Piast – Puszcza 1:1 (koniec) | Korona – Zagłębie L. 2:0 (koniec) | Legia – Raków 0:1 (koniec)
Piast Gliwice
1:1 (0:0)
Puszcza Niepołomice
Niedziela 15.09.2024, 12:15 • Stadion Miejski, Gliwice • PKO Ekstraklasa • Runda 8

Cześć! Mecz startuje o 12:15.

Wyjściowe składy:

Piast Gliwice: Plach – Pyrka, Huk, J. Czerwiński, Drapiński – Dziczek, Tomasiewicz – Félix, Chrapek, Kądzior – Rosołek.
    Zmiany: Szymański – Munoz, Mokwa, Szczepański, Piasecki, Kostadinov, Karbowy, Mucha.

Puszcza Niepołomice: Komar – Mroziński, Crăciun, Yakuba, Siplak – K. Stępień, Serafin – Radecki, Lee Jin-hyun, D. Abramowicz – Kossídis.
    Zmiany: Perchel – Tomalski, Cholewiak, Walski, Sołowiej, Revenco, Hajda.

Sędziowie: Tomasz Kwiatkowski (Warszawa).

1

2
    Żółtą kartką upomniany Lee Jin-hyun (Puszcza Niepołomice).

3
    Będzie rzut karny dla gospodarzy! Komar staranował zawodnika Piasta!

4
    Nie ma rzutu karnego! Gramy dalej. Będzie szeroko omawiana ta decyzja!

7
    Fatalne zagranie Mrozińskiego w kierunku Siplaka. Wznowi grę od bramki Plach.

8
    Strzał z dystansu Kądziora, ale piłka wyraźnie minęła bramkę Puszczy.

10
    Żółtą kartką upomniany Piotr Mroziński (Puszcza Niepołomice).

10
    Zasłużona żółta kartka dla Mrozińskiego za faul w środkowej strefie boiska na Dziczku.

12
    Faulowany na połowie rywala przez Czerwińskiego był Kossidis.

13
    Długa wrzutka w kierunku Abramowicza. Piłkarze Piasta wybijają piłkę na korner.

14
    Bardzo ładny przerzut piłki od Dziczka do Pyrki, który nie był w stanie opanować futbolówki.

16
    Zagranie zupełnie do nikogo i futbolówka padła łupem Komara.

18
    Strzał Kądziora zza pola karnego i piłka poszybowała tuż obok słupka!
    18.

20
    Długa wrzutka Mrozińskiego. Zgranie piłki głową i futbolówka opuściła plac gry.

22
    Do tej pory mecz przebiega zgodnie z oczekiwaniami. Puszcza jest nastawiona głównie na stałe fragmenty gry.

24
    Okazja na kontrę dla Piasta, ale bardzo dobrze interweniował Serafin.

25
    Próba rozegrania akcji Piasta skrzydłem, ale udanie interweniował tam Mroziński.

28
    Spróbował strzału z dystansu Tomasiewicz! Niezła próba, po której Komar przeniósł futbolówkę nad poprzeczką.
    28.

30
    Większa inicjatywa po stronie podopiecznych Ako Vukovicia.

32
    Ofensywna akcja Huka, który zbyt daleko wypuścił sobie jednak piłkę!

34
    Gol dla Puszczy!
    Gola strzelił MATEUSZ RADECKI!

Goście obejmują prowadzenie! Wrzutka z lewej flanki Abramowicza. Walkę o pozycję w polu karnym wygrał Radecki i pakuje piłkę głową do siatki. Tylko czy tam nie było pozycji spalonej?

Bramka nie została uznana. Radecki był na ofsajdzie.
    34. Mateusz RADECKI - 0:1

37
    Nie ma gola! Radecki był na pozycji spalonej w momencie podania.

39
    Arbiter na chwilę przerywa grę. Jakieś problemy mięśniowe ma Radecki.

41
    Puszcza Niepołomice dokonuje zmiany:
    Mateusz Radecki opuszcza boisko a pojawia się na nim Mateusz Stępień.

42
    Czerwiński z łatwością zatrzymał szarżującego przed polem karnym rywala.

43
    Wrzutka Kądziora z rzutu wolnego w pole karne Puszczy. Radzą sobie przyjezdni i oddalają niebezpieczeństwo.

44
    Faulował teraz w okolicy bocznej boiska Dawid Abramowicz.

45
    Płaski strzał po ziemi Kądziora, ale zbyt lekki, aby dał się zaskoczyć Komar.

45
    Tomasz Kwiatkowski zdecydował się dorzucić cztery minuty do podstawowego czasu gry.

45+3
    Faulowany na prawej flance był Pyrka. Jeszcze okazja przed przerwą dla Piasta na zagrożenie bramce przeciwnika.

