FK Astana – Brann 3:0 (koniec) | HJK – Klaksvik 2:1 (koniec) | Zirä FK – Omonia 1:0 (koniec)
Rużomberok – Noah 3:1 (koniec) | Trabzonspor – St. Gallen 1:1 (4:5 po rz. karnych) | Paksi – Mlada 0:3 (koniec)
Olimpija – Rijeka 5:0 (koniec) | Pafos – Cluj 3:0 (koniec) | The New Saints – Panevezys 0:0 (koniec)
UE Santa Coloma – Víkingur R. 0:0 (koniec) | Zrinjski – Setúbal 0:4 (koniec) | Cercle – Wisła K. pl 1:4 (koniec)
Panathinaikos – Lens 2:0 (koniec) | Drita – Legia pl 0:1 (koniec) | Kilmarnock – Kopenhaga 1:1 (koniec)
Celje – Piunik 4:1 (koniec) | Maribor – Djurgardens 0:1 (koniec) | Heidenheim – Hacken 3:2 (koniec)
Servette – Chelsea 2:1 (koniec) | Larne – Red Imps 3:1 (koniec) | Puskas – Fiorentina 1:1 (4:5 po rz. karnych)
Real Betis – Kryvbas 3:0 (koniec)
Cercle Brugge
1:4 (0:2)
Wisła Kraków
Czwartek 29.08.2024, 20:00 • Jan Breydel Stadion, Brugia • Liga Konferencji • Play-off

Cześć! Mecz startuje o 20:00.

Wisła Kraków rozegra w czwartek rewanż w czwartej rundzie eliminacji Ligi Konferencji Europy. Przeciwnikiem Białej Gwiazdy będzie Cercle Brugge. Pierwsza konfrontacja zakończyła się porażką Wiślaków 1:6.

Ostatnie przygotowania do rozpoczęcia meczu w Brugii.

Przed rozpoczęciem meczu jeszcze minuta ciszy.

Minuta ciszy upamiętnia zmarłego Svena Gorana Erikssona.

1

2
    Nieudana próba obicia piłki o nogi zawodnika z Krakowa. Wznowienie od bramki zostało przyznane Kamilowi Brodzie.

3
    Cercle Brugge w seledynowo-czarnych strojach, natomiast Wisła Kraków na biało z czerwonymi elementami.

4
    Oba zespoły starają się przeprowadzić dobry atak na skrzydłach.

5
    Cała seria uderzeń zawodników Cercle Brugge. Albo blokowane, albo niedokładne.

5
    Po pięciu minutach bezbramkowo i nie było dobrych szans do strzelenia gola.

6
    Alan Uryga poradził sobie z poskromieniem przeciwnika, który próbował opanować piłkę po podaniu prostopadłym.

7
    Szansa na zaszkodzenie zawodnikom z Belgii rozegraniem rzutu wolnego na ich połowie boiska.

8
    Akcja Cercle Brugge przerwana przez asystenta Horatiu Fesnica z powodu spalonego.

9
    Podwojenie krycia na zawodniku Cercle Brugge, co utrudniło kontynuowanie ataku na prawej stronie boiska.

10
    Spokojnie na początku meczu. Każda minuta będzie zmniejszać wątpliwości co do awansu Cercle Brugge.

11
    Napędzają się gospodarze i odzyskali futbolówkę na obrzeżach pola karnego przeciwnika.

13
    Przewinienie w centrum boiska.

14
    Podanie Tamasa Kissa do Angela Baeny, a ten drugi próbował pokonać bramkarza Cercle Brugge strzałem z dystansu. Blok, ale po chwili ponowienie ataku. Wrzutka Angela Baeny trafiła do Frederico Duarte, którego niebezpieczne uderzenie obronił jedną dłonią Warleson!

