Stal S. W. – Pogoń Sdl. 1:3 (koniec) | Stal Rz. – Odra O. 2:2 (koniec) | GKS T. – Termalica 0:2 (koniec)
Stal Rzeszów
2:2 (1:1)
Odra Opole
Sobota 24.08.2024, 17:00 • Stadion Miejski, Rzeszów • Betclic 1 Liga • 7 • 7. kolejka

Dziękuję za wspólnie spędzony czas i zapraszam na następne relacje. (19:04:21)

Posiadanie piłki: 58% : 42%.
    Strzały celne: 7:7.
    Strzały niecelne: 19:3.
    Rzuty rożne: 10:3.
    Spalone: 0:1.
    Foule: 17:13.

I to już ostatni gwizdek prowadzącego spotkanie Damiana Sylwestrzaka.

Odra Opole dwukrotnie wychodziła na prowadzenie w sobotnie popołudnie, ale nie zdołała utrzymać go w obu przypadkach. Konfrontacja w Rzeszowie zakończyła się remisem 2:2.

90+5

90+4
    Mało czasu zostało gospodarzom.

90+3
    Dużo walki, ale kibice wolelilby jeszcze sytuacje podbramkowe w końcówce spotkania.

90+2
    Zbyt głębokie zagranie i piłka została odprowadzona przez Artura Halucha.

90+1
    Stal Rzeszów próbuje pójść za uderzeniem po doprowadzeniu do remisu.

90
    Doliczone minimum pięć minut.

89
    Ile będzie doliczonych minut?

88
    Gospodarze mieli wolną przestrzeń na przeprowadzenie szybkiego ataku. Nie wszystko wyszło tak, jak mogli sobie zaplanować lub zamarzyć. Drużyna zgubiła tempo i pozwoliła rywalom ustawić się w defensywie.

87
    Szybują dośrodkowania w kierunku bramki strzeżonej przez Artura Halucha.

86
    Kompletnie nieudane uderzenie z dystansu.

85
    Pozostało zaledwie pięć minut podstawowego czasu do zakończenia spotkania.

84
    Cesar Pena napomniany żółtą kartką za ostre przewinienie.

83
    Pozostało jeszcze trochę czasu obu zespołom na rozstrzygnięcie meczu.

82
    Gol dla Stali Rzeszów!
    Gola strzelił TOMASZ BAŁA!

Postawili na swoim gospodarze i ponownie jest remis w Rzeszowie. Marek Zub triumfuje. Tomasz Bała pokonał Artura Halucha krótko po wejściu na boisko z ławki rezerwowych! 2:2!

81
    Stal Rzeszów dokonuje zmiany:
    Prokić opuszcza boisko a pojawia się na nim Bała.

80
    Odra Opole dokonuje zmiany:
    Muratović opuszcza boisko a pojawia się na nim Wolny.

80
    Niziołek opuszcza boisko a pojawia się na nim Purzycki.

80
    Błyszko opuszcza boisko a pojawia się na nim Bartosz.

78
    Zmiennicy z Opole przygotowują się do pojawienia na murawie.

77
    Spieszy się gospodarzom.

76
    Jedno napomnienie żółtym kartonikiem dla zawodnika Stali Rzeszów i dwa dla piłkarzy Odry Opole.

75
    Już tylko kwadrans do zakończenia podstawowego czasu.

74
    Ciekawe rozegranie szybkiego ataku. Piłka wędrowała jak po sznurku między gospodarzami, ale zabrakło wykończenia tej akcji. W ostatnim momencie futbolówka uciekła w niepożądanym kierunku.

73
    Coraz więcej zmienników na murawie stadionu w Rzeszowie.

72
    Nowak opuszcza boisko a pojawia się na nim Banaszewski.

71
    Będzie zmiana w zespole z Opola.

70
    Gospodarzom musi się spieszyć, jeżeli liczą na zdobycie kompletu punktów w sobotnie popołudnie.

69
    Akcja zespołu z Podkarpacia przerwana z powodu spalonego.

68
    Odra Opole miała możliwość wznowienia gry wrzutem z autu na własnej połowie boiska.

67
    Kompletnie nieudana akcja.

66
    Diaz opuszcza boisko a pojawia się na nim Pena.

65
    Akcja opolan została przerwana przez Damiana Sylwestrzaka z powodu spalonego.

63
    Dobra próba, ale została zablokowana przez ciasno ustawionych na linii pola karnego obrońców. Gospodarze muszą budować atak od początku. Piłka wróciła bliżej środka boiska. Czekamy na kolejne sytuacje podbramkowe w tym spotkaniu.

