Stal S. W. – Pogoń Sdl. 1:3 (koniec) | Stal Rz. – Odra O. 2:2 (koniec) | GKS T. – Termalica 0:2 (koniec)
Stal Stalowa Wola
1:3 (1:0)
Pogoń Siedlce
Sobota 24.08.2024, 14:30 • Stadion MOSiR, Stalowa Wola • Betclic 1 Liga • 7 • 7. kolejka

Dziękuję za wspólnie spędzony czas i zapraszam na następne relacje. (16:30:33)

Posiadanie piłki: 52% : 48%.
    Strzały celne: 6:9.
    Strzały niecelne: 2:7.
    Rzuty rożne: 7:4.
    Spalone: 0:4.
    Foule: 13:17.

Po przerwie doszło do huraganowego zwrotu akcji. Pogoń Siedlce odwróciła wynik 0:1 na 3:1. Komplet punktów pojedzie na Mazowsze.

90+4

90+3
    Gol dla Pogoni Siedlce!
    Gola strzelił MATEUSZ MAJEWSKI!

Pogoń od czasu do czasu atakowała i w doliczonym czasie podniosła wynik na 3:1 kolejnym strzałem Mateusza Majewskiego. Wykonał on dobitkę uderzenia Damiana Szuprytowskiego, które trafiło w słupek.

90+2
    Dużo podań, mało strzałów stalowowolan.

90+1
    Pogoń Siedlce odpiera ataki przeciwnika i pilnuje prowadzenia.

90
    Doliczone minimum cztery minuty do podstawowego czasu.

89
    Ile doliczy sędzia?

88
    Nie wiadomo, jakim sposobem, jednak Pogoń Siedlce nie zamknęła ponownie meczu trzecim golem. Kolejna akcja Cezarego Demianiuka nie doczekała się skutecznego wykończenia!

86
    Jeszcze publiczność próbuje natchnąć zawodników Stali Stalowa Wola do prowadzenia ataku.

86
    Piłka w rękawicach młodego bramkarza Mateusza Pruchniewskiego.

85
    Zaledwie pięć minut podstawowego czasu pozostało do zakończenia spotkania.

84
    Stalówka szuka jeszcze sposobu na poprawienie rezultatu.

82
    Stal Stalowa Wola dokonuje zmiany:
    Górski opuszcza boisko a pojawia się na nim Bystrek.

82
    Przerwa w grze jest spowodowana urazem.

81
    Krystian Lelek napomniany żółtą kartką za ostre przewinienie.

80
    Pogoń Siedlce dokonuje zmiany:
    Milasius opuszcza boisko a pojawia się na nim Okusami.

79
    Szansa na trzecią asystę Cezarego Demianiuka, ale jednak nie ma gola. Mateusz Majewski nie przymierzył do bramki po rewelacyjnym dograniu!

77
    Coraz więcej miejsca na boisku.

76
    Rewelacyjna interwencja Mateusza Pruchniewskiego. Właśnie młody bramkarz nie pozwolił na wyrównanie Jakubowi Banachowi. Dobre uderzenie, ale jeszcze lepsze zachowanie golkipera!

75
    Pozostał jeszcze kwadrans podstawowego czasu do zakończenia spotkania.

74
    Przerwa na picie.

72
    Gospodarze mają problem z przeprowadzeniem niebezpiecznego ataku.

71
    Kowalski opuszcza boisko a pojawia się na nim Fadejko.

71
    Wojtkowski opuszcza boisko a pojawia się na nim Soszyński.

70
    Będzie podwójna zmiana po stronie pierwszoligowca z Podkarpacia.

69
    Raz jeszcze szarżował Cezary Demianiuk, który w tym meczu asystował przy dwóch golach.

68
    Coraz bardziej nerwowo na trybunach stadionu w Stalowej Woli.

67
    Teraz to gospodarze muszą budzić się po zwrocie akcji w meczu.

66
    Niezmiennie w ataku przyjezdni.

65
    Gola strzelił DAMIAN SZUPRYTOWSKI!

Pogoń jest wyraźnie odrodzona i w 65. minucie prowadziła 2:1 po odwróceniu wyniku. Damian Szuprytowski opanował piłkę po dośrodkowaniu Cezarego Demianiuka, które zostało przepuszczone przez Mateusza Majewskiego. Adam Wilk nie poradził sobie z mocnym uderzeniem.

