Puszcza – Korona 0:0 (koniec) | Zagłębie L. – GKS K. 1:0 (koniec) | Radomiak – Cracovia 2:1 (koniec)
Radomiak Radom
2:1 (1:0)
Cracovia
Sobota 31.08.2024, 20:15 • Stadion im. Braci Czachorów, Radom • PKO Ekstraklasa • 7. kolejka

Cześć! Mecz startuje o 20:15.
    Jedenastka Cracovii
    Skład Radomiaka

Wyjściowe składy:

Radomiak Radom: Kikolski – Grzesik, Cichocki, Rossi (C), Henrique – Ouattara, Donis, Kaput, R. Wolski – Peglow, Rocha.
    Zmiany: Harciński – Mammadov, Jordão, Rossi Pereira, Jakubik, Sarmiento, Cielemięcki, Zimovski.
    Trener: Bruno Baltazar

Cracovia: Ravas – Ghiță, Glik, Jugas – Biedrzycki, Hasić, Sokołowski, Rózga, Kakabadze (C) – Källman, Van Buren.
    Zmiany: Madejski – Skovgaard, Al-Ammari, Atanasov, Rakoczy, Maigaard, Bochnak, Ólafsson, Hoskonen.
    Trener: Dawid Kroczek

Sędzia: Jarosław Przybył (Kluczbork).

Ostatnie przygotowania do rozpoczęcia spotkania.

1

2
    Radomiak w zielonych strojach z białymi elementami. Z kolei Cracovia w błękitnych koszulkach, a do tego w białych spodenkach oraz getrach.

4
    W obronie Cracovii interweniował z powodzeniem Otar Kakabadze.

5
    Po dośrodkowaniu z prawego skrzydła interweniował Maciej Kikolski.

5
    Gol dla Radomiaka!
    Gola strzelił LEONARDO MIRAMAR ROCHA!

Radomiak nie potrzebował dużo czasu na zdobycie prowadzenia. Już w 5. minucie Leonardo Rocha pokonał strzałem z bliska Henricha Ravasa.
    5. Leonardo Miramar Rocha - 1:0

7
    Przewinienie na umiejętnie zastawiającym dostęp do futbolówki Rafale Wolskim.

8
    Nie cofają się podopieczni Bruno Baltazara po zdobyciu prowadzenia.

10
    Żółtą kartkę otrzymał Zie Ouattara za ostre przewinienie na boku boiska.

11
    Wznowienie od bramki zostało przyznane Maciejowi Kikolskiemu.

12
    Szansa na doprowadzenie do remisu z rzutu wolnego.

13
    Za wykonanie rzutu wolnego zabrał się Ajdin Hasić, którego mocne uderzenie zostało poskromione przez Macieja Kikolskiego.

14
    Cracovia spędza coraz więcej czasu w posiadaniu piłki na połowie przeciwnika.

15
    Po kwadransie spotkania Radomiak na jednobramkowym prowadzeniu.

16
    Wymiana podań na prawej stronie boiska zakończyła się dośrodkowaniem. Powstrzymanie długo szybującej i głęboko zagranej piłki nie stanowiło problemu dla skoncentrowanego bramkarza.

17
    Cracovia przechwyciła piłkę na połowie przeciwnika.

19
    Podanie do Rafała Wolskiego, którego nieprzyjemne uderzenie zostało powstrzymane przez Henricha Ravasa.

20
    Ostra gra zawodników obu zespołów, nie przebierają w środkach.

21
    Żółtą kartkę otrzymał Christos Donis za ostre przewinienie na Filipie Rózdze.

22
    Nieudane wykonanie rzutu wolnego przez Benjamina Kallmana.

23
    Pierwsza połowa meczu jest już za półmetkiem.

24
    W sytuacjach podbramkowych brakuje dokładności zawodnikom Cracovii.

25
    Tym samym Radomiak pozostaje na skromnym prowadzeniu wywalczonym strzałem Leonardo Rochy.

26
    Spokojne rozegranie Radomiaka, który nie spieszył się z transportowaniem piłki w kierunku bramki Henricha Ravasa.

27
    Poradzili sobie przyjezdni z poskromieniem dośrodkowania z rzutu wolnego.

28
    Jakub Jugas i Patryk Sokołowski poradzili sobie z niebezpiecznym, płaskim dośrodkowaniem Jana Grzesika.

29
    Słychać wyraźnie podpowiedzi zarówno z ławki rezerwowych gospodarzy, jak i przyjezdnych. Trenerzy, członkowie sztabów szkoleniowych, a także rezerwowi starają się mobilizować obecnych na murawie kompanów.

