Piast – Puszcza 1:1 (koniec) | Korona – Zagłębie L. 2:0 (koniec) | Legia – Raków 0:1 (koniec)
Legia Warszawa
0:1 (0:1)
Raków Częstochowa
Niedziela 15.09.2024, 17:30 • Stadion Wojska Polskiego, Warszawa • PKO Ekstraklasa • Runda 8

Cześć! Mecz startuje o 17:30.

Wyjściowe składy:

Legia Warszawa: Tobiasz – Augustyniak, Jędrzejczyk, Barcia – Wszołek, Kapustka, Gonçalves, Vinagre – Luquinhas – Nsamé, Alfarela.
    Zmiany: Kobylak – Kapuadi, Pekhart, Chodyna, Pankov, Çelhaka, Kun, Gual, Morishita.

Raków Częstochowa: Trelowski – Svarnas, Rodin, Rundić – Tudor, Berggren, Koczerhin, J. Silva – Lamprou, Ameyaw – Makuch.
    Zmiany: Kuciak – Lederman, López, Brunes, Drachal, Otieno, Baráth, Mosór, Diaz.

Sędziowie: Jarosław Przybył (Kluczbork).

1

1
    Pierwszy gwizdek Jarosława Przybyła. Spotkanie zaczynają gospodarze!

1
    Od razu szybko rozegrała akcję Legia, ale Wszołek był na pozycji spalonej.

2
    Starannie konstruowali swój atak gospodarze, ale potem oglądaliśmy podanie zupełnie do nikogo.

3
    Kłopot zdrowotne ma Jean Carlos Silva. Przerwa w grze.

4
    Przewracany w środkowej strefie boiska był Alfarela. Rzut wolny dla Legii.

5
    Pojedynek Jeana Carlosa z Jędrzejczykiem. Lepszy defensor Legii.

6
    Przedzierał się lewym skrzydłem Luquinhas, ale faulował tam Svarnasa.

8
    Wrzutka z lewej flanki Lamprou, ale zupełnie do nikogo. Wznowi grę Tobiasz.

9
    Faulowany na połowie przeciwnika był teraz Luquinhas. Rzut wolny dla Legii.

11
    Spokojny początek hitowego spotkania na stadionie w Warszawie.

11
    Ostre zagranie w pole karne Rakowa, ale poradził sobie w tej sytuacji Rodin.

12
    Przewinienia Jędrzejczyka w walce o pozycję w polu karnym przeciwnika.

13
    Przeciągnięta wrzutka autorstwa Ameyaw. Rzut z autu dla Legionistów.

15
    Kwadrans gry za nami. Emocji na murawie jak na lekarstwo.

17
    Ładna akcja Rakowa lewym skrzydłem spuentowana wrzutką Jeana Carlosa. Oddalili niebezpieczeństwo od bramki warszawianie.

19
    Augustyniak w pole karne rywala w kierunku Luquinhasa, który nie zdołał udanie opanować futbolówki.

21
    Jarosław Przybył udziela reprymendy słownej Goncalo Feio, a po chwili pokazuje żółtą kartkę.

22
    Faulowany na połowie przeciwnika był Vinagre. Rzut wolny dla Legii i szansa na wrzutkę.

23
    Zbyt płaskie dośrodkowanie Vinagre i łatwo wybijają piłkę z szesnastki częstochowianie.

24
    Faulowany w okolicach własnego pola karnego był Barcia.

25
    Niestety, ale trzeba powiedzieć, że do tej pory jest to mecz dla koneserów.

26
    Wrzutka Kocherhina w pole karne Legii i wybija futbolówkę Barcia.

28
    Niewiele dzieje się na murawie podczas ostatnich minut. Obie ekipy grają bardzo zachowawczo.

29
    Zbyt mocne podanie na skrzydło w kierunku Jeana Carlosa Silvy.

30
    Przegrał pojedynek bark w bark w polu karnym rywala Alfarela.

31
    Żółtą kartką upomniany Migouel Alfarela (Legia Warszawa).

