Piątek 13.09.2024, 18:00 • Stadion Resovii, Rzeszów • Betclic 2. Liga • Runda 9

67
    Gol dla Resovii!
    Gola strzelił MACIEJ GÓRSKI!

W 67. minucie najskuteczniejszy zawodnik meczu oddał uderzenie na 2:0 z kilkunastu metrów. Przyjezdni nie potrafili zdecydować się na doskoczenie do Macieja Górskiego, więc ten swobodnie przymierzył w kierunku dalszego narożnika w bramce Macieja Krakowiaka.

7

Resovia nie potrzebowała dużo czasu do zdobycia prowadzenia 1:0. W 7. minucie Maciej Górski główkował z bliska do siatki kaliszan. Doświadczony napastnik sprytnie wbiegł miedzy Bartosza Kielibę i Mateusza Gawlika, po czym dostawił głowę do piłki po dośrodkowaniu Bartłomieja Eizencharta. Skrzydłowy łatwo poradził sobie na boku boiska z Wiktorem Smolińskim.

Gole: 7. Górski, 67. Górski

Kartki:   41. Wasiluk (RES), 50. Szymocha (RES), 81. Górski (RES) – 18. Gawlik (KKL), 53. Andruszko (KKL), 74. Maroszek (KKL)

Posiadanie piłki: 48 % : 52 %.
    Strzały celne: 6:1. Strzały niecelne: 5:8. Rzuty rożne: 6:7. Spalone: 1:4. Foule: 14:14.
    Resovia: Tetyk – Adamski (83. Rębisz), Bondarenko, Szymocha, Pawłas, Kanach (83. Bąk), Wasiluk (59. Hebel), Zawadzki (59. Urynowicz), Pieniążek (83. Kotecki), Eizenchart, Górski.

Zmiany: Gliwa – Hebel, Urynowicz, Kotecki, Bąk, Rębisz, Chuchro.

Trener: Jakub Żukowski

KKS 1925 Kalisz: Krakowiak – Smoliński, Gawlik, Kieliba, Putno (82. Skibicki), Kusiński, J. Staszak, Andruszko (82. W. Staszak), Koczy (70. Gordillo), Toporkiewicz (55. Głaz), Chaciński (70. Maroszek).

Zmiany: Ciołek – Cierpka, Gordillo, Skibicki, W. Staszak, Szymański, Maroszek, Białczyk, Głaz.

Trener: Marcin Woźniak

Sędziowie: Piotr Szypuła (Bielsko-Biała)