15
    Gol dla Wisły!
    Gola strzelił ALAN URYGA!

Druga sytuacja podbramkowa Wiślaków i tym razem przekuta w prowadzenie 1:0. Alan Uryga strącił piłkę do siatki po dośrodkowaniu Angela Rodado z rzutu rożnego. Skuteczne wykonanie stałego fragmentu gry i ostrożna radość zespołu Kazimierza Moskala.
    15. Uryga (WIS) - 0:1

17
    Drużyna z Brugii musi zbierać się do odrabiania strat. Było niebezpieczne dośrodkowanie, ale nie było strzału.

18
    Gola strzelił TAMAS KISS!

Jadą, gonią! Tamas Kiss powiększył prowadzenie Wiślaków na 2:0. Angel Baena zachował się rewelacyjnie na własnej połowie boiska i po przechwycie uruchomił podaniem Tamasa Kissa. Płaskie uderzenie sprawiło, że piłka wturlała się po dłoniach Warlesona do siatki.
    18. Kiss (WIS) - 0:2

20
    Nieco rozdrażnieni gospodarze i spędzają oni coraz więcej czasu na połowie przeciwnika.

22
    Mierne piąstkowanie Kamila Brody bez poważnych konsekwencji.

23
    Pierwsza połowa meczu za półmetkiem.

24
    Najpierw bez powodzenia dryblował, a następnie za daleko dośrodkował Rafał Mikulec.

25
    Sędzia z Rumunii musiał popracować i utemperować zawodników po kolizji Ericka Nunesa z Rafałem Mikulcem.

26
    Ponownie przewinienie w bocznym sektorze boiska, jednak niewycenione na napomnienie żółtym kartonikiem.

27
    Podeszli pressingiem podopieczni Mirona Muslicia, jednak nie spanikowali piłkarze z Krakowa.

28
    Abu Francis napomniany żółtą kartką za uderzenie przeciwnika łokciem w twarz.

29
    Przerwa w grze spowodowana urazem.

30
    Bartosz Jaroch przed szansą na oddanie trzeciego strzału do bramki przeciwnika. Nie zrobiło się tak ciekawie, jak mogło, ponieważ interweniował nogami blisko linii bramkowej Warleson!
    30. Bartosz Jaroch nie pokonał bramkarza!

32
    Ponad dwa kwadranse spotkania za zespołami.

33
    Dwa uderzenia z kilkunastu metrów w kierunku bramki przyjezdnych. Pierwsze z nich zablokowane, a drugie niedokładne z niewygodnej pozycji!

33
    Przerwa w grze jest spowodowana urazem Rafała Mikulca.

35
    Abdoul Kader Outtara oddał uderzenie z kilkunastu metrów po wyprowadzeniu w pole przeciwnika. Zabrakło odrobiny dokładności.

37
    Gospodarze wywalczyli dla siebie wznowienie od rzutu wolnego na połowie przeciwnika.

38
    Frederico Duarte nie zdążył z przechwyceniem futbolówki w centrum pola.

39
    Ostatnie minuty zdecydowanie dla zespołu z Brugii. Erick Nunes poradził sobie z wymanewrowaniem przeciwników, ale następnie oddał uderzenie prosto w Kamila Brodę.

40
    W odpowiedzi niedokładne uderzenie Frederico Duarte.

41
    Ostatnie szanse na poprawienie rezultatu w pierwszej połowie spotkania.

43
    Ładna akcja Marca Carbo, a na następnych etapach ataku pokazali się Tamas Kiss oraz Angel Rodado. Hiszpan wciąż bez bramki w tym meczu, choć była szansa!

44
    Ile doliczy sędzia?

45
    Doliczone minimum dwie minuty do podstawowego czasu.

45+1
    Marcin Pogorzała rozgorączkowany i zobaczył żółty kartoniki.

45+2

Pierwsza połowa meczu zakończona. Po nieco ponad kwadransie Wisła Kraków prowadziła 2:0 i taki wynik utrzymał się do przerwy. Blisko do zapunktowania do rankingu UEFA. A czy blisko do awansu? No nie, ale nadzieja umiera ostatnia.

Czekamy na emocje po przerwie.
    Wisła na prowadzeniu!
    Cercle Brugge z konkretnymi stratami

46

46
    Cercle Brugge dokonuje zmiany:
    Brunner opuszcza boisko a pojawia się na nim Denkey.

46
    Miangue opuszcza boisko a pojawia się na nim Nazinho.

46
    Wisła Kraków dokonuje zmiany:
    Dziedzic opuszcza boisko a pojawia się na nim Sukiennicki.

46
    Frederico Duarte opuszcza boisko a pojawia się na nim Gogół.

48
    Nieudana próba przeprowadzenia ataku przez zespół z Brugii po zmianie stron.

49
    Wymiana podań Białej Gwiazdy na lewej stronie boiska, jednak bez dośrodkowania.

50
    Nieudana próba przedostania się w pole karne przeciwnika w wykonaniu Patryka Gogóła. Na przeszkodzie stanął inny zmiennik Nazinho.

