Stal S. W. – Wisła Pł. 1:3 (koniec) | Polonia W. – Odra O. 3:0 (koniec) | Stal Rz. – Termalica 1:2 (koniec)
Stal Stalowa Wola
1:3 (0:2)
Wisła Płock
Sobota 14.09.2024, 14:30 • Stadion MOSiR, Stalowa Wola • Betclic 1 Liga • Runda 9

Dziękuję za wspólnie spędzony czas i zapraszam na następne relacje. (16:30:15)

Foule: 16:18.

Wisła Płock odniosła dość spokojne zwycięstwo na stadionie beniaminka. Nie przeszkodziła w tym ostatecznie czerwona kartka dla Andriasa Edmundssona. Konfrontacja zakończyła się wynikiem 3:1 dla Nafciarzy.

90+7

90+4
    Możliwość sprawienia problemu gospodarzom rozegraniem rzutu wolnego. Piłka została ustawiona w pobliżu pola karnego przeciwnika. Pozycja nadawała się do dośrodkowania. Tylko największy śmiałek mógłby pokusić się o oddanie strzału.

90+3
    To było za proste, żeby zaskoczyć doświadczonego Macieja Gostomskiego.

90+2
    Poradzili sobie gospodarze z dośrodkowaniem.

90+1
    Ciekawe, czy cokolwiek ciekawego wydarzy się w licznych doliczonych minutach.
    Kolejna bramka!

90
    Doliczone siedem minut.

90
    Gol dla Wisły Płock!
    Gola strzelił KRYSTIAN POMORSKI!

Już w ostatniej minucie podstawowego czasu Krystian Pomorski zadał cios odsłoniętym gospodarzom. Wisła Płock odzyskała dwubramkowe prowadzenie!

88
    Gol dla Stali St. Wola!
    Gola strzelił JOAO TAVARES!

Joao Tavares przywraca jeszcze nadzieję na zapunktowanie gospodarzom. Główkował on do bramki na 1:2 po dośrodkowaniu Jakuba Kowalskiego z prawego skrzydła. Zapowiada się ciekawie w końcówce spotkania!

87
    Ponownie wznowienie od bramki zostało przyznane Maciejowi Gostomskiemu.

86
    Dobrze zapowiadała się akcja gości, ale została przerwana przez odpowiednio ustawionych przez ich bramkarza przeciwników.

84
    Wznowienie od bramki zostało przyznane Maciejowi Gostomskiemu.

82
    Wisła Płock dokonuje zmiany:
    Jime opuszcza boisko a pojawia się na nim Pomorski.

82
    Stal Stalowa Wola dokonuje zmiany:
    Ruszel opuszcza boisko a pojawia się na nim Strózik.

80
    Wymiana podań zawodników Stali Stalowa Wola.

78
    Płocczanie w osłabieniu i koncentrują się na odpieraniu ataków zespołu z województwa podkarpackiego.

77
    Patryk Zaucha spudłował swoim uderzeniem z rzutu wolnego.

76
    Otwiera się cień szansy na odrobienie strat przed beniaminkiem.

75
    Hiszpański opuszcza boisko a pojawia się na nim Szymański.

75
    Andrias Edmundsson wykluczony z powodu czerwonej kartki. Po wideo weryfikacji napomnienie żółtym kartonikiem zostało jednocześnie anulowane.

72
    Jeszcze sędziowie zastanawiają się nad ewentualnym wykluczeniem Andriasa Edmundssona.

71
    Andrias Edmundsson napomniany żółtą kartką za przewinienie na zawodniku Stali Stalowa Wola blisko własnego pola karnego.

70
    Poradzili sobie piłkarze broniący z dośrodkowaniem.

69
    Przed wykonaniem kolejnego stałego fragmentu gry był rozmowa Piotra Rzucidły z rozgorączkowanym zawodnikiem.

68
    Blokowane dośrodkowanie na zakończenie ataku indywidualnego przeprowadzonego przez Jime.

65
    Wisła Płock ma sposobność do zaskoczenia bramkarza przeciwnika uderzeniem tuż zza pola karnego.

64
    Jończy opuszcza boisko a pojawia się na nim Banach.

64
    Urban opuszcza boisko a pojawia się na nim Kukułowicz.

63
    Bramkarz gospodarzy ustawił swoich kompanów z defensywy przed stałym fragmentem gry. Ci zareagowali odpowiednio, w dobrym momencie i wyekspediowali piłkę po dośrodkowaniu.

