Górnik Z. – Lechia 2:3 (koniec) | Legia – Motor 5:2 (koniec) | Pogoń – Śląsk 5:3 (koniec)
Jagiellonia – Widzew 1:0 (koniec)
Legia Warszawa
5:2 (2:1)
Motor Lublin
Niedziela 01.09.2024, 14:45 • Stadion Wojska Polskiego, Warszawa • PKO Ekstraklasa • 7. kolejka
    90+1. Jean-Pierre NSAMÉ - 5:2

90+1
    Gol dla Legii! Doczekał się! Z kontratakiem popędzili warszawianie. Gual zagrał bardzo daleko do Morishity, a ten z lewej strony pola karnego perfekcyjnie podał do Nsane, który tuż zza linii 5. metra zapakował piłkę do bramki.
    90. Mbaye Jaques Ndiaye - 4:2

90
    Gol dla Motoru! W ostatnich minutach trzykrotnie o sobie dawał znać Ndiaye. Legioniści stracili piłkę na własnej połowie po złym rozegraniu Wszołka, podając graczowi Motoru. Ten pewnie posłał piłkę do siatki strzelając po prostej w lewą stronę. Piłka weszła tuż obok słupka. Miał ją na ręce Tobiasz, ale był spóźniony.
    69. Bartosz KAPUSTKA - 4:1

69
    Gol dla Legii! Z lewej nogi! Kapustka napędził akcję i rozglądał się za kolegami, żeby im podać. Zszedł z prawej strony do środka i tuż zza linii pola karnego oddał strzał pod lewe okienko.
    48. Migouel ALFARELA - 3:1

48
    Gol dla Legii! Utrzymywali się przy piłce bardzo długi czas Legioniści. Spokojnie i cierpliwie ją rozgrywali, nie brakowało momentów w polu karnym rywala. Niesamowicie w polu karnym zagrał Ziółkowski, który podał do Alfareli, który minął bramkarza i wpakował piłkę do siatki!
    36. Paweł WSZOŁEK - 2:1

36
    Gol dla Legii! Paweł Wszołek pewnie i skutecznie strzela z 11. metra! Oddał strzał w lewą stronę na połowę wysokości. Wyczuł go dobrze Brkić, ale minimalnie za szybko rzucił się do obrony.
    30. Bartosz KAPUSTKA - 1:1

30
    Gol dla Legii! Kapustka z 15. metra, tuż za linią pola karnego oddał bardzo prosty strzał po przekątnej po ziemi lewą nogą na dalszy słupek! Zdecydowanie uśpiony teraz Brkić, który w tej sytuacji powinien zrobić o wiele więcej. Precyzyjne, podkręcone uderzenie Kapustki.
    9. Sebastian RUDOL - 0:1

9
    Gol dla Motoru! Motor wychodzi na prowadzenie po stałym fragmencie gry! Wolski dośrodkowywał głęboko na bliższy słupek, a świetnie wykończył to uderzeniem głową po skosie na dalszy słupek Rudol!

Krzysztof Sarna

Gole: 30. Kapustka, 36. Wszołek (kar.), 48. Alfarela, 69. Kapustka, 90+1. Nsamé – 9. Rudol, 90. Ndiaye

Kartki:   5. Gonçalves (LEG), 45+4. Luquinhas (LEG), 53. Vinagre (LEG), 79. Augustyniak (LEG) – 40. Ndiaye (MOT), 45. Rudol (MOT), 56. Ceglarz (MOT)

Spudłowany karny!: 16. Pekhart (LEG), bramkarz Brkić obrona

Posiadanie piłki: 58 % : 48 %.
    Strzały celne: 9:5. Strzały niecelne: 1:5. Rzuty rożne: 5:6. Spalone: 2:1. Foule: 14:10.
    Legia Warszawa: Tobiasz – Barcia, Ziółkowski, Augustyniak – Luquinhas (70. Morishita), Vinagre, Kapustka, Gonçalves (58. Çelhaka), Wszołek – Alfarela (58. Gual), Pekhart (70. Nsamé).
    Zmiany: Kobylak – Chodyna, Kapuadi, Pankov, W. Urbański.

Trener: Goncalo Feio

Motor Lublin: Brkić – Rudol (64. Simon), Stolarski (46. F. Wójcik), Luberecki, Najemski – Scalet (46. Samper), B. Wolski, Caliskaner (77. Kubica) – Mráz (64. Simon), Ceglarz, Ndiaye.
    Zmiany: Rosa – Bartoš, M. Król, Romanowski.

Trener: Mateusz Stolarski

Sędzia główny: Damian Kos
    Asystenci: Bartosz Heinig, Dariusz Bohonos