63
    Krzysztof Danielewicz napomniany za przewinienie taktyczne.

62
    Siedlczanie podchodzą pressingiem i utrudniają wymienianie podań przeciwnikom.

61
    Zaucha opuszcza boisko a pojawia się na nim Pchełka.

60
    Godzina meczu za drużynami.

59
    Spokojne rozegranie wyraźnie przebudzonych zawodników Pogoni Siedlce.

58
    Raz jeszcze Pogoń Siedlce zaatakowała z wykorzystaniem Cezarego Demianiuka oraz Mateusza Majewskiego.

57
    Ponownie sędzia asystent podniósł chorągiewkę z powodu nieodpowiedniego ustawienia Cezarego Demianiuka.

56
    Gra przerwana z powodu spalonego Cezarego Demianiuka.

55
    Michał Mydlarz nie zaskoczył swoim uderzeniem z dystansu Mateusza Pruchniewskiego.

54
    Gra wznowiona i obu zespołom równie blisko i daleko do odniesienia zwycięstwa.

52

W przerwie w Pogoni doszło do czterech zmian personalnych i po nich padła bramka na 1:1 jednego ze zmienników Mateusza Majewskiego. Dostawił on stopę do piłki po wstrzeleniu Cezarego Demianiuka. Stal Stalowa Wola musi zapomnieć o swoim prowadzeniu!

51
    Przez moment siedlczanie domagali się przyznania im rzutu karnego.

50
    Kamil Wojtkowski próbował uruchomić swoim dośrodkowaniem ustawionego kilkanaście metrów od bramki Dominika Jończego.

49
    Titas Milasius napomniany żółtą kartką za powstrzymanie ataku przeciwnika faulem.

48
    Po trzech zmianach personalnych Pogoń Siedlce chce zorganizować się do bardziej zdecydowanego natarcia.

46
    Pik opuszcza boisko a pojawia się na nim Danielewicz.

46
    Dzięcioł opuszcza boisko a pojawia się na nim Hrnciar.

46
    Zinkiewicz opuszcza boisko a pojawia się na nim M. Majewski.

46
    Sinior opuszcza boisko a pojawia się na nim R. Majewski.

46

Teraz zespoły powracają z szatni na boisko.

Przeciąga się to wszystko, nie ma jeszcze zawodników ponownie na boisku.

Czekamy na drugą połowę meczu.

Po pierwszej połowie Stal Stalowa Wola na prowadzeniu 1:0. Podopieczni Ireneusza Pietrzykowskiego są bliżej odniesienia zwycięstwa dzięki strzałowi Jakuba Banacha.

45+3

45+2
    Za moment zakończenie pierwszej połowy spotkania.

45+1
    Kompletnie nieudane podanie i piłka uciekła zawodnikom Pogoni Siedlce poza boisko.

45
    Doliczone trzy minuty do podstawowego czasu.

44

44
    Kamil Wojtkowski napomniany żółtą kartką za przewinienie taktyczne.

43
    Akcja Stali Stalowa Wola i zabrakło zawodnika zdolnego do wykorzystania groźnego dośrodkowania.

42
    W odpowiedzi bardzo niedokładne uderzenie Jakuba Siniora.

41
    Zaatakował Kacper Chełmecki indywidualnym rajdem i Pogoń Siedlce została uchroniona interwencją Mateusza Pruchniewskiego!

39
    Bez problemu wybronili się po rzucie wolnym Adam Wilk i jego kompani z bloku obronnego.

38
    Żywiołowe narady sztabów szkoleniowych przed ostatnimi atakami w pierwszej połowie spotkania.

37
    Cezary Demianiuk napomniany żółtą kartką za ostre przewinienie.

36
    W ostatnim momencie interweniował Cassio i nie pozwolił na oddanie strzału Sebastianowi Strózikowi.

35
    Kamil Wojtkowski próbował podnieść prowadzenie Stali Stalowa Wola. W ostatnim momencie wybronili się gracze z Mazowsza.

34
    Nic konkretnego nie zdziałali w ataku siedlczanie i piłka powróciła w posiadanie zespołu z Podkarpacia.

33
    Ostra konfrontacja pod oczami sędziego. Ten natychmiast nabrał powietrza w płuca i gwizdnął. Obyło się bez kartki, ale następna taka konfrontacja może zakończyć się napomnieniem ostrzejszym niż słowne.

32
    Pogoń Siedlce przeszła do prowadzenia ataku pozycyjnego.

31
    Podrażniona Pogoń Siedlce i mocno nastraszyła przeciwnika uderzeniem Titasa Milasiusa. Po drodze piłka miała kontakt z przeciwnikiem, przez co jeszcze korner dla beniaminka z województwa mazowieckiego.

30
    Po pół godzinie bliżej odniesienia zwycięstwa gospodarze.

28
    Przerwa na napoje.

27
    Gol dla Stali St. Wola!
    Gola strzelił JAKUB BANACH!

Mecz rozkręcał się powoli, a przełom nastąpił w 27. minucie. Jakub Banach znalazł się na zamknięciu akcji Jakuba Kowalskiego i huknął prosto do siatki. Stal Stalowa Wola na prowadzeniu 1:0.

