Termalica – Wisła Pł. 4:2 (koniec) | Odra O. – Stal S. W. 2:1 (koniec) | Pogoń Sdl. – GKS T. 0:1 (koniec)
Odra Opole
2:1 (0:1)
Stal Stalowa Wola
Środa 21.08.2024, 20:30 • Stadion Miejski, Opole • Betclic 1 Liga • 6. kolejka

Relację przeprowadził dla Państwa Krzysztof Sarna (22:27:33)

Serdecznie dziękujemy Państwu za wspólnie spędzony czas i zapraszamy na kolejne sportowe emocje na łamach lajfów!

Opolanie jeszcze do przerwy przegrywali jedną bramką, ale zmiana, w wyniku której pole gry opuścił Purzycki, a zawitał na nie Niziołek już po dziesięciu minutach przyniosła zamierzony skutek. Opolanie wrócili do gry i wyraźnie naciskali i kontrolowali grę, obejmując dwanaście minut później prowadzenie. Czerwona kartka dla Stali niejako zamknęła ten pojedynek. Opolanie wygrywają po raz drugi w tym sezonie.

90+4

90+4
    Goście zastawili świetną pułapkę spalonego, sędzia po momencie go odgwizdał.

90+3
    Bardzo dalekie zagranie Stalowców wprost w koszyczek Halucha.

90+2
    Pchełka faulował Zawadę na lewej stronie.

90+1
    Bardzo szybcy w ostatnich minutach są zawodnicy Odry Opole, którzy zostali powstrzymani dopiero w polu karnym rywala solidną interwencją Wojtkowskiego.

90
    Sędzia doliczył co najmniej 4 minuty do zakończenia meczu.

89
    Szrek faulowany.

88
    Biegł z piłką lewym skrzydłem ponownie Zawada. Dobrze jednak ustawiony był Banach, od którego piłka odbiła się i trafiła w posiadanie Wilka.

87
    Odra Opole dokonuje zmiany:
    Łyszczarz opuszcza boisko a pojawia się na nim Błyszko.

86
    Nienajlepsza centra gości, jedyne co mógł z niej zrobić Tomaszewski, to trącić piłkę głową, ale było to zbyt przewidywalne zagranie dla Halucha, którym nie mógł go zaskoczyć gracz Stali.

86
    Pchełka był przetrzymywany przez Dominigueza. Rzut wolny dla przyjezdnych z okolic 35 metra.

85
    Zagranie z narożnika boiska wprost na jednego z defensorów Odry Opole.

85
    Rzut rożny dla Stali.

84
    Z 5. metra za moment wznowi grę Haluch.

83
    Z bardzo dalekiej odległości wznawiali grę rzutem wolnym przyjezdni, ale Furtak główkuje bardzo niecelnie.

Krzysztof Sarna

Gole: 54. Piroch, 67. Łyszczarz – 35. Jończy

Kartki:   31. Purzycki (ODO), 44. Szrek (ODO) – 5. Soszyński (SSW), 24. Furtak (SSW)   71. Soszyński (SSW)

Posiadanie piłki: 49 % : 51 %.
    Strzały celne: 8:5. Strzały niecelne: 3:4. Rzuty rożne: 5:6. Spalone: 2:1. Foule: 19:19.
    Odra Opole: Haluch – Szrek, Żemło, Piroch, Pikk, Purzycki (46. Niziołek), Łyszczarz (87. Błyszko), Bartosz (60. Nowak), Osipiak (77. Dominiguez), Banaszewski (60. Zawada), Wolny.

Zmiany: Burta – Błyszko, Czapliński, Dominiguez, Mróz, Niziołek, Nowak, Sikorski, Zawada.

Trener: Radosław Sobolewski

Stal Stalowa Wola: Wilk – Banach, Jończy, Furtak, Zaucha, Wojtkowski, Soszyński, Kowalski (80. Tomaszewski), Górski (76. Mydlarz), Chełmecki (71. Pchełka), Strózik (76. Lelek).

Zmiany: Smyłek – Tomaszewski, Pchełka, Mdylarz, Lelek, Kukułowicz, Freilich, Fedejko, Bystrek.

Trener: Ireneusz Pietrzykowski

Sędzia główny: Tomasz Wajda (Żywiec)
    Asystenci: Marcin Ciepły, Wojciech Szczurek