Stal S. W. – Wisła Pł. 1:3 (koniec) | Polonia W. – Odra O. 3:0 (koniec) | Stal Rz. – Termalica 1:2 (koniec)
Stal Stalowa Wola
1:3 (0:2)
Wisła Płock
Sobota 14.09.2024, 14:30 • Stadion MOSiR, Stalowa Wola • Betclic 1 Liga • Runda 9

90
    Gol dla Wisły Płock!
    Gola strzelił KRYSTIAN POMORSKI!

Już w ostatniej minucie podstawowego czasu Krystian Pomorski zadał cios odsłoniętym gospodarzom. Wisła Płock odzyskała dwubramkowe prowadzenie!

88
    Gol dla Stali St. Wola!
    Gola strzelił JOAO TAVARES!

Joao Tavares przywraca jeszcze nadzieję na zapunktowanie gospodarzom. Główkował on do bramki na 1:2 po dośrodkowaniu Jakuba Kowalskiego z prawego skrzydła. Zapowiada się ciekawie w końcówce spotkania!

82
    Wisła Płock dokonuje zmiany:
    Jime opuszcza boisko a pojawia się na nim Pomorski.

82
    Stal Stalowa Wola dokonuje zmiany:
    Ruszel opuszcza boisko a pojawia się na nim Strózik.

75
    Hiszpański opuszcza boisko a pojawia się na nim Szymański.

75
    Andrias Edmundsson wykluczony z powodu czerwonej kartki. Po wideo weryfikacji napomnienie żółtym kartonikiem zostało jednocześnie anulowane.

64
    Jończy opuszcza boisko a pojawia się na nim Banach.

64
    Urban opuszcza boisko a pojawia się na nim Kukułowicz.

61
    Wyśmienite podanie prostopadłe Dawida Kocyły do Piotra Krawczyka. Ten miał mnóstwo czasu na pokonanie Mikołaja Smyłka w sytuacji sam na sam, ale przegrał pojedynek z bramkarzem Stalówki!

61
    Dani Pacheco napomniany żółtą kartką za ratowanie się faulem po stracie piłki.

59
    Sekulski opuszcza boisko a pojawia się na nim Kocyła.

59
    Salvador opuszcza boisko a pojawia się na nim Krawczyk.

55
    Próba zdobycia gola kontaktowego technicznym strzałem z rzutu wolnego. Niezła, jednak Maciej Gostomski nie musiał interweniować z powodu niedokładności strzelca.

46
    Mydlarz opuszcza boisko a pojawia się na nim Górski.

46
    Chełmecki opuszcza boisko a pojawia się na nim Pioterczak.

45+2
    Gola strzelił IBAN SALVADOR!

Bramka na 2:0 padła już po upływie pierwotnie doliczonej minuty. Wisła Płock strzeliła klasycznego gola do szatni. Iban Salvador również wykorzystał przytomne zagranie w kierunku dalszego słupka. Wykonał je tam i zaskoczył Stal Stalowa Wola – Łukasz Sekulski.

38
    Jime wykonał ciekawe dośrodkowanie do Andreasa Edmundssona. Uderzenie sprowadzonego w letnim oknie transferowym zawodnika zostało zatrzymane przez skoncentrowanego Mikołaja Smyłka.

17
    Gola strzelił PRZEMYSŁAW MISIAK!

Tym razem Wisła Płock cieszy się prowadzeniem 1:0. Dośrodkowanie trafiło za plecy wszystkich obrońców Stali Stalowa Wola. Był na to przygotowany Przemysław Misiak i główkował pod poprzeczkę w bramce rozpaczliwie interweniującego Mikołaja Smyłka.

13
    Rewelacyjna, ale zmarnowana szansa na gola przez Wisłę Płock. Akcja przeprowadzona przez Dominika Kuna i Łukasza Sekulskiego, a zakończyła się strzałem z kilkunastu metrów Ibana Salvadora. Nie trafił on w narożnik bramki Mikołaja Smyłka!

1
    Marcus Haglind-Sangre napomniany żółtą kartką za przewinienie zanim minęła minuta grania.

Sebastian

Gole: 88. Tavares – 17. Misiak, 45+2. Salvador, 90. Pomorski

Kartki:   1. Haglind-Sangre (PLO), 61. Pacheco (PLO)   75. Edmundsson (PLO)

Posiadanie piłki: 41 % : 59 %.
    Strzały celne: 3:8. Strzały niecelne: 4:4. Rzuty rożne: 3:5. Spalone: 1:1. Foule: 16:18.
    Stal Stalowa Wola: Smyłek – Furtak, Soszyński, Mydlarz (46. Górski), Urban (64. Kukułowicz), Zaucha, Jończy (64. Banach), Kowalski, Ruszel (82. Strózik), Chełmecki (46. Pioterczak), Tavares.

Zmiany: Wilk – Banach, Kukułowicz, Pchełka, Górski, Lelek, Strózik, Svec, Pioterczak.

Trener: Ireneusz Pietrzykowski

Wisła Płock: Gostomski – Pacheco, Kun, Hiszpański (75. Szymański), Misiak, Jime (82. Pomorski), Edmundsson, Sekulski (59. Kocyła), Tomczyk, Haglind-Sangre, Salvador (59. Krawczyk).

Zmiany: Gradecki – Pomorski, Kocyła, Famulak, Brzozowski, Krawczyk, Niepsuj, Borowski.

Trener: Mariusz Misiura

Sędziowie: Piotr Rzucidło (Warszawa)