GKS J. – Świt 1:0 (koniec) | Zagłębie II – Rekord 3:3 (koniec) | KKS – Zagłębie S. 1:2 (koniec)
KKS 1925 Kalisz
1:2 (1:0)
Zagłębie Sosnowiec
Niedziela 25.08.2024, 19:35 • Stadion Miejski, Kalisz • Betclic 2. Liga • 6 • 6. kolejka

Dziękuję za uwagę i zapraszam na kolejne relacje. (21:30:27)

Piłkarze Zagłebia Sosnowiec pozbierali się po kompletnie bezbarwnej pierwszej połowie i za sprawą skuteczności Kamila Bilińskiego wyrwali 3 punkty.
    3 punkty jadą do Sosnowca

Posiadanie piłki: 46 % : 54 %.
    Strzały celne: 2:5. Strzały niecelne: 6:3. Rzuty rożne: 7:4. Spalone: 2:0. Foule: 12:13.

90+3

90+3
    Toporkiewicz rzucił wprost w bramkarza.

90+3
    Ostatnia szansa na remis – wrzut z autu na wysokości pola karnego.

90+2
    Długa piłka od Kieliby ląduje w rękawicach Siuty.

90+1
    Drugą żółtą a w konsekwencji czerwoną kartkę otrzymuje J. Staszak (KKS 1925 Kalisz)!

90+1
    Rozpędzony Uchnast został zatrzymany wślizgiem przez Jakuba Staszaka, a to może oznaczać tylko jedno...

90
    3 minuty czasu doliczonego.

90
    Efektowny rajd Agbora, ale ostatecznie trochę przekombinowany.

89
    Świetne zachowanie Mularczyka, który zastawił się i wymusił faul.

89
    Zagrożenie chwilowo oddalone.

88
    Sosnowiczanie ponownie ratują się wybiciem za linię końcową.

88
    Było groźnie, goście z trudem wybili na aut.

88
    Agbor wybija na rzut rożny.

87
    KKS w końcu ma rzut wolny na połowie rywala. Wydaje się, że stałe fragmenty to ostatnia nadzieja gospodarzy.

86
    Zagłębie Sosnowiec dokonuje zmiany:
    Biliński opuszcza boisko a pojawia się na nim Mularczyk.

86
    Bohater dzisiejszego meczu – Kamil Biliński, żegna się z placem gry.

84
    Bardzo wysoka presja jest nakładana na piłkarzy KKS-u, gdy tylko próbują się przedrzeć przez 40. metr. Póki co, tak działający blok obronny Zagłębia, jest dla gospodarzy przeszkodą nie do przejścia.

82
    Zdecydowanie pospieszył się z centrą Artem Sukhotskyi i łatwo oddał piłkę rywalowi.

80
    KKS 1925 Kalisz dokonuje zmiany:
    Chaciński opuszcza boisko a pojawia się na nim Toporkiewicz.

80
    Putno opuszcza boisko a pojawia się na nim Maroszek.

79
    Piłkarze Zagłębia długo wymieniają podania kradnąc czas i uniemożliwiając KKS-owi przeprowadzenie ataku.

77
    Naciskany Krakowiak zmuszony do wybicia piłki na aut.

76
    Valencia opuszcza boisko a pojawia się na nim Duda.

74
    Chaciński uprzedzony w powietrznym starciu przez Kurtovicia.

73
    Duże zamieszanie w polu karnym ze szczęśliwym zakończeniem dla obrony KKS-u.

72
    Świetna interwencja Krakowiaka powstrzymała Kamila Bilińskiego przed hat trickiem po strzale z ostrego kąta!

70
    Diametralnie zmienia się obraz tego meczu. Teraz to Zagłębie szuka jak największego uspokojenia gry.

68
    Głaz opuszcza boisko a pojawia się na nim Białczyk.

68
    Andruszko opuszcza boisko a pojawia się na nim Koczy.
    67. Kapitalne 7 minut Kamila Bilińskiego

67
    Gol dla Zagłębia!
    Gola strzelił Kamil BILIŃSKI!

Maciej Krakowiak wyczuł intencje strzelca, ale strzał był zbyt dokładny i silny! Kamil Biliński z trafieniami numer 4 i 5 w tym sezonie!