62
    Zaczął mieszać w wybranej przed meczem jedenastce poddenerwowany trener Marek Zub.

61
    Piotrowski opuszcza boisko a pojawia się na nim Kądziołka.

60
    Godzina meczu za drużynami.

59
    Nieudane dośrodkowanie.

57
    Były krótkie spory między zawodnikami, które opóźniły wznowienie rywalizacji z autu. Wszystko zostało już wyjaśnione przez sędziego i piłka ponownie sunie po murawie stadionu.

55
    Rzeszowianie na połowie przeciwnika, ale podopieczni Piotra Plewni skoncentrowani w obronie.

54
    Czas pokaże, czy opolanie wyciągnęli wnioski z wczesnego stracenia prowadzenia w pierwszej połowie.

53
    Stal Rzeszów musi ponownie zbierać się do ataku.

52
    Gol dla Odry!
    Gola strzelił JIRI PIROCH!

Krótko po przerwie Odra Opole powróciła na prowadzenie. Odważne rozpoczęcie drugiej połowy spotkania przyniosło efekt. 2:1 po uderzeniu będącego w wysokiej formie Jiriego Pirocha.

51
    Groźnie, odważnie przyjezdni z Opola.

49
    Odra Opole wyraźnie nie ma zamiaru chować się przed przeciwnikami po powrocie na boisko.

47
    Piłkarze mieli możliwość zmodyfikowania swoich założeń przedmeczowych. Szkoleniowcy przyjrzeli się obrazowi rywalizacji w pierwszej połowie i mieli kwadrans na przekazanie swoich uwag podopiecznym.

46
    Zawada opuszcza boisko a pojawia się na nim Osipiak.

46
    2. połowa rozpoczęta.

Piłkarze mogą przygotować lepszy plan na atakowanie w drugiej połowie spotkania wspólnie ze szkoleniowcami.

Czekamy na widowisko po zmianie stron.

Pierwsza połowa zakończona kompromisowym wynikiem 1:1. Gospodarze nie pozwolili długo nacieszyć się prowadzeniem Odrze Opole.

45+2
    1. połowa zakończona.

45
    Doliczone minimum dwie minuty do podstawowego czasu.

44
    Ile minut doliczy sędzia?

43
    Coraz mniej czasu na objęcie prowadzenia w pierwszej połowie spotkania.

42
    Ostre starcie w centralnej części boiska. Prowadzący to spotkanie sędzia stawia na edukację i nie zdecydował się na napomnienie żadnego z uczestników kartonikiem.

40
    Pozostało zaledwie pięć minut podstawowego czasu do zakończenia grania w pierwszej połowie spotkania.

39
    Muszą mieć się na baczności goście.

38
    Edvin Muratović napomniany żółtą kartką za ostre przewinienie.

37
    To grozi kolejnym napomnieniem przez sędziego.

36
    Nie przebierają w środkach w ostatnich minutach piłkarze z Opola.

34
    Piotr Żemło napomniany żółtą kartką za ostre przewinienie.

33
    Teraz ostre przewinienie i to może być napomnienie żółtym kartonikiem.

32
    W ostatnich minutach dość spokojnie pod obiema bramkami.

30
    Pół godziny spotkania za zespołami.

29
    Od rzutu wolnego Odra Opole.

28
    Tymczasem Stal Rzeszów nie przekuła czwartego rzutu rożnego w prowadzenie.

27
    Dwa rzuty rożne wykonywane przez gospodarzy i jeden taki stały fragment gry gości.

25
    Tymczasem pierwsza połowa meczu za półmetkiem.

24
    Po jednym mocnym ciosie z obu stron, 1:1 w Rzeszowie.

22
    Gola strzelił ANDREJA PROKIĆ!

Stal Rzeszów może liczyć na swojego doświadczonego napastnika. Gospodarze doprowadzili do remisu strzałem Andreji Prokicia. Drużyna z Podkarpacia pozbawiła przeciwnika prowadzenia. 1:1!