30
    Po dwóch kwadransach spotkania Radomiak o gola bliżej zdobycia kompletu punktów.

32
    Wznowienie od rzutu wolnego zostało przyznane podopiecznym Bruno Baltazara.

33
    Wysoki pressing Cracovii doprowadził do błędu podopiecznych Bruno Baltazara w wyprowadzeniu futbolówki.

34
    Cracovia ma sposobność do strzelenia gola gospodarzom z rzutu rożnego.

35
    Tylko ciekawie zapowiadająca się akcja Radomiaka, ponieważ zakończyła się bardzo niedokładnym uderzeniem.

36
    Spokojniejsza wymiana podań zaproponowana przez zawodników Radomiaka.

38
    Cracovia nie mogła zorganizować się do dobrego pressingu, co ułatwiło rozegranie ataku pozycyjnego radomianom.

39
    W ostatnich minutach niedokładne uderzenia w wykonaniu Rafała Wolskiego oraz Filipa Rózgi.

40
    Pozostało zaledwie pięć minut podstawowego czasu do zakończenia pierwszej połowy spotkania.

42
    Bartosz Biedrzycki nie przebił się w konfrontacji na boku boiska z Janem Grzesikiem.

43
    Drużyna gospodarzy długo i starannie wymieniła podania. Przeciwnik przyczaił się na własnej połowie boiska i nie kwapił się do podejścia bardziej agresywnym pressingiem. Nie wyglądało to wszystko obiecująco.

44
    Ile będzie doliczonych minut?

44
    Mocne, jednak niedokładne uderzenie zza pola karnego Patryka Sokołowskiego. Odchodząca piłka nie poleciała do bramki.
    44. Patryk Sokołowski strzelił niecelnie!

45
    Doliczona minuta.

45+2

Radomiak na prowadzeniu 1:0 po 45 minutach meczu. Zawdzięcza zaliczkę strzałowi Leonardo Rochy po dograniu Paulo Henrique.

Czekamy na emocje po przerwie.
    Cracovia ma stratę do odrobienia

46

46
    Cracovia dokonuje zmiany:
    Bartosz Biedrzycki opuszcza boisko a pojawia się na nim Davíd Kristján Ólafsson.

47
    Po dośrodkowaniu interweniował z dużym powodzeniem Henrich Ravas.

48
    Patriotyczna oprawa zaprezentowana przez kibiców Radomiaka.

49
    Przerwa w grze spowodowana urazem, a dodatkowo zadymiło się z patriotycznej oprawy prezentowanej przez fanatyków Radomiaka.

50
    Piłkarze zeszli do ławek rezerwowych z powodu zadymienia stadionu.

50
    Piłkarze podeszli do ławek rezerwowych z powodu zadymienia stadionu.
    50. Dym po racowisku

52
    Filip Rózga opuszcza boisko a pojawia się na nim Michał Rakoczy.

54
    Piłka ponownie sunie po murawie.

55
    Wymiana podań zawodników Cracovii i próba zbliżenia się do pola karnego Macieja Kikolskiego.

58
    Nie jest łatwo Pasom rozgrywać piłkę na połowie przeciwnika, a to z powodu agresywnego pressingu.

59
    Gola strzelił ZIÉ OUATTARA!

Płaskie dośrodkowanie zostało przepuszczone przez Rafała Wolskiego w kierunku Leonardo Rochy oraz Zie Ouattary. Ostatecznie strzelił ten drugi i wpakował piłkę pod poprzeczkę w bramce Henricha Ravasa!
    59. Zié OUATTARA - 2:0

61
    Żółtą kartkę otrzymał David Olafsson za ostre przewinienie na Leonardo Rochy.

63
    Gol dla Cracovii!
    Gola strzelił DAVÍD KRISTJÁN ÓLAFSSON!

Żwawo odpowiedziała Cracovia i po strzale Davida Olafssona jest ponownie w kontakcie z przeciwnikiem. 1:2!
    63. Davíd Kristján Ólafsson - 2:1

65
    Podanie do ustawionego szeroko zawodnika, który rozpędził się na boku boiska. Zapachniało niebezpiecznym atakiem, jednak zabrakło precyzyjnego dośrodkowania.