52
    Marc Carbo interweniował z powodzeniem wślizgiem na boku boiska.

53
    Felipe Augusto zwiódł balansem ciała przeciwnika, po czym oddał uderzenie wyraźnie obok spojenia słupka z poprzeczką.

54
    Gospodarze domagają się przyznania im rzutu karnego za blokowanie ręką uderzenia Felipe Augusto.

54
    Nie będzie jedenastki.

55
    Przewinienie w centrum boiska. Przyjezdni podnieśli raban i energicznie domagali się od sędziego pokazania żółtej kartki zbyt krewko usposobionemu przeciwnikowi.

56
    Podniosła się temperatura pod bramką Kamila Brody, jednak bramkarz Wiślaków niezmiennie na zero.

57
    Z powodzeniem interweniowali zawodnicy z Krakowa na lewej stronie boiska.

59
    Niebezpieczne dorzucenie z rzutu wolnego, jednak ostatecznie żadnemu zawodnikowi Cercle Brugge nie udało się sprawdzić strzałem Kamila Brody.

60
    Godzina meczu za zespołami.

60
    Baena opuszcza boisko a pojawia się na nim Alfaro.

62
    Wymiana podań na jeden kontakt i próba pokonania Warlesona nieprzyjemnym uderzeniem. Patryk Gogół nie pokonał rozgrzanego bramkarza Cerlcle Brugge, który pilnuje zaliczki gospodarzy!

64
    Bartosz Jaroch napomniany żółtą kartką za przewinienie na Felipe Augusto.

68
    Szansa na zaskoczenie Kamila Brody uderzeniem z rzutu wolnego po przewinieniu wprowadzonego z ławki rezerwowych Jesusa Alfaro.

69
    Kamil Broda pracuje na czyste konto! Piękna robinsonada zawodnika z Krakowa po uderzeniu z rzutu wolnego Bruno Goncalvesa!
    69. Bruninho nie pokonał Kamila Brody!

70
    Niewiele brakuje do postawienia pieczątki na awansie gospodarzom.

72
    Może jeszcze Biała Gwiazda ruszy do szalonego natarcia, nie ma za specjalnie co kalkulować.

73
    Gola strzelił PATRYK GOGÓŁ!

Niezwykły dwumecz, ale fajnie, coś się dzieje, choć zanosiło się na jałowy rewanż. 3:0 dla Wiślaków! Patryk Gogół poradził sobie z Warlesonem w sytuacji sam na sam. Powalczył Angel Rodado i właśnie on uruchomił podaniem zmiennika.
    73. Gogół (WIS) - 0:3

74
    Erick Nunes opuszcza boisko a pojawia się na nim Ven der Bruggen.

74
    Bruno Goncelves opuszcza boisko a pojawia się na nim Minda.

74
    Kiss opuszcza boisko a pojawia się na nim Zwoliński.

75
    Jesus Alfaro napomniany żółtą kartką za ratowanie się faulem.

76
    Co to się będzie dziać, jeżeli wpadnie czwarta?

78
    Wisła Kraków od rzutu wolnego po przewinieniu na Marcu Carbo.

78
    Gol dla Cercle Brugge!
    Gola strzelił FELIPE AUGUSTO!

Kamil Broda nie zachowa czystego konta w Brugii. Wiślacy zaryzykowali i słusznie, ale akurat zapłaciła za to cenę. Felipe Augusto pokonał bramkarza gości uderzeniem technicznym. Akcja została przeprowadzona na lewej stronie boiska, gdzie z interwencją nie zdążył Bartosz Jaroch.
    78. Augusto (CRB) - 1:3

80
    Szybkim atakiem odpowiedziała drużyna Kazimierza Moskala. Mocne, ale ciut niedokładne uderzenie Łukasza Zwolińskiego!