45+4
    Po pierwszym dośrodkowaniu poradzili sobie goście. Potem było jednak trochę groźniej, lecz znów obronną ręką z opałów wyszli podopieczni Tomasza Tułacza.

45+4

Pierwsza odsłona meczu za nami. Nie oglądaliśmy bramek w Gliwicach! Przewaga po stronie Piasta Gliwice.

46

46
    Drugą połowę spotkania zaczynają podopieczni Aco Vukovicia.

47
    Pierwsza okazja dla Puszczy w drugiej połowie! Strzał Kossidisa i Plach odbija piłkę na korner!
    47.

48
    Zderzenie Siplaka z Kądziorem i mamy przerwę w grze! Nie wyglądało to dobrze.

50
    Żółtą kartką upomniany Damian Kądzior (Piast Gliwice).

51
    Kiepska wrzutka z rzutu wolnego jednego z piłkarzy Puszczy Niepołomice.

53
    Opatrywany przez służby medyczne jest Grzegorz Tomasiewicz.

54
    Trochę niepewnie interweniował teraz Czerwiński, ale bez negatywnych konsekwencji dla swojego zespołu.

55
    Przeciągnięta wrzutka Pyrki z rzutu wolnego. Wznowi grę Komar.

56
    Okazja dla Piasta! Rosołek do Kądziora, który wpadł w pole karne rywala, ale trochę wygonił się do prawej strony i następnie niecelnie uderzył!
    56.

57
    Mało widoczny jest dzisiaj na murawie Felix. Komentator meczu przypomniał nam o jego istnieniu.

59
    Wydawało się, że to może być okazja dla Piasta, ale skiksował Rosołek.

60
    Wrzut z rzutu z autu przez Dziczka na głowę Czerwińskiego. Granie futbolówki, po której nikt nie zdołał zamknąć akcji.

62
    Huk w pole karne do Rosołka, który w niełatwej sytuacji traci futbolówkę.

64
    Stępień faulował w akcji ofensywnej Czerwińskiego, który był następnie faulowany.

65
    Zagranie nakładką zawodnika Piasta i faulowany był w tej sytuacji Stępień.

65
    Wpada w pole karne rywala Pyrka i zdecyduje się na strzał. Piłka trafiła jednak praktycznie prosto w Komara, który skuteczne interweniuje!

66
    Gola strzelił PIOTR MROZIŃSKI!

Goście obejmują prowadzenie! Podanie w pole karne do Kossidisa, który był odwrócony tyłem do bramki. Napastnik Puszczy wycofał piłkę do Piotra Mrozińskiego. Prawy defensor gości skutecznie przymierzył i nie dał szans Plachowi na udaną interwencję!
    66. Piotr MROZIŃSKI - 0:1

68
    "Piastunki" w opałach. Muszą teraz odważniej zaatakować podopieczni Vukovicia.

69
    Czekamy teraz na sygnał z wozu VAR. Kossidis zagrywał piłkę ręką we własnym polu karnym.

70
    Tomasz Kwiatkowski został zawołany do monitora. Prawdopodobnie będzie jedenastka dla gliwiczan!

70
    Rzut karny!

71
    Gol dla Piasta!
    Gola z rzutu karnego zdobył MICHAŁ CHRAPEK.

Ależ szczęście miał wykonawca jedenastki! Michał Chrapek uderzył prawie w środek bramki i piłka przetoczyła się pod brzuchem Komara, a potem wylądowała w bramce.
    71. Michał CHRAPEK - 1:1

73
    Dobrze spisuje się w drugiej odsłonie Pyrka, który znów przeprowadził ciekawą akcję ofensywną.

75
    Wydaje się, że mają teraz ochotę pójść za ciosem piłkarze Piasta Gliwice!

76
    Wrzutka z rzutu wolnego w pole karne Piasta, ale chyba doszło do lekkiego nieporozumienia. Piłka pada łupem Placha.

