Piast – Puszcza 1:1 (koniec) | Korona – Zagłębie L. 2:0 (koniec) | Legia – Raków 0:1 (koniec)
Piast Gliwice
1:1 (0:0)
Puszcza Niepołomice
Niedziela 15.09.2024, 12:15 • Stadion Miejski, Gliwice • PKO Ekstraklasa • Runda 8

To już wszystko z Gliwic! Dziękujemy za śledzenie relacji live i już od 14:45 ruszamy z transmisją z meczu Korona – Zagłębie! (14:19:56)

Foule: 11:16.

Podział punktów w Gliwicach. Trochę lepsze wrażenie zostawił po sobie Piast, ale gospodarzy nie byli w stanie przeciągnąć szali zwycięstwa na swoją korzyść. Puszcza przełamała serię minut bez zdobytego gola!

90+6

90+5
    Minęło pięć minut, ale gramy dalej. Chyba jednak już nic tutaj się nie wydarzy!
    90+4.

90+4
    Ależ okazja dla Piasta! Kontra 3 na 1, ale Kądzior podawał pod nogi przeciwnika.

90+4
    Długi wyrzut piłki z autu przez Abramowicza. Radzą sobie gliwiczanie.
    Wracają do rzutu karnego dla gospodarzy.

90+3
    Postanowił jeszcze zabezpieczyć defensywę trener Vuković i wprowadził na boisko Mokwę.

90+3
    Piast Gliwice dokonuje zmiany:
    Igor Drapiński opuszcza boisko a pojawia się na nim Tomasz Mokwa.

90
    Tomasz Kwiatkowski dorzucił pięć minut do podstawowego czasu gry.

90
    Faulowany teraz na połowie rywala przez Dziczka był jeden z graczy Puszczy.

89
    Więcej ochoty do gry w ostatnich minutach przejawia Piast Gliwice.

86
    Grzegorz Tomasiewicz opuszcza boisko a pojawia się na nim Szczepan Mucha.

85
    Wrzutka z lewej flanki, po której główkował Tomasiewicz. Akurat jego się tutaj nie spodziewaliśmy. Były zawodnik Stali Mielec główkował niecelnie.

83
    Wkraczamy w decydującą fazę tego meczu. Obie ekipy mają jeszcze ochotę na gola.

82
    Wrzutka z rzutu wolnego w pole karne Piasta, ale dobrze ustawieni w defensywie byli gliwiczanie.

Tomek

Gole: 71. Chrapek (kar.) – 66. Mroziński

Kartki:   50. Kądzior (PIA) – 2. Lee Jin-hyun (PSZ), 10. Mroziński (PSZ)

Posiadanie piłki: 60 % : 40 %.
    Strzały celne: 5:2. Strzały niecelne: 8:1. Rzuty rożne: 3:3. Spalone: 1:2. Foule: 11:16.
    Piast Gliwice: Plach – Pyrka, Huk, J. Czerwiński, Drapiński (90+3. Mokwa) – Dziczek, Tomasiewicz (86. Mucha) – Félix (77. Kostadinov), Chrapek (77. Szczepański), Kądzior – Rosołek (77. Piasecki).
    Zmiany: Szymański – Munoz, Karbowy, Lewicki.

Puszcza Niepołomice: Komar – Mroziński, Crăciun, Yakuba, Siplak (80. Cholewiak) – K. Stępień, Serafin – Radecki (41. Stępień), Lee Jin-hyun (80. Hajda), D. Abramowicz – Kossídis.
    Zmiany: Perchel – Tomalski, Walski, Sołowiej, Revenco, Okoniewski.

Sędziowie: Tomasz Kwiatkowski (Warszawa).