35
    Groźnie w polu karnym Rakowa, w końcu jakiś konkret! Okazję miał Augustyniak, ale świetnie interweniował golkiper przyjezdnych!
    35.

36
    Poprzeczka ratuje Trelowskiego! Po wrzutce z kornera główkował Nsame i obił obramowanie bramki Rakowa!
    36.

38
    Wrzut z autu w pole karne Legii, ale łatwo poradzili sobie warszawianie.

40
    Podanie w pole karne do Lamprou, po którego strzale piłka została zablokowana!

41
    Gol dla Rakowa!
    Gola strzelił JEAN CARLOS SILVA!

Goście obejmują prowadzenie! Zamieszanie w polu karnym Legii i najlepiej odnajduje się tam Jean Carlos Silva, który precyzyjnym strzałem finalizuje akcję!
    41. Jean Carlos Silva - 0:1

43
    Długa wrzutka w pole karne Rakowa i piąstkuje futbolówkę Trelowski.

45
    Jarosław Przybył zdecydował się dorzucić trzy minuty do podstawowego czasu gry.

45+3

46

46
    Legia Warszawa dokonuje zmiany:
    Sergio Barcia opuszcza boisko a pojawia się na nim Steve Kapuadi.

46
    Claude Gonçalves opuszcza boisko a pojawia się na nim Jurgen Çelhaka.

46
    Drugą połowę meczu zaczynają podopieczni Marka Papszuna.

47
    Ucierpiał Patryk Makuch, który wymaga pomocy medycznej.

48
    Raków Częstochowa dokonuje zmiany:
    Patryk Makuch opuszcza boisko a pojawia się na nim Jonatan Brunes.

50
    Starał się przymierzyć zza szesnastki Kapustka, ale dość wyraźnie pomylił się.

53
    Niezła wrzutka Wszołka w kierunku Nsame, który nie zdołał sięgnąć futbolówki.

54
    Piłka spadła na trzynastym metrze pod nogi Kapustki, który oddał celny strzał, ale łatwo poradził sobie Trelowski.

56
    Lazaros Lamprou opuszcza boisko a pojawia się na nim Erick Otieno.

59
    Uderzenie z rzutu wolnego Kocherhina, ale piłka trafiła prosto w mur ustawiony przez rywali.

60
    Starają się poszanować futbolówkę teraz podopieczni Marka Papszuna.

61
    Żółtą kartką ukarany został przebywający na ławce rezerwowych Kuciak.

62
    Migouel Alfarela opuszcza boisko a pojawia się na nim Marc Gual.

63
    Podanie do Nsame, który oddał atomowy strzał na bramkę Rakowa, ale wcześniej był na ofsajdzie!

65
    Milan Rundić opuszcza boisko a pojawia się na nim Ariel Mosór.

65
    Debiutuje w ekipie Rakowa Częstochowa Ariel Mosór!

66
    Pokusił się o strzał z dystansu Gual, ale dość wyraźnie przestrzelił Hiszpan.

67
    Przewinienie Ameyaw w okolicach linii środkowej boiska.

68
    Kolejna przerwa w grze. Leży na murawie Svarnas. Mają pretensje do sędziego Legioniści.

68
    Żółtą kartką upomniany Bartosz Kapustka (Legia Warszawa).

70
    Przeciągnięta wrzutka z prawej flanki Augustyniaka. Wznowi grę Trelowski.

71
    Starają się teraz uspokoić grę zawodnicy Rakowa Częstochowa i spokojnie wymieniają podania.

72
    Rozpędził się skrzydłem Vinagre, ale potem zagrał piłkę pod nogi rywala.

73
    Luquinhas opuszcza boisko a pojawia się na nim Ryōya Morishita.

74
    Wrzutka z prawej flanki Wszołka w kierunku Guala, ale na posterunku był defensor Rakowa.

76
    Ładny rajd z piłka Ameyawa, który podał do Berggrena, ale Szwed zagrał futbolówkę prosto pod nogi rywala.
    Trudno się nie zgodzić.

78
    26 102 widzów ogląda mecz na stadionie w Warszawie!

