Świt – Podbeskidzie 3:3 (koniec) | Wisła Pu. – Olimpia E. 3:2 (koniec) | Chojniczanka – KKS 0:1 (koniec)
Świt Szczecin
3:3 (2:1)
Podbeskidzie Bielsko-Biała
Niedziela 18.08.2024, 12:00 • Stadion Miejski, Skolwin • Betclic 2. Liga

Cześć! Mecz startuje o 12:00.

Piłkarze wyszli z szatni na boisko i niebawem rozpocznie się pierwsza z niedzielnych konfrontacji na najniższym szczeblu centralnym.

1

1
    Gol dla Świtu!
    Gola strzelił MACIEJ KOZIARA!

Konfrontacja, która rozpoczęła się w Szczecinie w samo południe, została otwarta golem Świtu zanim minęła minuta. Drużyna Piotra Klepczarka przeprowadziła pierwszy atak w meczu na lewej stronie boiska, a Maciej Koziara pokonał bramkarza Podbeskidzia po dośrodkowaniu.

2
    Podbeskidzie już musi odrabiać stratę do przeciwnika z województwa zachodniopomorskiego.

3
    W rozegraniu futbolówki piłkarze prowadzeni przez Krzysztofa Bredego.

5
    Podbeskidzie Bielsko-Biała miało pierwszą szansę na doprowadzenie do remisu po dośrodkowaniu, ale uderzenie ponad bramką Adriana Sandacha.

7
    Skolwinianie spokojniej wymienili podania, jednak ich natarcie zostało przerwane przez sędziego z powodu spalonego Arona Stasiaka.

8
    Nieumiejętna próba utrzymania się w posiadaniu piłki na desancie przez Arona Stasiaka.

9
    Po dośrodkowaniu z powodzeniem Jędrzej Góral i odegrał piłkę klatką piersiową do bramkarza Adriana Sandacha.

10
    Ponownie Górale, którzy szukają wyrównania. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego główkował Marcin Biernat, ale w obrońcę Świtu Skolwin.

11
    Gol dla Podbeskidzia!
    Gola strzelił KORNEL OSYRA!

Drugi z rzędu rzut rożny dla Podbeskidzia Bielsko-Biała i tym razem już wykonanie było skuteczne. Kornel Osyra główkował z bliska do siatki po wrzutce, która została przepuszczona przez beznadziejnie interweniującego na przedpolu Adriana Sandacha.

13
    Kacper Wojdak napomniany żółtą kartką za przewinienie blisko własnego pola karnego.

14
    Miękkie uderzenie z rzutu wolnego i po rykoszecie piłka przeleciała obok bramki Adriana Sandacha.

15
    Po jednym mocnym ciosie w kwadransie otwierającym spotkanie.

16
    Budzą się gospodarze i po dośrodkowaniu przez moment domagali się przyznania im rzutu karnego za zagranie ręką.

17
    Na boku boiska przewinienie rozpędzonego zawodnika Świtu Szczecin.

18
    Szymon Nowicki napomniany żółtą kartką za ostre przewinienie.

19
    Agresywnie pressingiem goście i nie pozwalają na dłuższe utrzymanie się w posiadaniu piłki Świtowcom.

20
    Zbyt głębokie dośrodkowanie zostało przepuszczone poza boisko przez Adriana Sandacha.

22
    Kacper Wojdak ukarany drugą żółtą i w konsekwencji czerwoną kartką za faul w centrum boiska. Świt Skolwin zagra przez większą część meczu w osłabieniu.

