Pogoń Grodzisk Maz. – Chojniczanka 1:1 (koniec) | Olimpia E. – Zagłębie S. 4:1 (koniec) | Hutnik – Olimpia G. 1:1 (koniec)
Świt – Skra 2:0 (koniec)
Pogoń Grodzisk Mazowiecki
1:1 (0:1)
Chojniczanka Chojnice
Sobota 07.09.2024, 11:45 • Stadion GKS Pogoń, Grodzisk Mazowiecki • Betclic 2. Liga

Cześć! Mecz startuje o 11:45.
    W drugim meczu 8. kolejki piłkarskiej Betclic 2. Ligi sezonu 2024/2025 lider tych rozgrywek, czyli Pogoń Grodzisk Mazowiecki występująca w roli faworyta podejmować na swoim obiekcie będzie spadkowicza z ubiegłego sezonu Chojniczankę Chojnice!
    Skład drużyny przyjezdnej, czyli Chojniczanki Chojnice prowadzonej przez trenera Damiana Nowaka na sobotni pojedynek w Grodzisku Mazowieckim!
    Zestawienie personalne gospodarzy, a więc ekipy beniaminka rozgrywek piłkarskiej Betclic II Ligi w sezonie 2024/2025 Pogoni Grodzisk Mazowiecki, której szkoleniowcem jest Marcin Sasal!

Wyjściowe składy:

Pogoń Grodzisk Mazowiecki: Sydorenko – Gajgier, Łoś, Noiszewski, Niski, Apolinarski, Dias, Sommerfeld, Jaroń (C), Lis, Odolak.

Zmiany: Kalinowski – Skowroński, Niewiadomski, Bahonko, Cierpiał, Korczakowski, Dzięgielewski, Gulczyński, Urbański.

Trener: Marcin Sasal.

Chojniczanka Chojnice: Primel – Stefaniak, Czajka, Boczek (C), Bąkowicz, Olejnik, Szczepanek, Guilherme, Korczyc, Pikul, Biskup.

Zmiany: Antkowiak – Goliński, Tkocz, Kamiński, Sajdak, Nowacki, Romanik, Branecki, Šabala.

Trener: Damian Nowak.

Główny: Aleksander Borowiak (Poznań).
    Liniowi: Bartosz Tomaszuk – Szymon Filip.
    Techniczny: Eliasz Pawlak.

Zawodnicy obu drużyn meldują się już na murawie obiektu GKS Pogoni w Grodzisku Mazowieckim, gdzie niebawem rozpocznie się starcie miejscowych z Chojniczanką Chojnice. Czas więc na przywitanie pomiędzy zawodnikami, ale także członkami sztabów szkoleniowych na czele z trenerami: Marcinem Sasalem po stronie gospodarzy i Damianem Nowakiem w szeregach gości. Ponadto odbędzie się także losowanie piłki i stron z udziałem kapitanów: Damiana Jaronia w drużynie Pogoni oraz Tomasza Boczka w zespole Chojniczanki Chojnice.

1
    Mecz rozpoczęty przez drużynę gości, a więc Chojniczankę Chojnice.

2
    Czas na pierwszy stały fragment gry w tym pojedynku dla Pogoni. Będzie rzut rożny dla lidera rozgrywek piłkarskiej Betclic 2. Ligi sezonu 2024/2025.

3
    Po tym kornerze dla ekipy gospodarzy zagrywa futbolówkę ręką kaptian Pogoni Damian Jaroń i mamy rzut wolny dla gości z Chojnic.

4
    Faul na prawej flance tuż przy linii bocznej boiska jednego z graczy Pogoni i kolejny rzut wolny dla Chojniczanki.

5
    Na wślizgu przerywa akcję gości Karol Noiszewski i teraz to Chojniczanka rozegra akcję z narożnika boiska.

6
    Po tym rzucie rożnym faulowany Łoś w "11" swojej drużyny i od rzutu wolnego wznowią gospodarze.

7
    Teraz kolejne przewinienie w tym meczu i szybko rzut wolny rozgrywa Chojniczanka.

8
    Kolejny róg dla ekipy przyjezdnej po tym jak udanie w bramce ukraiński golkiper Pogoni Dmytro Sydorenko sparuje piłkę na aut bramkowy po strzale z około 16. metrów Michała Biskupa.