77
    Piast Gliwice dokonuje zmiany:
    Maciej Rosołek opuszcza boisko a pojawia się na nim Fabian Piasecki.

77
    Michał Chrapek opuszcza boisko a pojawia się na nim Miłosz Szczepański.

77
    Jorge Félix opuszcza boisko a pojawia się na nim Tihomir Kostadinov.

78
    Po dośrodkowaniu z rzutu wolnego główkował jeden z gliwiczan, ale prosto w Komara.

79
    Długa piłka w kierunku Piaseckiego i dobrze wychodzi na szesnasty metr Komar.

80
    Michal Siplak opuszcza boisko a pojawia się na nim Mateusz Cholewiak.

80
    Lee Jin-hyun opuszcza boisko a pojawia się na nim Wojciech Hajda.

82
    Wrzutka z rzutu wolnego w pole karne Piasta, ale dobrze ustawieni w defensywie byli gliwiczanie.

83
    Wkraczamy w decydującą fazę tego meczu. Obie ekipy mają jeszcze ochotę na gola.

85
    Wrzutka z lewej flanki, po której główkował Tomasiewicz. Akurat jego się tutaj nie spodziewaliśmy. Były zawodnik Stali Mielec główkował niecelnie.

86
    Grzegorz Tomasiewicz opuszcza boisko a pojawia się na nim Szczepan Mucha.

89
    Więcej ochoty do gry w ostatnich minutach przejawia Piast Gliwice.

90
    Faulowany teraz na połowie rywala przez Dziczka był jeden z graczy Puszczy.

90
    Tomasz Kwiatkowski dorzucił pięć minut do podstawowego czasu gry.

90+3
    Igor Drapiński opuszcza boisko a pojawia się na nim Tomasz Mokwa.

90+3
    Postanowił jeszcze zabezpieczyć defensywę trener Vuković i wprowadził na boisko Mokwę.
    Wracają do rzutu karnego dla gospodarzy.

90+4
    Długi wyrzut piłki z autu przez Abramowicza. Radzą sobie gliwiczanie.

90+4
    Ależ okazja dla Piasta! Kontra 3 na 1, ale Kądzior podawał pod nogi przeciwnika.
    90+4.

90+5
    Minęło pięć minut, ale gramy dalej. Chyba jednak już nic tutaj się nie wydarzy!

90+6

Podział punktów w Gliwicach. Trochę lepsze wrażenie zostawił po sobie Piast, ale gospodarzy nie byli w stanie przeciągnąć szali zwycięstwa na swoją korzyść. Puszcza przełamała serię minut bez zdobytego gola!

Foule: 11:16.

To już wszystko z Gliwic! Dziękujemy za śledzenie relacji live i już od 14:45 ruszamy z transmisją z meczu Korona – Zagłębie! (14:19:56)

Tomek

Gole: 71. Chrapek (kar.) – 66. Mroziński

Kartki:   50. Kądzior (PIA) – 2. Lee Jin-hyun (PSZ), 10. Mroziński (PSZ)

Posiadanie piłki: 60 % : 40 %.
    Strzały celne: 5:2. Strzały niecelne: 8:1. Rzuty rożne: 3:3. Spalone: 1:2. Foule: 11:16.
    Piast Gliwice: Plach – Pyrka, Huk, J. Czerwiński, Drapiński (90+3. Mokwa) – Dziczek, Tomasiewicz (86. Mucha) – Félix (77. Kostadinov), Chrapek (77. Szczepański), Kądzior – Rosołek (77. Piasecki).
    Zmiany: Szymański – Munoz, Karbowy, Lewicki.

Puszcza Niepołomice: Komar – Mroziński, Crăciun, Yakuba, Siplak (80. Cholewiak) – K. Stępień, Serafin – Radecki (41. Stępień), Lee Jin-hyun (80. Hajda), D. Abramowicz – Kossídis.
    Zmiany: Perchel – Tomalski, Walski, Sołowiej, Revenco, Okoniewski.