23
    Gra wznowiona po przerwie spowodowanej urazem zawodnika Podbeskidzia Bielsko-Biała.

24
    Piłka strącona po dośrodkowaniu i Adrian Sandach nie miał problemu z jej wyłapaniem.

25
    Wznowienie od bramki zostało przyznane zawodnikom ze Szczecina.

26
    Od bardzo dawna nie wydarzyło się nic interesującego pod bramką Podbeskidzia Bielsko-Biała.

27
    Lucjan Klisiewicz napomniany żółtą kartką za przewinienie w centrum boiska.

28
    Podbeskidzie Bielsko-Biała przeważa, co wynika częściowo z wykluczenia jednego z zawodników Świtu Szczecin.

29
    Kolejne przewinienie blisko szesnastki przeciwnika.

30
    Po pół godzinie grania niezmiennie remis.

31
    Drużyna Piotra Klepczarka bez sposobu na utrzymanie się w posiadaniu piłki.

32
    Po każdym rzucie rożnym Świt Szczecin ma problem z rozegraniami Podbeskidzia Bielsko-Biała. Przed momentem piłka została rozpaczliwie zatrzymana w pobliżu linii bramkowej.

34
    Nieudane dośrodkowanie i poradzili sobie z jego poskromieniem bielszczanie.

35
    Gola strzelił ŁUKASZ ŚWIĘTY!

Jeszcze będzie ciekawie, jeszcze nie dali się pogrzebać gospodarze. Świt Szczecin na prowadzeniu 2:1! Aron Stasiak dostał piłkę w prezencie od niechlujnego przeciwnika, a następnie wyłożył ją Łukaszowi Świętemu. Podbeskidzie nie zorganizowało się w obronie i nie zostało uratowane przez Konrada Forenca.

36
    Przyjezdni ponownie muszą odrabiać stratę do przeciwnika.

37
    Mocno zapachniało wyrównaniem, w ostatnim momencie gospodarze zablokowali uderzenie. Tylko korner dla Podbeskidzia Bielsko-Biała.

38
    Rozdrażnieni Górale nabijają licznik rzutów rożnych.

40
    Przez moment Podbeskidzie Bielsko-Biała domagało się rzutu karnego. Tym razem decyzja sędziego nieprzychylna gościom.

41
    Za dalekie podanie Kacpra Gacha i piłka uciekła bielszczanom poza boisko.

43
    Podbeskidzie Bielsko-Biała przed szansą na odrobienie strat. Po dośrodkowaniu z prawego skrzydła było niebezpieczne uderzenie, jednak nieznacznie obok bramki strzeżonej przez Adriana Sandacha.

44
    Ile doliczy sędzia?

45
    Doliczone cztery minuty do podstawowego czasu.

45+1
    W doliczonych minutach Podbeskidzie Bielsko-Biała szuka sposobu na doprowadzenie do remisu.

45+2
    Gospodarze z kolei skoncentrowani na dowiezieniu skromnej zaliczki do końca pierwszej połowy spotkania.

45+4

Po nieco ponad 45 minutach na prowadzeniu 2:1 Świt Szczecin. Utrzymanie zaliczki może utrudnić gospodarzom nawarstwiające się zmęczenie z powodu gry w osłabieniu.

Czekamy na wznowienie meczu po przerwie.

Ostatnie przygotowania do wznowienia meczu na stadionie w Skolwinie.

Jako pierwsi powrócili z szatni na boisko gospodarze.

46

46
    Podbeskidzie Bielsko-Biała dokonuje zmiany:
    Gach opuszcza boisko a pojawia się na nim Dziwniel.

46
    Świt Szczecin dokonuje zmiany:
    Stasiak opuszcza boisko a pojawia się na nim Kapelusz.

47
    Przewinienie na rozpędzającym się Szymonie Kapeluszu i od razu żółta kartka dla Marcina Biernata.

47
    Podanie do nikogo z prawej strony boiska i skolwinianie musieli powracać do bronienia.

48
    Gospodarze nie ograniczają się do bronienia kurczowego wyniku. Świt Skolwin rozpoczął podobnie mocno drugą połowę jak pierwszą.