9
    Gol dla Chojniczanki!
    Gola strzelił BENIAMIN CZAJKA!

Mamy prowadzenie gości z Chojnic rezultatem 1:0 po rozegraniu przez nich rzutu rożnego. Centra piłki z narożnika boiska w pole karne Pogoni, gdzie w całym zamieszaniu próbuje na dalszym słupku wybijać futbolówkę w dal kapitan Pogoni Grodzisk Mazowiecki Damian Jaroń, ale piłka na tyle niefrasobliwie odbija się od stopera Chojniczanki Chojnice BENIAMINA CZAJKI, że wpada do bramki bezradnego Ukraińca Dmytro Sydorenko!
    9. Beniamin CZAJKA - 0:1

10
    Wciąż atakują znacznie częściej goście z Chojnic grający jak na razie lepiej od Pogoni. Teraz zagrywał Pikul pod nogi Korczyca, ale zabrakło udanego strzału.

11
    Małe nieporozumienie w ofensywnej akcji Chojniczanki i przejmują futbolówkę gospodarze.
    12. Oto jak prezentuje się pełny rozkład 8. kolejki piłkarskiej Betclic 2. Ligi sezonu 2024/2025. W piątkowy wieczór w meczu otwierającym tę serię gier rezerwy ŁKS Łódź u siebie przegrały z Resovią Rzeszów wynikiem 0:1!

13
    Próbują wydostać się nerwowymi zagraniami z własnej połowy zawodnicy Pogoni Grodzisk Mazowiecki, ale jak na razie gracze z Chojnic nie pozwalają na zbyt wiele przeciwnikom.

14
    Damian Jaroń w polu karnym rywali z piłką przy nodze ogrywa udanie kapitana przeciwnej drużyny Tomasza Boczka i oddaje strzał, ale piłka ląduje na bocznej siatce.

15
    Kwadrans meczu w Grodzisku Mazowieckim za nami. Jak na razie niżej notowana w ligowej tabeli Chojniczanka prowadzi na terenie lidera wynikiem 1:0 i całkowicie dominuje w tym pojedynku.

16
    Do końca o futbolówkę rywalizował przy linii bocznej boiska na połowie przeciwnika Michał Biskup, ale Pogoń wywalczyła jeszcze w tej stytuacji wrzut z autu. Muszą więc organizować się do defensywy goście z Pomorza.

17
    Jaroń zrywa się w akcji z piłką na lewym skrzydle i dośrodkowuje, ale jego próba blokowana i przerwana w efekcie przez rywali.

18
    Udane przejęcie piłki na lewej flance przez Jaronia i z piłką rusza do ofensywy Nikodem Niski, ale w końcu zostaje on udanie powstrzymany przez defensywę ekipy gości.
    19. W ostatniej serii gier Chojniczanka Chojnice pokonała u siebie pewnym wynikiem 2:0 drużynę Olimpii Elbląg, a Pogoń Grodzisk Mazowiecki w hitowym pojedynku zremisowała na wyjeździe z Wieczystą Kraków rezultatem 1:1!

20
    Nieco mniej ataków teraz w wykonaniu piłkarzy z Chojnic. Więcej z gry mają gospodarze, ale ich próby jak na razie nie przekuwają się na chociażby groźne uderzenia.

21
    Jakub Lis faulował teraz w środku pola Patryka Olejnika. Mamy więc rzut wolny dla Chojniczanki Chojnice.

23
    Tomasz Boczek dla uspokojenia sytuacji wybija futbolówkę na aut bramkowy po akcji ofensywnej Pogoni. Korner dla gospodarzy.

24
    Po tym kornerze dla piłkarzy Pogoni niezbyt szczęśliwie w polu karnym interweniuje Damian Primel, który poturbował zawodnika z Grodziska Mazowieckiego, ale sam także ucierpiał w powietrznej walce o piłkę. Mamy więc chwilę przerwy w tym meczu.

25
    Sędzia główny Aleksander Borowiak z Poznania postanowił nie wskazywać na rzut karny. Uznał, że Primel działał zgodnie z przepisami i kolejny róg wykona Pogoń. Ze zdrowiem zawodników już wszystko w należytym porządku.

26
    Przenosimy się pod bramkę gospodarzy, gdzie swoją udaną interwencją Dmytro Sydorenko sprawia, że mamy róg dla ekipy z Chojnic.

27
    Zamieszanie znów po rozegraniu rzutu rożnego przez gości w "11" Pogoni. Po centrze futbolówka spada pod nogi Biskupa, a ten z bliskiej odległości uderza niecelnie tuż obok bramki.