66
    Kamil Biliński przed wielką szansą na dublet i wyprowadzenie Zagłębia na prowadzenie.

65
    Ale już minutę później jest odgwizdany rzut karny za faul Andruszki na Uchnaście!

64
    Zakotłowało się w polu karnym KKS-u i zagranie ręką sygnalizowali goście, ale arbiter kazał grać dalej.

62
    Snopczyński opuszcza boisko a pojawia się na nim Agbor.

62
    Zalewski opuszcza boisko a pojawia się na nim Paszczela.

62
    Marciniec opuszcza boisko a pojawia się na nim Uchnast.
    60. Mamy wyrównanie w Kaliszu

60

Po raz pierwszy można było dostrzec obecność Kamila Bilińskiego na boisku i od razu pokazał się z najlepszej możliwej strony. Napastnik Zagłębia wziął na plecy dość pasywnego w tej sytuacji Gawlika, obrócił się z piłką i silnym strzałem pokonał Krakowiaka z okolic 12. metra!

59
    Piłka wybita, ale wciąż w posiadaniu piłki są goście.

59
    Ponownie grę z narożnika boiska wznowi Zagłębie Sosnowiec.

57
    Potrójna zmiana szykowana przez Marka Saganowskiego.

55
    Piłka dograna na dalszy słupek została zgrana do środka, ale pod nogi jednego z gości.

54
    Rzut wolny dla KKS-u spod linii bocznej.

52
    Śmiało można powiedzieć, że przez te kilka minut drugiej połowy wydarzyło się więcej niż przez całą pierwszą połowę. Oby tak dalej!

51
    Będący przy linii końcowej Bartłomiej Putno wycofał piłkę na 10 metr do Mateusza Andruszko, którego strzał zmierzał do bramki, ale w ostatniej chwili został zablokowany!

50
    Bartosz Snopczyński położył Mateusza Gawlika i drugi raz w tym meczu znalazł się w sytuacji sam na sam z Krakowiakiem, ale tym razem nie trafił choćby w światło bramki!

49
    Pawlusiński oddał sytuacyjny strzał z 25 metrów. Piłka po rykoszecie zmierzała w światło bramki, ale że w uderzeniu brakowało siły, to spokojnie futbolówkę złapał Krakowiak.

49
    Gawlik wybił piłkę po centrze Valencii poza linię końcową.

48
    Nie udało się powtórzyć wykonania z pierwszej połowy.

47
    Rzut rożny dla KKS-u po przyblokowanym strzale Putno.

47
    Snopczyński przyjęciem kierunkowym zgubił obrońcę, ale został w ostatniej chwili zatrzymany przez Mateusza Gawlika.

46
    Oba zespoły bez zmian personalnych, czekamy jednak przede wszystkim na zmianę sposobu gry, szczególnie w przypadku Zagłębia Sosnowiec.

46

Za chwilę ruszamy z drugą połową.

Jeśli mecz zakończy się obecnym wynikiem to KKS wygra drugi mecz z rzędu w identyczny sposób. Szanse na to są dość spore biorąc pod uwagę, że jedyna groźna akcja Zagłębia miała miejsce po kardynalnym błędzie Smolińskiego.
    W pierwszej połowie fajerwerków nie odnotowano

45+1

45+1
    Bartosz Snopczyński zastawił się przed rywalem i dograł w pole karne do Artema Sukhotskyi'ego, który z dogodnej pozycji dość wyraźnie chybił!

45
    Minuta czasu doliczonego.

45
    Z dośrodkowania z rzutu wolnego wyszło właściwie podanie do Macieja Krakowiaka.

44
    Żółtą kartką upomniany J. Staszak (KKS 1925 Kalisz).

44
    Nieudany wślizg Jakuba Staszaka, będzie kartka.

40
    Nic nie wyniknęło z tego stałego fragmentu gry.

39
    Po dośrodkowaniu Bartłomieja Putno będzie jeszcze rzut rożny.

38
    Adrian Cierpka faulowany 30 metrów od bramki Siuty.

36
    Maciej Krakowiak na raty wyłapał dośrodkowanie kierowane do Bilińskiego.

35
    Żółtą kartką upomniany Janiszewski (Zagłębie Sosnowiec).

34
    Ostry faul Janiszewskiego przy próbie szybkiego odzyskania piłki na połowie rywala.

34
    Zakotłowało się w polu karnym, ale piłka została ostatecznie wybita.

33
    Valencia nieprzepisowo odepchnięty przy linii bocznej na wysokości pola karnego.

32
    Rozpadało się w Kaliszu. Ulewa z pewnością nie ułatwi gry obu zespołom.

30
    Wiktor Smoliński po zdobyciu bramki prawie podarował rywalom wyrównanie! Prawie, bo sytuację sam na sam z bramkarzem zmarnował Bartosz Snopczyński!