67
    Nieudana próba przeprowadzenia kolejnego niebezpiecznego ataku Cracovii na prawej stronie boiska.

69
    Ajdin Hasić opuszcza boisko a pojawia się na nim Amir Al-Ammari.

69
    Patryk Sokołowski opuszcza boisko a pojawia się na nim Mikkel Maigaard.

70
    Nieudane dośrodkowanie Jana Grzesika poskromione przez ustawionego w odpowiednim miejscu Henricha Ravasa.

72
    Ostatnia akcja Pasów zakończyła się niedokładnym uderzeniem zza pola karnego Mikkela Maaigarda.

73
    Żółtą kartkę otrzymał Jakub Jugas za ostre przewinienie.

75
    Radomiak Radom dokonuje zmiany:
    Rafal Wolski opuszcza boisko a pojawia się na nim Leândro Rossi Pereira.

76
    7799 kibiców na stadionie.

77

78
    Michał Rakoczy nie pokonał swoim niebezpiecznym strzałem Macieja Kikolskiego.

80
    Przerwa w grze jest spowodowana urazem.

82
    Jakub Jugas opuszcza boisko a pojawia się na nim Mateusz Bochnak.

83
    Radomiak stara się jak najdłużej utrzymywać w posiadaniu futbolówki i w ten sposób nie pozwalać na przeprowadzanie ataków Cracovii.

84
    Kompletnie nieudane uderzenie. Tym razem próbował szczęścia Virgil Ghita.

84
    Dobre zachowanie Leandro Rossiego i nie oddał on piłki zawodnikom z Krakowa.

85
    Pozostało tylko pięć minut podstawowego czasu do zakończenia spotkania.

87
    Zié Ouattara opuszcza boisko a pojawia się na nim Damian Jakubik.

88
    Ostatnie szanse na poprawienie wyniku przed podopiecznymi Dawida Kroczka.

89
    Ile będzie minut doliczonych przez prowadzącego spotkanie Jarosława Przybyła?

90
    Jan Grzesik poradził sobie z zablokowaniem dośrodkowania z lewego skrzydła Davida Olafssona.

90
    Doliczone minimum sześć minut.

90+2
    Radzą sobie radomianie z wybijaniem coraz to nowych dośrodkowań.

90+3
    Spieszy się zawodnikom Cracovii z ponownym wprowadzeniem futbolówki do grania wrzutem z autu.

90+5
    Żółtą kartkę otrzymał Mick van Buren za ostre przewinienie po zgubieniu piłki.

90+6
    João Peglow opuszcza boisko a pojawia się na nim Radosław Cielemięcki.

90+8

Radomiak z przełomowym zwycięstwem 2:1 w meczu z Cracovią. Pościg Pasów zakończył się już na zdobyciu gola kontaktowego, a to zdecydowanie za mało do zapunktowania.

Posiadanie piłki: 47% : 53%.
    Strzały celne: 5:3.
    Strzały niecelne: 5:15.
    Rzuty rożne: 2:6.
    Spalone: 0:1.
    Foule: 13:18.

Dziękuję za wspólnie spędzony czas i zapraszam na następne relacje. (22:15:37)

Gole: 5. Rocha, 59. Ouattara – 63. Ólafsson

Kartki:   10. Ouattara (RAM), 21. Donis (RAM) – 61. Ólafsson (CRA), 73. Jugas (CRA), 90+5. Van Buren (CRA)

Posiadanie piłki: 47 % : 53 %.
    Strzały celne: 5:3. Strzały niecelne: 5:15. Rzuty rożne: 2:6. Spalone: 0:1. Foule: 13:18.
    Radomiak Radom: Kikolski – Grzesik, Cichocki, Rossi (C), Henrique – Ouattara (87. Jakubik), Donis, Kaput, R. Wolski (75. Rossi Pereira) – Peglow (90+6. Cielemięcki), Rocha.
    Zmiany: Harciński – Mammadov, Jordão, Sarmiento, Zimovski.

Cracovia: Ravas – Ghiță, Glik, Jugas (82. Bochnak) – Biedrzycki (46. Ólafsson), Hasić (69. Al-Ammari), Sokołowski (69. Maigaard), Rózga (52. Rakoczy), Kakabadze (C) – Källman, Van Buren.
    Zmiany: Madejski – Skovgaard, Atanasov, Hoskonen.

Sędziowie: Jarosław Przybył (Kluczbork)