62
    Przerwa w grze jest spowodowana urazem jednego z zawodników.

61
    Wyśmienite podanie prostopadłe Dawida Kocyły do Piotra Krawczyka. Ten miał mnóstwo czasu na pokonanie Mikołaja Smyłka w sytuacji sam na sam, ale przegrał pojedynek z bramkarzem Stalówki!

61
    Dani Pacheco napomniany żółtą kartką za ratowanie się faulem po stracie piłki.

60
    Godzina meczu za pierwszoligowcami.

59
    Sekulski opuszcza boisko a pojawia się na nim Kocyła.

59
    Salvador opuszcza boisko a pojawia się na nim Krawczyk.

57
    Nie jest to zbyt atrakcyjne spotkanie, Wisła Płock generalnie ma kontrolę nad wydarzeniami.

56
    Wymiana podań zakończona dośrodkowaniem w wykonaniu Dominika Kuna oraz Fabiana Hiszpańskiego.

55
    Próba zdobycia gola kontaktowego technicznym strzałem z rzutu wolnego. Niezła, jednak Maciej Gostomski nie musiał interweniować z powodu niedokładności strzelca.

54
    Przewinienie na szarżującym indywidualnie Damianie Urbanie.

52
    Bardzo często ataki beniaminka tylko dobrze się zapowiadają.

51
    Przewinienie Jakuba Górskiego i zdecydowana reakcja prowadzącego spotkanie arbitra.

50
    Wznowienie dalekim wykopem.

49
    Andras Edmundsson ustawił się w odpowiednim miejscu własnego pola karnego i nie pozwolił na sprawdzenie uderzeniem bramkarza.

47
    Nieudane próby zdobycia gola kontaktowego przez zawodników ze Stalowej Woli.

46
    Mydlarz opuszcza boisko a pojawia się na nim Górski.

46
    Chełmecki opuszcza boisko a pojawia się na nim Pioterczak.

46

Czekamy na wznowienie spotkania po przerwie.

Pierwsza połowa meczu zakończona, a Wisła Płock zeszła do szatni z konkretnym prowadzeniem 2:0.

45+2

45+2
    Gola strzelił IBAN SALVADOR!

Bramka na 2:0 padła już po upływie pierwotnie doliczonej minuty. Wisła Płock strzeliła klasycznego gola do szatni. Iban Salvador również wykorzystał przytomne zagranie w kierunku dalszego słupka. Wykonał je tam i zaskoczył Stal Stalowa Wola – Łukasz Sekulski.

45
    Doliczona minuta.

44
    Czy będzie doliczony czas?

43
    Wznowienie wrzutem z autu zostało przyznane gospodarzom.

42
    Obrona Stali Stalowa Wola nie pozwoliła na wbiegnięcie w jej pole karne.

40
    Pozostało tylko pięć minut podstawowego czasu w pierwszej połowie.

39
    Nafciarze powrócili na połowę przeciwnika.

38
    Jime wykonał ciekawe dośrodkowanie do Andreasa Edmundssona. Uderzenie sprowadzonego w letnim oknie transferowym zawodnika zostało zatrzymane przez skoncentrowanego Mikołaja Smyłka.

36
    Jakub Kowalski sprawdził dośrodkowaniem Macieja Gostomskiego.

35
    Wznowienie grania wrzutem z autu przyznane płocczanom.

34
    Po nieudanym zagraniu futbolówka została poskromiona przez Mikołaja Smyłka.

32
    Stal Stalowa Wola ma problem z odpowiedzeniem niebezpiecznym atakiem.

30
    Dwa kwadranse meczu za drużynami.

28
    Przewinienie atakującego zawodnika stalowowolan.

27
    Nieudane wykonanie rzutu rożnego, ale Stal Stalowa Wola będzie mieć jeszcze możliwość poprawienia się.

25
    Poradzili sobie w obronie podopieczni Mariusza Misiury, dlatego Stal Stalowa Wola musiała zadowolić się wywalczeniem rzutu rożnego.