28
    Przy linii bocznej boiska Mateusz Bąkowicz powalony na murawę przez Karola Noiszewskiego. Zawodnik Pogoni z ostrzeżeniem od arbitra z Poznania.

29
    Płaski strzał po ziemi w sam środek bramki w wykonaniu gospodarzy i ze spokojem chwyta to uderzenie Primel.

30
    Pół godziny starcia w Grodzisku Mazowieckim za nami i wciąż prowadzenie Chojniczanki 1:0, ale nieco lepiej zaczynają grać gospodarze.

31
    Golkiper Chojniczanki Chojnice Damian Primel ukarany żółtym kartonikiem za zagranie piłki ręką poza obrębem pola karnego. Mamy więc rzut wolny po tym jak w dobrej okazji chciał dośrodkowywać futbolówkę Jakub Apolinarski.

32
    Dośrodkowanie futbolówki z rzutu wolnego i prawego skrzydła w wykonaniu zawodnika Pogoni, ale pewnie we własnej "11" chwyta to zagranie Damian Primel.

33
    Próba szybkiego i zaskakującego rozegrania piłki z rzutu wolnego przez Chojniczankę, ale w tym wszystkim odnalazł się Łoś, który przerwał tę akcję.

34
    Pojedynek Bąkowicza z rywalem w narożniku boiska i wywalczony przez zespół Pogoni Grodzisk Mazowiecki rzut rożny pod bramką Chojniczanki.

36
    Defensor Pogoni Karol Noiszewski kolejnym przewinieniem w tym meczu zapracował sobie na karę indywidualną w postaci żółtej kartki.

37
    Po rozegranniu rzutu wolnego przez Chojniczankę João Guilherme próbował oddać strzał piętką i ustawiony tyłem do bramki Pogoni zawodnik z Chojnic niechcący kopnął rywala w udo.

38
    Mamy teraz chwilę przerwy, bo przez fizjoterapeutów opatrywany jest na murawie jeden z zawodników Pogoni Grodzisk Mazowiecki.

40
    Z piłką na połowie Pogoni Chojniczanka. Świetnie pograli w duecie Bąkowicz z Pikulem, ale ten drugi w decydującym momencie fatalnie traci posiadanie piłki.

41
    Szybko akcja przenosi się pod bramkę gości i w ataku jest Pogoń, ale ten ofensywny wypad gospodarzy traci tempo, kiedy do defensywy powraca zespół Chojniczanki.

42
    Brazylijczyk Matheus Dias uderza futbolówkę sprzed pola karnego rywali na ich bramkę, ale piłka szybuje nad poprzeczką.

43
    Próba wyjścia z kontratakiem Biskupa po prostej stracie piłki przez rywali, ale faulował w ataku Gajgiera napastnik Chojniczanki Chojnice.

44
    Nikodem Niski w rywalizacji z Mateuszem Bąkowiczem tuż przy linii końcowej boiska. Ostatecznie defensor Chojniczanki nabija przeciwnika i od bramki wznawia grę golkiper Damian Primel.

45
    Wysoka piłka grana na pole karne drużyny Chojniczanki Chojnice i tam pewnie Damian Primel chwyta to dośrodkowanie.

45
    Sędzia główny tego meczu Aleksander Borowiak z Poznania dolicza do regulaminowego czasu pierwszej połowy jedną minutę.

45+1
    Wywalczony jeszcze korner przez drużynę z Chojnic. Blokowane uderzenie Bartosza Pikula sprzed linii wyznaczającej pole karne Pogoni.

45+1
    Bez zagrożenia pod bramką gospodarzy po tym kornerze. Blokowane uderzenie jednego z zawodników Chojniczanki.

45+2
    Do przerwy na boisku lidera piłkarskich rozgrywek Betclic 2. Ligi sezonu 2024/2025 w Grodzisku Mazowieckim miejscowa Pogoń przegrywa z niżej notowanym w tabeli, ale dalej silnym zespołem Chojniczanki Chojnice 0:1. Czekamy na emocje w drugiej części meczu!

46
    2. połowa rozpoczęta przez zespół gospodarzy, czyli Pogoń Grodzisk Mazowiecki.