80
    Carbo opuszcza boisko a pojawia się na nim Kutwa.

82
    Blokowane uderzenie Mariusza Kutwy zza pola karnego.

84
    Po pierwsze nieskuteczna finalizacja Łukasza Zwolińskiego, a po drugi zmiennik Kazimierza Moskala znajdował się na spalonym.

84
    Diakite opuszcza boisko a pojawia się na nim Magnee.

85
    Już tylko pięć minut do zakończenia podstawowego czasu.

86
    Dwa niebezpieczne uderzenia zawodników Cercle Brugge, jednak nie kapituluje po nich po raz drugi Kamil Broda.

88
    Nieudane wprowadzenie piłki do grania wrzutem z autu przez Oliwiera Sukiennickiego.

89
    Ile doliczonych minut?

90
    Doliczone minimum cztery minuty.

90+1
    Igor Łasicki napomniany żółtą kartką za przewinienie na obrażonym przeciwniku, który nie zbił piątki z byłym zawodnikiem Napoli.

90+2
    Ostatnie ataki tego spotkania.

90+4
    Gola strzelił ŁUKASZ ZWOLIŃSKI!

Zagranie Jesusa Alfaro w kierunku Łukasza Zwolińskiego, a ten popisał się strzałem piętą. W pokonaniu Warlesona pomógł rykoszet. 4:1!
    90+4. Zwoliński (WIS) - 1:4

90+4

Wisła Kraków pożegnała się w rewelacyjnym stylu z europejskimi pucharami. Wygrana 4:1 z Cercle Brugge pozwala dopisać PKO Ekstraklasie ćwierć punktu w rankingu krajowym UEFA. Przez moment zapachniało sensacyjnym zwrotem akcji, no ale skończyło się na odrobieniu części strat z Krakowa.

Posiadanie piłki: 54% : 46%.
    Strzały celne: 6:9.
    Strzały niecelne: 5:7.
    Rzuty rożne: 6:2.
    Spalone: 3:2.
    Foule: 23:10.

Dziękuję za wspólnie spędzony czas i zapraszam na następne relacje. (22:00:23)

Gole: 78. Felipe Augusto – 15. Uryga, 18. Kiss, 73. Gogół, 90+4. Zwoliński

Kartki:   28. Francis (CRB) – 64. Jaroch (WIS), 75. Alfaro (WIS), 90+1. Łasicki (WIS)

Posiadanie piłki: 54 % : 46 %.
    Strzały celne: 6:9. Strzały niecelne: 5:7. Rzuty rożne: 6:2. Spalone: 3:2. Foule: 23:10.
    Cercle Brugge: Warleson – Diakite (84. Magnee), Lietaert, B. Popović, Miangue (46. Nazinho) – Erick Nunes (74. Van der Bruggen), Francis – Ouattara, Bruno Goncalves (74. Minda), Brunner (46. Denkey) – Felipe Augusto.

Zmiany: Delanghe, Langenbick – Agyekum, Efekele, Denkey, Minda, Magnee, Olaigbe, Flavio Nazinho, De Wilde, Ven der Bruggen, Ravych.

Trener: Miron Muslić

Wisła Kraków: Broda – Jaroch, Uryga, Łasicki, Mikulec – Carbo (80. Kutwa), Dziedzic (46. Sukiennicki) – Angel Baena (60. Jesus Alfaro), Frederico Duarte (46. Gogół), Kiss (74. Zwoliński) – Angel Rodado.

Zmiany: Letkiewicz, Cziczkan – Jesus Alfaro, Sukiennicki, Gogół, Starzyński, Kutwa, Wiśniewski, Skrobański, Biedrzycki, Zwoliński.

Trener: Kazimierz Moskal

Sędziowie: Horatiu Fesnic (Rumunia)
    22.08.2024
    Wisła K. - Cercle 1:6

Gole: 84. Rodado – 8. Minda, 11. Somers, 36. Ravych, 47. Denkey, 55. Ouattara, 82. Olaigbe

Kartki:   43. Rodado (WIS), 44. Jaroch (WIS) – 40. Denkey (CRB), 74. Agyekum (CRB)