Stal S. W. – Wisła Pł. 1:3 (koniec) | Polonia W. – Odra O. 3:0 (koniec) | Stal Rz. – Termalica 1:2 (koniec)
Stal Stalowa Wola
1:3 (0:2)
Wisła Płock
Sobota 14.09.2024, 14:30 • Stadion MOSiR, Stalowa Wola • Betclic 1 Liga • Runda 9

90
    Gol dla Wisły Płock!
    Gola strzelił KRYSTIAN POMORSKI!

Już w ostatniej minucie podstawowego czasu Krystian Pomorski zadał cios odsłoniętym gospodarzom. Wisła Płock odzyskała dwubramkowe prowadzenie!

88
    Gol dla Stali St. Wola!
    Gola strzelił JOAO TAVARES!

Joao Tavares przywraca jeszcze nadzieję na zapunktowanie gospodarzom. Główkował on do bramki na 1:2 po dośrodkowaniu Jakuba Kowalskiego z prawego skrzydła. Zapowiada się ciekawie w końcówce spotkania!

45+2
    Gola strzelił IBAN SALVADOR!

Bramka na 2:0 padła już po upływie pierwotnie doliczonej minuty. Wisła Płock strzeliła klasycznego gola do szatni. Iban Salvador również wykorzystał przytomne zagranie w kierunku dalszego słupka. Wykonał je tam i zaskoczył Stal Stalowa Wola – Łukasz Sekulski.

17
    Gola strzelił PRZEMYSŁAW MISIAK!

Tym razem Wisła Płock cieszy się prowadzeniem 1:0. Dośrodkowanie trafiło za plecy wszystkich obrońców Stali Stalowa Wola. Był na to przygotowany Przemysław Misiak i główkował pod poprzeczkę w bramce rozpaczliwie interweniującego Mikołaja Smyłka.

Gole: 88. Tavares – 17. Misiak, 45+2. Salvador, 90. Pomorski

Kartki:   1. Haglind-Sangre (PLO), 61. Pacheco (PLO)   75. Edmundsson (PLO)

Posiadanie piłki: 41 % : 59 %.
    Strzały celne: 3:8. Strzały niecelne: 4:4. Rzuty rożne: 3:5. Spalone: 1:1. Foule: 16:18.
    Stal Stalowa Wola: Smyłek – Furtak, Soszyński, Mydlarz (46. Górski), Urban (64. Kukułowicz), Zaucha, Jończy (64. Banach), Kowalski, Ruszel (82. Strózik), Chełmecki (46. Pioterczak), Tavares.

Zmiany: Wilk – Banach, Kukułowicz, Pchełka, Górski, Lelek, Strózik, Svec, Pioterczak.

Trener: Ireneusz Pietrzykowski

Wisła Płock: Gostomski – Pacheco, Kun, Hiszpański (75. Szymański), Misiak, Jime (82. Pomorski), Edmundsson, Sekulski (59. Kocyła), Tomczyk, Haglind-Sangre, Salvador (59. Krawczyk).

Zmiany: Gradecki – Pomorski, Kocyła, Famulak, Brzozowski, Krawczyk, Niepsuj, Borowski.

Trener: Mariusz Misiura

Sędziowie: Piotr Rzucidło (Warszawa)