46
    Chojniczanka Chojnice dokonuje zmiany:
    João Guilherme opuszcza boisko a pojawia się na nim Valērijs Šabala.

46
    Bartosz Pikul opuszcza boisko a pojawia się na nim Dariusz Kamiński.

46
    Pogoń Grodzisk Mazowiecki dokonuje zmiany:
    Jakub Lis opuszcza boisko a pojawia się na nim Erwin Bahonko.

47
    Huknął przed momentem z dystansu zawodnik Pogoni Kacper Sommerfeld, ale piłka szybuje niecelnie.

48
    Zderzenie dwóch graczy przeciwnych drużyn i mamy chwilową przerwę, bo obaj cierpią na murawie.

49
    Rzutem sędziowskim wznowione to starcie, bo ze zdrowiem graczy Pogoni i Chojniczanki jest już wszystko w porządku.

50
    Nieco lepiej w tę drugą połowę weszli gospodarze, którzy częściej z piłką znajdują się w pobliżu bramki przyjezdnych.

51
    Udanie chwyta dośrodkowanie piłki z lewego skrzydła golkiper Chojniczanki Damian Primel.

52
    W środkowej strefie boiska faulowany Patryk Olejnik przez Matheusa Diasa.

53
    Marcel Stefaniak faulowany w obronie na lewej stronie boiska przez kapitana Pogoni Damiana Jaronia.

54
    W końcu Chojniczanka ma swoją okazję, ale nie wykorzystuje jej w żaden sposób, bo z rzutu wolnego wysokie dośrodkowanie w pole karne Pogoni pewnie chwyta golkiper drużyny gospodarzy Ukrainiec Dmytro Sydorenko.

55
    Wracają do swoich ataków piłkarze ekipy gospodarzy i jeszcze jeden korner wywalczony przez Pogoń.

56
    Korner krótko rozegrał Kacper Sommerfeld i po chwili centrę na dalszy słupek próbuje skutecznie wykończyć jeden z piłkarzy Pogoni, ale uderzenie piłki głową trafia w klatkę piersiową dobrze ustawionego w świetle bramki Łotysza Valērijsa Šabali.

57
    Chwyta Nikodema Niskiego za rękę Patryk Olejnik i otrzymuje zawodnik Chojniczanki Chojnice żółty kartonik za przerwanie kontry Pogoni w nieprzepisowy sposób.

58
    W ataku Pogoń Grodzisk Mazowiecki i Jakub Apolinarski, który udanie opanował piłkę na prawym skrzydle i mocno wstrzelił ją w pole karne rywali, ale dobrze wybijają to zagranie zawodnicy z Chojnic.

59
    Przypomnijmy, że dziś gospodarze, czyli drużyna Pogoni gra w strojach biało-czerwonych z czerwonymi wypełnieniami, a z kolei Chojniczanka występuje w tradycyjnych żółto-czerwonych trykotach z białymi dodatkami.

60
    Kapitan Chojniczanki Chojnice Tomasz Boczek wysoko ustawiony na połowie przeciwnika fauluje rywala. Rzut wolny dla Pogoni.

61
    Bardzo dobrze Stefaniak na lewej stronie defensywy powstrzymuje w ataku Apolinarskiego. Mimo to dalej przy piłce gospodarze.

62
    Kończy się akcja Pogoni Grodzisk Mazowiecki strzałem z około 14. metrów w kierunku dalszego słupka bramki Chojniczanki Chojnice Jakuba Apolinarskiego i odprowadza jedynie piłkę wzrokiem bramkarz Damian Primel.

63
    Patryk Olejnik opuszcza boisko a pojawia się na nim Jakub Goliński.

64
    Spoza pola karnego uderza niecelnie nad bramką przeciwnika Mateusz Bąkowicz.

65
    Kolejne w tym meczu groźnie wyglądające zderzenie dwóch piłkarzy i chwilowa przerwa tym spowodowana. Od rzutu wolnego grają jednak gospodarze.

66
    Kamil Odolak dobrze i z dużą łatwością przejmuje piłkę spod nóg Marcela Stefaniaka, ale po chwili niezbyt udane zagrywa w kierunku wychodzącego na pozycję kolegi z zespołu.

67
    Ważna interwencja w defensywie kapitana Chojniczanki Tomasza Boczka, który wybija piłkę na aut bramkowy i Pogoń wywalczyła teraz rzut rożny.

68
    Doskonale dośrodkowuje futbolówkę z narożnika boiska Nikodem Niski na głowę dobrze szybującego w powietrze Szczepana Łosia i jego próba uderzenia wybita nad poprzeczką przez interweniującego między słupkami Damiana Primela. Kolejny róg dla gospodarzy!

69
    Żółtą kartkę ogląda Matheus Dias, czyli brazylijski zawodnik Pogoni.