28
    Równie niedokładny strzał z większej odległości oddał Snopczyński.

27
    Bardzo niecelny strzał Putno z 16 metrów.

25
    Obiecujący atak KKS-u zatrzymany przez uniesioną chorągiewkę sędziego asystenta.

23
    Tak jak tydzień temu w Chojnicach, KKS wychodzi na prowadzenie za sprawą rzutu rożnego. Czas pokaże, czy zawodnikom z Kalisza wystarczy jakości i koncentracji, aby ponownie utrzymać korzystny wynik.

21
    Gol dla KKS-u!
    Gola strzelił Wiktor SMOLIŃSKI!

Do strzału głową po dośrodkowaniu Bartłomieja Putno dopadł Mateusz Gawlik. Piłkę z linii bramkowej wybił Kamil Biliński, ale na tyle niefortunnie, że dobił ją Wiktor Smoliński!

20
    Goście tylko na chwilę oddalili zagrożenie, kolejny korner.

19
    Po kontrataku swoją szansę na wznowienie z narożnika boiska mają gospodarze.

18
    Rzut rożny dla Zagłębia.

17
    Niestety, pierwszy kwadrans nie należał do tych porywających, ale w końcu KKS Kalisz zdążył przyzwyczaić kibiców do pragmatycznego stylu gry.

15
    Zablokowany strzał Ekwadorczyka, wydaje się, że piłka zmierzała w światło bramki.

15
    Zabawił się z rywalami w narożniku Joel Valencia, ale nic nie wyniknęło z tego ataku.

14
    Zagłębie Sosnowiec w ataku pozycyjnym.

12
    Fatalne dośrodkowanie, Kacper Siuta wznowi z 5. metra.

11
    Rzut rożny wywalczony przez Mikołaja Chacińskiego.

10
    Prostopadłe zagranie Valencii do Bilińskiego wylądowało na aucie.

10
    Zablokowany strzał Pawlusińskiego.

8
    Joel Valencia ucierpiał w starciu z zawodnikiem KKS-u i po raz pierwszy interweniować będzie sztab medyczny.

7
    Bartłomiej Putno faulowany na skrzydle.

6
    Kacper Siuta ustrzelił rywala, ale piłka wyszła za linię końcową.

5
    Kłopoty z wymienieniem kilku podań mają gospodarze i na razie muszą ograniczać swoje ataki do prostych środków.

4
    Dośrodkowanie Snopczyńskiego wybite na aut.

2
    Mocno w pressingu Zagłębie Sosnowiec szuka szybkiego trafienia. Bliski poważnego błędu był Bartosz Kieliba.

1
    Długie zagranie po przekątnej wylądowało w rękawicach Krakowiaka.

1
    Rozpoczęli goście.

1

Spotkanie poprzedzi minuta ciszy ku czci Franciszka Smudy.

Wyjściowe składy:

KKS 1925 Kalisz: Krakowiak – Gawlik, J. Staszak, Cierpka, Andruszko, W. Staszak, Putno, Chaciński, Głaz, Kieliba, Smoliński
    Trener: Marcin Woźniak

Zagłębie Sosnowiec: Siuta – Janiszewski, Kurtović, Niewulis, Zalewski, Marciniec, Biliński, Snopczyński, Sukhotskyi, Valencia, Pawlusiński
    Zmiany: Kos – Mularczyk, Duda, Agbor, Chęciński, Szostek, Zawojski, Uchnast, Paszczela
    Trener: Marek Saganowski

Sędziowie: Filip Kaliszewski.

Andrzej Niewulis i Bartosz Kieliba wylosowali strony, a zatem za kilka chwil mecz się rozpocznie.

Zawodnicy KKS-u zagrają dziś na niebiesko-biało, a Zagłębia na zielono-biało.

Piłkarze zameldowali się na placu gry.
    Czy Zagłębie Sosnowiec po roku przerwy wróci do 1. Ligi?

Zagłębie Sosnowiec jest natomiast niepokonane, ale dwukrotnie traciło punkty notując remisy.

KKS Kalisz poniósł dotychczas tylko jedną porażkę – w 4. kolejce uległ u siebie Wieczystej Kraków. Poza tym wygrał 3 mecze i 1 zremisował.