pierwszej części zakończonej przed chwilą pierwszej połowy. Ruch był groźniejszy, ale to Termalica wykorzystała jeden z kontrataków. Goście szukali wyrównania, ale od pewnego momentu obrona gospodarzy stała się nie do przejścia.
    Termalica na dobrej drodze po kolejny komplet punktów

Piłkarze wrócili na boisko.

Druga połowa zacznie się w tych samych składach.

46

47
    Po długiej wymianie piłek w środku pola, Ruch ma aut przy samej chorągiewce.

48
    A teraz rzut rożny.

48
    Po interwencji jednego z defensorów, piłka trafiła na przedpole do Karasińskiego, który uderzył obok słupka.

48
    Niepotrzebny, spóźniony wślizg Szczepana.

49
    Żółtą kartką upomniany Daniel Szczepan (Ruch Chorzów).

51
    Indywidualna akcja Ambrosiewicza zatrzymana faulem.

52
    Zablokowany strzał Andrzeja Trubehy.

52
    Rzut rożny wywalczony po dość przypadkowym zagraniu Różyckiego.

53
    Strzał z dystansu Spendlhofera po nodze jednego z chorzowian przynosi kolejny korner.

53
    Głębokie zagranie wypiąstkowane przez Turka.

56
    Dośrodkowanie Nono wybite na rzut rożny przez Kasperkiewicza.

56
    Andrzej Trubeha oddalił zagrożenie.

57
    Potrójna zmiana przygotowana przez Marcina Brosza.

58
    Bruk-Bet Termalica dokonuje zmiany:
    Zaviiskiy opuszcza boisko a pojawia się na nim Cieśla.

58
    Różycki opuszcza boisko a pojawia się na nim Karasek.

58
    Fassbender opuszcza boisko a pojawia się na nim Zapolnik.

59
    Za mocne podanie prostopadłe Karaska do Trubehy.

60
    Daniel Szczepan na spalonym.

61
    Genialne podanie Nono do Ventury, który przegrał pojedynek sam na sam z Chovanem!

63
    Żółtą kartką upomniany Daniel Cieśla (Bruk-Bet Termalica).

63
    Daniel Cieśla może się cieszyć, że nie trafił czysto w nogę rywala, bo mógłby już po 5 minutach opuścić plac gry.

64
    Gol dla Ruchu!
    Gola strzelił Daniel SZCZEPAN!

Mimo tego, że Daniel Szczepan jest jednym z najniższych graczy na boisku, to właśnie on wykończył głową dośrodkowanie Sadloka z rzutu wolnego! Termalica traci drugą bramkę w tym sezonie.
    64. Daniel Szczepan doprowadza do wyrównania

66
    W odpowiedzi strzał Karaska z ostrego kąta nieznacznie nad poprzeczką.

69
    Nono trafiony łokciem przez Macieja Ambrosiewicza.

69
    Żółtą kartką upomniany Maciej Ambrosiewicz (Bruk-Bet Termalica).

70
    Trubeha opuszcza boisko a pojawia się na nim Hilbrycht.

72
    Ruch Chorzów dokonuje zmiany:
    Karasiński opuszcza boisko a pojawia się na nim Moneta.

72
    Novothny opuszcza boisko a pojawia się na nim Barański.

74
    Martin Turk broni potężny strzał Ambrosiewicza zza pola karnego!

75
    Przerwa na uzupełnienie płynów.

76
    Gramy dalej.

76
    Bardzo niecelny strzał Konczkowskiego z trudnej pozycji.

77
    Przeciągnięte dośrodkowanie Karaska.

78
    Czerwoną kartką ukarany Arkadiusz Kasperkiewicz (Bruk-Bet Termalica)!

79
    Wojciech Łaski urwał się Kasperkiewiczowi i wyszedł na czystą pozycję, ale upadł, bo został wcześniej wytrącony z równowagi przez obrońcę Termalici!

81
    Cieśla opuszcza boisko a pojawia się na nim Isik.

83
    Dużo nerwów, fauli i pretensji do sędziego w ostatnich minutach.

85
    Sadlok opuszcza boisko a pojawia się na nim Szwoch.

86
    Ależ nam się otwiera to spotkanie w końcówce. Najpierw Ruch znalazł się piątką piłkarzy w polu karnym, ale strzał Nono został zablokowany, po czym momentalnie prostopadłą piłkę dostał Zapolnik, ale wybił ją Martin Turk!

88
    Rzut rożny dla gospodarzy, którzy mimo osłabienia walczą o 3 punkty.

88
    Zamykał dośrodkowanie Putivtsev i zgrał do środka, ale pod nogi rywala.

89
    Niecelny strzał Dombrovskyi'ego.

90
    5 minut czasu doliczonego.

90+1
    Rzut rożny dla Ruchu.

90+1
    Interwencja Kamila Zapolnika.

90+2
    Faul taktyczny Putivtseva na Szczepanie.

90+2
    Żółtą kartką upomniany Artem Putivtsev (Bruk-Bet Termalica).

90+3
    Ventura opuszcza boisko a pojawia się na nim Góra.

90+4
    Zagranie ręką Lukicia w ataku.

90+5
    Żółtą kartką upomniany Mateusz Szwoch (Ruch Chorzów).

90+6

Posiadanie piłki: 35 % : 65 %.
    Strzały celne: 2:3. Strzały niecelne: 3:7. Rzuty rożne: 6:6. Spalone: 0:1. Foule: 22:14.

Mamy dziś dwóch rannych. Termalica przerywa serię zwycięstw, a Ruch wydłuża serię meczów bez zwycięstwa do 4.