24
    Rozegranie zespołu z Podkarpacia z wykorzystaniem ustawionego w centrum pola Michała Mydlarza.

23
    Pierwsza połowa meczu za półmetkiem.

22
    Podanie na dobieg ze środka pola na prawe skrzydło. Rozpędzonemu zawodnikowi nie udało się opanować piłki pod naporem przeciwnika i ta ostatecznie wylądowała poza boiskiem.

21
    Przewinienie na boku boiska i od rzutu wolnego drużyna z Podkarpacia.

19
    Nafciarze pozostają w natarciu na połowie przeciwnika.

18
    Stal Stalowa Wola musi organizować się do odrabiania strat do przeciwnika.

17
    Gola strzelił PRZEMYSŁAW MISIAK!

Tym razem Wisła Płock cieszy się prowadzeniem 1:0. Dośrodkowanie trafiło za plecy wszystkich obrońców Stali Stalowa Wola. Był na to przygotowany Przemysław Misiak i główkował pod poprzeczkę w bramce rozpaczliwie interweniującego Mikołaja Smyłka.

15
    Kwadrans spotkania za drużynami i pozostaje bezbramkowo.

13
    Rewelacyjna, ale zmarnowana szansa na gola przez Wisłę Płock. Akcja przeprowadzona przez Dominika Kuna i Łukasza Sekulskiego, a zakończyła się strzałem z kilkunastu metrów Ibana Salvadora. Nie trafił on w narożnik bramki Mikołaja Smyłka!

11
    Próba zaskoczenia Nafciarzy rozegraniem futbolówki na lewej stronie boiska.

10
    Beniaminek próbuje przedostać się na połowę przeciwnika i spędzić tam więcej czasu.

8
    Pierwsze niebezpieczne uderzenie w meczu, jednak nie przyniosło zmiany rezultatu.

7
    Szansa na zaszkodzenie gospodarzom rozegraniem rzutu wolnego. Podanie Daniego Pacheco mogło otworzyć drogę do bramki Stali Stalowa Wola.

6
    Krótkie zamieszanie przerwane gwizdkiem sędziego Piotra Rzucidły.

5
    Wisła Płock wymieniła podania na obrzeżach pola karnego przeciwnika.

3
    Nieudana próba przeprowadzenia dynamicznego ataku w kierunku bramki doświadczonego Macieja Gostomskiego.

2
    Stalówka w klasycznych zielono-czarnych strojach. Z kolei Wisła Płock na biało z niebieskimi elementami.

1
    Marcus Haglind-Sangre napomniany żółtą kartką za przewinienie zanim minęła minuta grania.

1

Piłkarze wyszli z szatni na boisko.
    Ostatnie przygotowania
    Jedenastka Wisły Płock

Cześć! Mecz startuje o 14:30.

Gole: 88. Tavares – 17. Misiak, 45+2. Salvador, 90. Pomorski

Kartki:   1. Haglind-Sangre (PLO), 61. Pacheco (PLO)   75. Edmundsson (PLO)

Posiadanie piłki: 41 % : 59 %.
    Strzały celne: 3:8. Strzały niecelne: 4:4. Rzuty rożne: 3:5. Spalone: 1:1. Foule: 16:18.
    Stal Stalowa Wola: Smyłek – Furtak, Soszyński, Mydlarz (46. Górski), Urban (64. Kukułowicz), Zaucha, Jończy (64. Banach), Kowalski, Ruszel (82. Strózik), Chełmecki (46. Pioterczak), Tavares.

Zmiany: Wilk – Banach, Kukułowicz, Pchełka, Górski, Lelek, Strózik, Svec, Pioterczak.

Trener: Ireneusz Pietrzykowski

Wisła Płock: Gostomski – Pacheco, Kun, Hiszpański (75. Szymański), Misiak, Jime (82. Pomorski), Edmundsson, Sekulski (59. Kocyła), Tomczyk, Haglind-Sangre, Salvador (59. Krawczyk).

Zmiany: Gradecki – Pomorski, Kocyła, Famulak, Brzozowski, Krawczyk, Niepsuj, Borowski.

Trener: Mariusz Misiura

Sędziowie: Piotr Rzucidło (Warszawa)