25
    Próba przeprowadzenia ataku na prawej stronie boiska, jednak Pogoń Siedlce nie przebiła się przez stalowowolan.

24
    Mało posiadających rumieńce akcji zakończonych uderzeniami.

23
    Pierwsza połowa meczu za półmetkiem.

22
    Szukał napastnik miejsca do oddania uderzenia zza pola karnego. Ciasno ustawieni jednak broniący przeciwnicy nie pozwolili na zatrudnienie bramkarza, a co dopiero pomyśleć o jego pokonaniu.

21
    Przerwa została wykorzystana przez zawodników obu zespołów na picie.

20
    Przerwa w grze spowodowana urazem Cassio, który ucierpiał w rywalizacji o piłkę po wrzutce z rzutu wolnego.

19
    Blokowane uderzenie zza pola karnego w kierunku bramki strzeżonej przez Adama Wilka.

18
    Jeszcze napomnienie słowne, jednak coraz bliżej jest do pokazania żółtego kartonika.

17
    Konfrontacje, których celem jest wykreowanie lepszego zespołu w środkowej części boiska. Piłkarze rywalizują agresywnie o każdy skrawek murawy.

16
    Dawid Szuprytowski autorem pierwszego uderzenia celnego w meczu. Główkował prosto w rękawice dobrze ustawionego Adama Wilka.

16
    Pogoń Siedlce zaczyna odpowiadać atakami, jednak szarża na lewej stronie boiska nie zakończyła się dobrym dośrodkowaniem.

15
    Bezbramkowy kwadrans grania za zespołami.

14
    Przeciągnięta wrzutka z rzutu wolnego zaproponowana przez Kamila Wojtkowskiego.

13
    Szansa na zagrożenie Pogoni Siedlce rozegraniem rzutu wolnego po przewinieniu na Jakubie Kowalskim.

13
    Pogaduchy komentatorów i opowieści dziwnej treści, a na boisku nie wydarzyło się nadal nic przełomowego.

12
    Wznowienie wrzutem z autu przyznane gospodarzom.

11
    Krótka przerwa w grze spowodowana urazem po niebezpiecznym upadku na boisko.

10
    Stal Stalowa Wola w posiadaniu piłki i w spokojniejszym rozegraniu na połowie przeciwnika.

6
    Nieudana próba zakończenia podaniem w pole karne rajdu Sebastiana Strózika.

4
    Na razie niedokładne i jedynie ostrzegawcze uderzenie.

3
    Pierwsza sposobność do zaskoczenia przeciwnika rozegraniem stałego fragmentu gry.

2
    Gospodarze w zielono-czarnych strojach, a Pogoń Siedlce w czerwono-czarnych trykotach.

1

Już o godzinie 14:30 rozpoczęcie meczu Betclic I ligi. W nim zmierzą się Stal Stalowa Wola z Pogonią Siedlce. Trwają ostatnie przygotowania do spotkania.
    Skład Pogoni Siedlce
    Zestawienie Stali

Cześć! Mecz startuje o 14:30.

Gole: 27. Banach – 52. M. Majewski, 65. Szuprytowski, 90+3. M. Majewski

Kartki:   44. Wojtkowski (SSW), 81. Lelek (SSW) – 37. Demianiuk (SDL), 49. Milasius (SDL), 63. Danielewicz (SDL)

Posiadanie piłki: 52 % : 48 %.
    Strzały celne: 6:9. Strzały niecelne: 2:7. Rzuty rożne: 7:4. Spalone: 0:4. Foule: 13:17.
    Stal Stalowa Wola: Wilk – Kowalski (71. Fadejko), Jończy, Banach, Lelek, Zaucha (61. Pchełka), Wojtkowski (71. Soszyński), Mydlarz, Strózik, Górski (82. Bystrek), Chełmecki.

Zmiany: Smyłek – Soszyński, Pchełka, Łącki, Bystrek, Fadejko, Freilich.

Trener: Ireneusz Pietrzykowski

Pogoń Siedlce: Pruchniewski – Szuprytowski, Sinior (46. R. Majewski), Pyrdoł, Milasius (80. Okusami), Zinkiewicz (46. M. Majewski), Dzięcioł (46. Hrnciar), Krzyżak, Cassio, Demianiuk, Pik (46. Danielewicz).

Zmiany: Topór – R. Majewski, Babor, M. Majewski, Hrnciar, Danielewicz, Drąg, Amoah, Okusami.

Trener: Marek Brzozowski

Sędziowie: Szymon Łężny (Kluczbork)