49
    Brawurowa i skuteczna interwencja na przedpolu zaprezentowana przez Konrada Forenca.

50
    Kornel Osyra nie pozwolił opanować futbolówki Szymonowi Kapeluszowi na desancie.

51
    Mała szansa na powodzenie strzału z ostrego kąta i piłka została powstrzymana przez Adriana Sandacha.

51
    Gol samobójczy – JĘDRZEJ GÓRAL.

Ponownie wyrównanie w Skolwinie i Podbeskidzie Bielsko-Biała coraz bliżej zwycięstwa. Piłka znalazła się w bramce po wstrzeleniu Pawła Czajkowskiego ze skraju pola karnego i nieszczęśliwej interwencji Jędrzeja Górala. 2:2!

53
    Kisły opuszcza boisko a pojawia się na nim Obst.

54
    Niebezpiecznie po dośrodkowaniu Podbeskidzia Bielsko-Biała, jednak to klasyk tego spotkania. Może coś zmieni wprowadzenie wysokiego Roberta Obsta.

55
    Przerwa w grze jest spowodowana urazem jednego z zawodników Świtu Szczecin.

56
    Nieudane wybicie Adriana Sandacha po ryzykownym podaniu od Roberta Obsta.

57
    Gospodarze nie utrzymali piłki w boisko, co pozwoliło Góralom wprowadzić ją do grania ponownie wrzutem z autu na wysokości pola karnego.

58
    Kompletnie nieudane podanie Jonatana Strausa, a Świt Szczecin miał sposobność do przeprowadzenia groźnego kontrataku.

59
    Daniel Dziwniel napomniany żółtą kartką za niesportowe zachowanie.

60
    Godzina meczu za drużynami.

61
    Ponownie fragment spotkania z licznymi przewinieniami po obu stronach stadionu.

62
    Po dośrodkowaniu z prawego skrzydła brawurowa próba wykonania przewrotki. Uderzenie znacznie ponad poprzeczką w bramce Adriana Sandacha.

63
    Biernat opuszcza boisko a pojawia się na nim Majsterek.

63
    Czajkowski opuszcza boisko a pojawia się na nim Misztal.

64
    Na murawie coraz większa liczba zawodników wprowadzonych z ławki rezerwowych.

65
    Gospodarzom brakuje umiejętności dłuższego utrzymania się w posiadaniu piłki. Wybijanie jej na oślep może się źle skończyć.

67
    Gola strzelił LUCJAN KLISIEWICZ!

Podbeskidzie po raz pierwszy na prowadzeniu. Napierali Górale i wykorzystali groźną od początku meczu broń, czyli górne piłki posyłane w pole karne Świtu Szczecin. Lucjan Klisiewicz strącił jedną z nich w narożnik bramki Adriana Sandacha. 3:2 dla Górali!

67
    Święty opuszcza boisko a pojawia się na nim Kalenik.

68
    Marcel Kasprzak napomniany żółtą kartką za przewinienie na boku boiska.

70
    Teraz Świt Skolwin musi odrabiać stratę do przeciwnika, co wydaje się bardzo skomplikowanym zadaniem.

71
    Podbeskidzie Bielsko-Biała gra na utrzymanie piłki i w ten sposób przybliża się do odniesienia zwycięstwa.

73
    Michał Bednarski napomniany żółtą kartką za przewinienie na Szymonie Kapeluszu.

74
    Koziara opuszcza boisko a pojawia się na nim Aftyka.

75
    Piłka w bramce Podbeskidzia Bielsko-Biała, ale nie ma gola z powodu spalonego wykonującego dobitkę Szymona Kapelusza. Przedwczesna radość gospodarzy!

76
    Przerwa w grze spowodowana urazem.

77
    Drużyna z województwa zachodniopomorskiego ma jeszcze odrobinę energii i próbuje doprowadzić do remisu.

78
    Korner dla zespołu ze Skolwina. Rafałowi Remiszowi nie udało się oddać strzału po głębokim dośrodkowaniu.

79
    Ponownie gospodarze, a podanie Szymona Kapelusza trafiło do Kacpra Nowaka. Płaskie uderzenie zostało odbite niechlujnie przez Konrada Forenca, jednak mógł liczyć na asekurację bloku obronnego.

