Polonia W. – Warta 2:0 (koniec)
Polonia Warszawa
2:0 (2:0)
Warta Poznań
Piątek 23.08.2024, 20:30 • Stadion im. generała Kazimierza Sosnkowskiego, Warszawa • Betclic 1 Liga • 7 • 7. kolejka

90+1
    Bramka Michała Bajdura nieuznana z powodu spalonego, a na początku doliczonego czasu rewelacyjna szansa na trzeciego gola zmarnowana przez Ernesta Terpiłowskiego!

89
    Polonia Warszawa dokonuje zmiany:
    Kobusiński opuszcza boisko a pojawia się na nim Kluska.

89
    Warta Poznań dokonuje zmiany:
    Firlej opuszcza boisko a pojawia się na nim Tonder.

88
    Nieuznana z powodu spalonego bramka Michała Bajdura!

81
    Wojciechowski opuszcza boisko a pojawia się na nim Predenkiewicz.

79
    Ilkay Durmus napomniany żółtą kartką za utrudnianie wznowienia gry Jurijowi Tkaczukowi.

73
    Erjon Hoxhallari napomniany żółtą kartką za przewinienie na Bartoszu Szelidze.

71
    Niebezpieczna akcja przyjezdnych zakończona nieznacznie niecelnym strzałem Macieja Firleja z kilkunastu metrów. Wynikła ona z nieodpowiedzialnego zagrania Oliwiera Wojciechowskiego!

69
    Vega opuszcza boisko a pojawia się na nim Terpiłowski.

69
    Xabi opuszcza boisko a pojawia się na nim Bajdur.

67
    Kiełb opuszcza boisko a pojawia się na nim Michalski.

65
    W 65. minucie wreszcie interweniował Mateusz Kuchta, który poradził sobie ze strzałem zza szesnastki Damiana Gąski.

60
    Pawłowski opuszcza boisko a pojawia się na nim Adamski.

56
    Michał Grudniewski poradził sobie z Bartoszem Szeligą i główkował po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Ilkaya Durmusa. Piłka przeleciała nieznacznie ponad bramką Warciarzy!

50
    Kacper Jóźwicki napomniany żółtą kartką za wślizg w nogi przeciwnika w środku pola.

46
    Norkowski opuszcza boisko a pojawia się na nim Jóźwicki.

46
    Waluś opuszcza boisko a pojawia się na nim Gąska.

39
    Jurij Tkaczuk huknął zza pola karnego i mocno zapachniało widowiskowym golem kontaktowym. Piłka odbiła się od poprzeczki w bramce Polonii Warszawa!

24
    Gol dla Polonii W.!
    Gola strzelił ILKAY DURMUS!

Gospodarze przeważali i przekuli to w gola na 2:0 w 24. minucie. Ilkay Durmus podwoił prowadzenie strzałem z woleja. Cała akcja bramkowa Polonii wyglądała elegancko, ponieważ podania wymienili w tempie Bartłomiej Poczobut oraz Daniel Vega Cintas.

20
    Ponownie nieudane wybicie piłki po dośrodkowaniu i spadła ona na stopie Ilkaya Durmusa. Uderzenie antybohatera poprzedniego spotkania Polonii Warszawa było nieznacznie za wysokie.

11
    Oliwier Wojciechowski napomniany żółtą kartką za ostre przewinienie.

4
    Gola strzelił SZYMON KOBUSIŃSKI!

Czarne Koszule objęły prowadzenie 1:0 już w 4. minucie. Bramka Szymona Kobusińskiego była dopiero drugą w sezonie Polonii Warszawa. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Warta Poznań niezdarnie wybiła piłkę aż ta trafiła do Bartłomieja Poczobuta. Uderzenie tego zawodnika zostało jeszcze obronione przez Jędrzeja Grobelnego, ale o dobitkę postarali się Ilkay Durmus oraz Szymon Kobusiński.

2
    Jakub Bartkowski napomniany żółtą kartką za zatrzymanie faulem Ilkaya Durmusa.

Gole: 4. Kobusiński, 24. Durmus

Kartki:   11. Wojciechowski (PLW), 73. Hoxhallari (PLW), 79. Durmus (PLW) – 2. Bartkowski (WAR), 50. Jóźwicki (WAR)

Posiadanie piłki: 50 % : 50 %.
    Strzały celne: 7:1. Strzały niecelne: 9:10. Rzuty rożne: 8:7. Spalone: 2:3. Foule: 12:10.
    Polonia Warszawa: Kuchta – Zawistowski, Szur, Grudniewski, Hoxhallari – Vega (69. Terpiłowski), Wojciechowski (81. Predenkiewicz), Poczobut, Durmus (82. Koton) – Kobusiński (89. Kluska), Xabi (69. Bajdur).

Zmiany: Lemanowicz – Cisse, Terpiłowski, Bajdur, Koton, Kołodziejski, Predenkiewicz, Kluska, Piątek.

Trener: Grzegorz Lech

Warta Poznań: Grobelny – Bartkowski, Pleśnierowicz, Przybyłko – Szeliga, Tkaczuk, Norkowski (46. Jóźwicki), Kiełb (67. Michalski) – Waluś (46. Gąska), Pawłowski (60. Adamski) – Firlej (89. Tonder).

Zmiany: Przybylak – Wojcinowicz, Gąska, Żurawski, Tonder, Jóźwicki, Adamski, Michalski, Jakubowski.

Trener: Jędrzej Łągiewka

Sędziowie: Mateusz Piszczelok (Katowice)