21
    Mija czas i piłkarze przemieszczają się w ostatnich minutach w spokojnym tempie po murawie. Potrzeba przyspieszenia, jakiegoś niekonwencjonalnego zagrania.

20
    Na razie jedno przewinienie zostało wycenione przez Damiana Sylwestrzaka na napomnienie żółtym kartonikiem.

19
    Kapitan gospodarzy ominął w środku pola dwóch przeciwników, ale nie znalazł miejsca do oddania strzału i jeszcze postanowił przegrać akcję przez skrzydło.

18
    Rzeszowianie muszą przyspieszyć, jeżeli zamierzają zaskoczyć przeciwnika.

16
    Michał Synoś napomniany żółtą kartką za ostre przewinienie.

15
    Kwadrans rywalizacji za drużynami.

14
    Po falstarcie gospodarze muszą zbierać się do pościgu za przeciwnikiem.

13
    Gola strzelił EDVIN MURATOVIĆ!

Odra Opole zaskoczyła gospodarzy swoim przyspieszeniem. Przyjezdni na prowadzeniu w Rzeszowie. Przypomniał o sobie w tym mieście Edvin Muratović, który swoim uderzeniem pokonał Krzysztofa Bąkowskiego!

11
    Słychać wyraźnie podpowiedzi zarówno z ławki rezerwowych gospodarzy, jak i przyjezdnych. Trenerzy, członkowie sztabów szkoleniowych, a także rezerwowi starają się mobilizować obecnych na murawie kompanów.

10
    W odpowiedzi Stal Rzeszów i żwawsza akcja przeprowadzona na połowie przeciwnika.

8
    Poradzili sobie podopieczni Marka Zuba z dośrodkowaniem.

7
    Pierwszą sposobność do zaskoczenia przeciwnika z rzutu rożnego miała Odra Opole.

6
    Stal Rzeszów szuka sposobu na przyspieszenie na połowie przeciwnika i przekucie przewagi w gola.

5
    Na początku spotkania wzajemne badanie się zawodników obu zespołów na rzeszowskim stadionie.

3
    Piłka sunie w centrum boiska.

2
    Pora na pierwsze ofensywne przyspieszenia tego spotkania.

1
    Mecz rozpoczęty.

Wyjściowe składy:

Stal Rzeszów: Bąkowski – Warczak, Synoś, Kościelny, Wachowiak, Łysiak, Piotrowski, Thill, Łyczko, Jesus Diaz, Prokić.
    Zmiany: Raciniewski – Bała, Kądziołka, Pena, Kaczor, Plichta, Gaża, Postupalski, Oleksy.
    Trener: Marek Zub

Odra Opole: Haluch – Żemło, Piroch, Niziołek, Łyszczarz, Muratović, Zawada, Szrek, Pikk, Błyszko, Nowak.
    Zmiany: Burta – Dominguez, Banaszewski, Czapliński, Purzycki, Sikorski, Wolny, Bartosz, Osipiak.

Gole: 22. Prokić, 82. Bała – 13. Muratović, 52. Piroch

Kartki:   16. Synoś (STL), 84. Pena (STL) – 34. Żemło (ODO), 38. Muratović (ODO)

Posiadanie piłki: 58 % : 42 %.
    Strzały celne: 7:7. Strzały niecelne: 19:3. Rzuty rożne: 10:3. Spalone: 0:1. Foule: 17:13.
    Stal Rzeszów: Bąkowski – Warczak, Synoś, Kościelny, Wachowiak, Łysiak, Piotrowski (61. Kądziołka), Thill, Łyczko, Jesus Diaz (66. Pena), Prokić (81. Bała).

Odra Opole: Haluch – Żemło, Piroch, Niziołek (80. Purzycki), Łyszczarz, Muratović (80. Wolny), Zawada (46. Osipiak), Szrek, Pikk, Błyszko (80. Bartosz), Nowak (72. Banaszewski).

Sędziowie: Damian Sylwestrzak (Wrocław)