80
    Robert Obst napomniany żółtą kartką za przewinienie blisko linii własnego pola karnego.

81
    Mrsić opuszcza boisko a pojawia się na nim Kizyma.

81
    Zając opuszcza boisko a pojawia się na nim Florek.

83
    Zmiany w tym spotkaniu są już za szkoleniowcami.

84
    Duża nerwowość spowodowana decyzjami sędziego Pawła Wrzeszczyńskiego.

85
    Pozostało zaledwie pięć minut do zakończenia podstawowego czasu.

86
    Dwa nieudane wykonania rzutów wolnych w ostatnich minutach. Dośrodkowanie zostało poskromione przez Adriana Sandacha.

87
    Przewinienie starającego się oddać strzał po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Jędrzeja Górala.

88
    Walecznie Świt Szczecin, do końca próbuje wyszarpnąć chociaż punkt.

90
    Gola strzelił RAFAŁ REMISZ!

Nie wiadomo czy bramka zostanie zapisana Rafałowi Remiszowi czy jako samobójcza Konrada Forenca. To jednak na ten moment nie ma kluczowego znaczenia. Świt Szczecin doprowadził do remisu 3:3 w dziesięciu!

90
    Doliczone sześć minut do podstawowego czasu.

90+1
    To jeszcze trochę potrwa, ponieważ jest przerwa spowodowana urazem Adriana Sandacha.

90+2
    W ostatnim momencie Szymon Kapelusz został powstrzymany przez obrońcę Podbeskidzia Bielsko-Biała. Na dodatek przewinienie.

90+4
    Grzegorz Aftyka napomniany żółtą kartką za przewinienie taktyczne na połowie przeciwnika.

90+5
    Skolwinianie do końca w natarciu.

90+6
    Rozsypali się Górale i chyba już nie zbiorą się po wyrównaniu do ataku.

90+7

Bardzo dobra konfrontacja w Skolwinie zakończona remisem 3:3.

Posiadanie piłki: 40% : 60%.
    Strzały celne: 5:4.
    Strzały niecelne: 5:15.
    Rzuty rożne: 4:10.
    Spalone: 3:1.
    Foule: 19:15.

Dziękuję za wspólnie spędzony czas i zapraszam na następne relacje. (14:08:06)

Gole: 1. Koziara, 35. Święty, 90. Remisz – 11. Osyra, 51. Góral (swój), 67. Klisiewicz

Kartki:   13. Wojdak (SSK), 18. Nowicki (SSK), 68. Kasprzak (SSK), 80. Obst (SSK), 90+4. Aftyka (SSK) – 27. Klisiewicz (POD), 47. Biernat (POD), 59. Dziwniel (POD), 73. Bednarski (POD)   22. Wojdak (SSK)

Posiadanie piłki: 40 % : 60 %.
    Strzały celne: 5:4. Strzały niecelne: 5:15. Rzuty rożne: 4:10. Spalone: 3:1. Foule: 19:15.
    Świt Szczecin: Sandach – Remisz, Góral, Straus (74. Nowak), Koziara (74. Aftyka), Święty (67. Kalenik), Wojdak, Kasprzak, Kisły (53. Obst), Stasiak (46. Kapelusz), Nowicki.

Zmiany: Matłoka – Ropski, Nowak, Kapelusz, Kalenik, Latański, Ciechanowski, Obst, Aftyka.

Trener: Piotr Klepczarek

Podbeskidzie Bielsko-Biała: Forenc – Willmann, Biernat (63. Majsterek), Osyra, Gach (46. Dziwniel), Bednarski, Czajkowski (63. Misztal), Ronnberg, Mrsić (81. Kizyma), Zając (81. Florek), Klisiewicz.

Zmiany: Wieczorek – Dziwniel, Kizyma, Majsterek, Gołuch, Misztal, Kolenc, Bieroński, Florek.

Trener: Krzysztof Brede

Sędziowie: Paweł Wrzeszczyński (Kalisz)