70
    Kamil Odolak opuszcza boisko a pojawia się na nim Dawid Dzięgielewski.

70
    Kacper Sommerfeld opuszcza boisko a pojawia się na nim Piotr Urbański.

71
    Damian Jaroń opuszcza boisko a pojawia się na nim Igor Korczakowski.

72
    Błażej Szczepanek opuszcza boisko a pojawia się na nim Przemysław Sajdak.

73
    Kolejny raz na lewym skrzydle powalony na plac gry Nikodem Niski.

74
    Rzut rożny wywalczony przez piłkarzy z Grodziska Mazowieckiego.

75
    Rzut wolny po gwizdku sędziego Borowiaka i od własnego pola karnego zaczną goście. Protestowali gospodarze i domagali się wskazania na 11. metr, ale nie ma mowy o przewinieniu zawodnika Chojniczanki.

76
    Z żółtym kartonikiem za nieprzepisowy faul na rywalu w ataku w walce o piłkę Szczepan Łoś.

78
    Szukają swojej okazji w kolejnej akcji ofensywnej gospodarze. W drugiej części gry znaczna przewaga, ale bez efektów jak na razie.

79
    Gol dla Pogoni!
    Gol samobójczy – MATEUSZ BĄKOWICZ.

Świetnie prawym skrzydłem Jakub Apolinarski ograł z piłką przy nodze Marcela Stefaniaka i dobiegł do pola karnego Chojniczanki Chojnice, gdzie płasko posłał mocne zagranie w "11" przeciwnika, a tam futbolówka mija kilku graczy, zostaje zagrana przez Dawida Dzięgielewskiego i niefortunnie trafia w nogę defensora ekipy gości MATEUSZA BĄKOWICZA, a następnie wpada do bramki, co sprawia, że mamy wyrównanie stanu rywalizacji w Grodzisku Mazowieckim na 1:1!

80
    Karol Noiszewski opuszcza boisko a pojawia się na nim Jakub Niewiadomski.

82
    Zderzenie piłkarzy drużyny Pogoni i Chojniczanki przy linii bocznej boiska sprawia, że znów mamy chwilową przerwę w tym spotkaniu.

83
    Kacper Korczyc opuszcza boisko a pojawia się na nim Jakub Romanik.

84
    Rzut rożny wywalczyli przed momentem zawodnicy z Chojnic.

85
    Na bliższy słupek z narożnika boiska centruje piłkę Przemysław Sajdak i tam udanie nabiega Łotysz Valērijs Šabala, który uderza, ale prosto w ukraińskiego golkipera Pogoni.

86
    Całkowite ryzyko z biegiem czasu podejmują obie ekipy. Raz to jedni, a raz drudzy atakują z dużą intensywnością walcząc o pełną pulę punktów.

87
    Taktyczne przewinienie odnotowuje Valērijs Šabala i łotewski napastnik z Chojnic ogląda żółty kartonik.

88
    Prosta strata piłki przez Chojniczankę w środkowej strefie boiska, a po chwili fatalnie tracą futbolówkę przy linii bocznej gospodarze.

90
    Poznański sędzia główny tego spotkania Aleksander Borowiak dorzuca trzy minuty do końcowego rozrachunku czasowego w tym pojedynku.

90+1
    Jeszcze jeden korner dla lidera Betclic 2. Ligi, czyli ekipy Pogoni Grodzisk Mazowiecki. Z piłką w narożniku boiska Nikodem Niski.

90+2
    Bez zagrożenia po tym rzucie rożnym dla bramki Primela. Piłkę jeszcze atakował Dzięgielewski, ale zbyt agresywnie wobec Sajdaka, który zabezpieczał ją przed utratą.

90+3
    Druga żółta i w konsekwencji czerwona kartka dla Brazylijczyka Matheusa Diasa w końcówce tego meczu. To za taktyczny faul i przerwanie szansy na kontratak w wykonaniu Stefaniaka i drużyny Chojniczanki.

90+3
    Podziałem punktów kończy się mecz Pogoni Grodzisk Mazowiecki i Chojniczanki Chojnice w którym wynik to 1:1!

Na dziś to już koniec piłkarskich wrażeń. Dziękuję Państwu bardzo serdecznie z całego serca za razem spędzony czas i wspólne przeżywanie emocji. Zachęcam jednocześnie do śledzenia pozostałych relacji LIVE w serwisie Lajfy. Życzę dobrej soboty, udanego weekendu i wszystkiego dobrego. Do następnego! (13:53:29)