79
    Wrzutka w kierunku Nsame, który zdołał oddać strzał z główki, ale piłka poszybowała obok słupka.

79
    Do wejścia na murawę szykuje się Tomas Pekhart. Być może Czech wniesie trochę ożywienia w szeregi Legii.

81
    Artur Jędrzejczyk opuszcza boisko a pojawia się na nim Tomas Pekhart.

82
    Ciekawe podanie Augustyniaka w pole karne rywala, ale radzą sobie częstochowianie.

82
    Morishita w kierunku Kapuadiego, który nie trafił dobrze w piłkę na piątym metrze! To była świetna okazja na gola!

84
    Faulowany w środkowej strefie boiska był Jean Carlos Silva.

85
    Jak to nie wpadło?! Brunes do Jeana Carlosa Silvy, który wystawił piłkę Kocherhinowi i Ukrainiec fatalnie spudłował!
    85.

86
    Zrobiło się więcej miejsca na murawie w ostatnich minutach.

87
    Chcieli poszanować piłkę częstochowianie, ale Rodin niecelnie podawał do Trelowskiego i mamy korner dla Legii.

88
    Żółtą kartką upomniany Jurgen Çelhaka (Legia Warszawa).

88
    Świetnie teraz zachował się Ameyaw, który ograł Celhakę i musiał pomocnik Legii ratować się faulem.

89
    Faulowany we własnym polu karnym był Wszołek. Szybko wznowiła grę Legia.

90
    Wrzutka Svarnasa w pole karne rywala, lecz piłki nie sięgnął jeden z jego kolegów.

90
    Jarosław Przybył zdecydował się doliczyć sześć minut do podstawowego czasu gry.

90
    Żółtą kartką upomniany Jean Carlos Silva (Raków Częstochowa).

90
    Żółtą kartką upomniany Jonatan Brunes (Raków Częstochowa).

90+1
    Wpadł w pole karne rywala Morishita i zdecydował się na strzał, lecz posłał futbolówkę obok słupka!

90+2
    Starają się teraz poszanować futbolówkę podopieczni Marka Papszuna.

90+3
    Bardzo dobre zachowanie przy chorągiewce Ameyawa, który wywalczył rzut z autu.

90+4
    Żółtą kartką upomniany Steve Kapuadi (Legia Warszawa).

90+4
    Żółtą kartką upomniany Gustav Berggren (Raków Częstochowa).

90+5
    Przedarł się w pole karne przeciwnika Otieno, ale naciskany przez rywala zdołał strzał z ostrego kąta prosto w golkipera.

90+6
    Żółta kartka dla Marka Papszuna.

90+6

Trzy oczka jadą do Częstochowy! Po wyrównanym meczu Raków pokonał 1:0 Legię. Bohaterem spotkania Jean Carlos Silva!

Foule: 8:16. (19:31:52)
    Dziękujemy za śledzenie relacji live, dobranoc!

Tomek

Gole: 41. J. Silva

Kartki:   31. Alfarela (LEG), 68. Kapustka (LEG), 88. Çelhaka (LEG), 90+4. Kapuadi (LEG) – 90. J. Silva (RAK), 90. Brunes (RAK), 90+4. Berggren (RAK)

Posiadanie piłki: 60 % : 40 %.
    Strzały celne: 3:2. Strzały niecelne: 6:2. Rzuty rożne: 3:0. Spalone: 3:0. Foule: 8:16.
    Legia Warszawa: Tobiasz – Augustyniak, Jędrzejczyk (81. Pekhart), Barcia (46. Kapuadi) – Wszołek, Kapustka, Gonçalves (46. Çelhaka), Vinagre – Luquinhas (73. Morishita) – Nsamé, Alfarela (62. Gual).
    Zmiany: Kobylak – Chodyna, Pankov, Kun.

Raków Częstochowa: Trelowski – Svarnas, Rodin, Rundić (65. Mosór) – Tudor, Berggren, Koczerhin, J. Silva – Lamprou (56. Otieno), Ameyaw – Makuch (48. Brunes).
    Zmiany: Kuciak – Lederman, López, Drachal, Baráth.