Arka – Kotwica 5:0 (koniec) | Górnik Ł. – Miedź 1:2 (koniec)
Górnik Łęczna
1:2 (0:2)
Miedź Legnica
Niedziela 15.09.2024, 17:00 • Stadion Górnika, Łęczna • Betclic 1 Liga • Runda 9

Dziękuję za wspólnie spędzony czas i zapraszam na następne relacje. (18:56:07)

Posiadanie piłki: 63% : 37%.
    Strzały celne: 5:3.
    Strzały niecelne: 4:2.
    Rzuty rożne: 7:3.
    Spalone: 3:1.
    Foule: 14:16.

Ostatecznie uderzenia Kamila Antonika w pierwszej połowie spotkania pozwoliły Miedzi Legnica odnieść zwycięstwo 2:1 na stadionie Górnika Łęczna.

90+4

90+3
    A jednak nie! Bramka anulowana!

90+2
    Tym razem Ireneusz Mamrot może cieszyć się udanym wprowadzeniem zmiennika. Marcel Mansfeld dołożył gola na 3:1. Wykorzystał zbyt brawurowe ustawienie gospodarzy.

90+1
    Drużyna z Łęcznej musi angażować maksymalne siły do atakowania.

90
    Doliczone cztery minuty do podstawowego czasu.

89
    Górnik Łęczna dokonuje zmiany:
    Broda opuszcza boisko a pojawia się na nim Orlik.

89
    Janaszek opuszcza boisko a pojawia się na nim Malamis.

89
    Ile minut doliczy sędzia?

88
    Nie spieszy się Miedziance.

87
    Piłka głównie na połowie zespołu z województwa dolnośląskiego.

86
    Napastnik gospodarzy czeka w przodzie na dokładne podania. Na razie musi toczyć, czasami skazane na niepowodzenie, pojedynki z przeważającymi siłami przeciwnikami.

85
    Zaledwie pięć minut podstawowego czasu pozostało gospodarzom na doprowadzenie do remisu.

83
    Miedź Legnica dokonuje zmiany:
    Podgórski opuszcza boisko a pojawia się na nim Drzazga.

82
    Chuca opuszcza boisko a pojawia się na nim Tront.

82
    Mioc opuszcza boisko a pojawia się na nim Drina.

81
    Za moment kolejne zmiany personalne.

79
    Żyra opuszcza boisko a pojawia się na nim Achmedow.

79
    Branislav Spacil napomniany żółtą kartką za ostre przewinienie.

78
    To przewinienie może być wycenione przez sędziego na napomnienie żółtym kartonikiem.

77
    Poprzednia zmiana nie wyszła trenerowi Ireneuszowi Mamrotowi. Zdecydował się przed momentem na wprowadzenie kolejnego zawodnika.

76
    Bogacz opuszcza boisko a pojawia się na nim Mansfeld.

75
    Pozostał kwadrans podstawowego czasu.

74
    Gorąco w polu karnym. Kilku zawodników miało ochotę na wpakowanie futbolówki z bliska do siatki. Ta jednak tylko przemknęła po głowach oraz stopach i pozostała w polu.

73
    Górnik Łęczna ma dużo energii po zdobyciu gola kontaktowego.

72
    Bartosz Bida napomniany żółtą kartką za pojawienie się na boisku z ławki rezerwowych.

70
    Ostre przewinienie i zanosi się na kolejne napomnienie żółtym kartonikiem.

68
    Coraz to nowe dośrodkowania szybują w kierunku bramki strzeżonej przez Jakuba Wrąbla.

66
    Chuca napomniany żółtą kartką za ostre przewinienie.

64
    Zrobiło się ponownie ciekawie na Lubelszczyźnie.

63
    Gol dla Łęcznej!
    Gola strzelił PRZEMYSŁAW BANASZAK!

Górnik Łęczna zabrał się do pościgu w przedostatnim kwadransie i już po pierwszych zmianach Pavola Stano. W 63. minucie Przemysław Banaszak strzelił gola na 1:2 i przywrócił nadzieję na zapunktowanie gospodarzom.

62
    Po dwóch zmianach personalnych Górnik Łęczna na połowie przeciwnika.

60
    Roginić opuszcza boisko a pojawia się na nim Spacil.

60
    Barauskas opuszcza boisko a pojawia się na nim Grabowski.

59
    Będzie zmieniać również szkoleniowiec łęcznian.

58
    Antonik opuszcza boisko a pojawia się na nim Bida.

56
    Będzie pierwsza zmiana w zespole z Legnicy.

55
    Nie brakuje uderzeń celnych, jednak po przerwie żadne z nich nie doprowadziło do zmiany rezultatu.

54
    Górnik Łęczna nie znalazł miejsca do oddania uderzenia.

53
    Rozsądnie rozstawieni w obronie podopieczni Ireneusza Mamrota.

52
    Czas pracuje na korzyść pierwszoligowca z województwa dolnośląskiego.

51
    Futbolówka znalazła się na skraju pola karnego. Blisko szukającego miejsca do wykonania dośrodkowania zawodnika było dwóch przyjezdnych, którzy nie pozwolili na dokładne dostarczenie piłki do centralnie ustawionych zawodników.

49
    Miedź Legnica nie zamierza oddawać pola przeciwnikom i przeprowadziła atak na prawej stronie boiska.

48
    Nie mają na co czekać gospodarze.

47
    W przerwie szkoleniowcy nie zdecydowali się na przeprowadzenie zmian w wybranych przed meczem jedenastkach.

46

Piłkarze przygotowani do wznowienia meczu.
    Meczowe obrazki z Łęcznej
    Górnikowi nie klei się gra

Czekamy na emocje po przerwie.

Miedź Legnica na prowadzeniu 2:0 po 45 minutach walki w Łęcznej. Oba gole dla zespołu Ireneusza Mamrota zdobył Kamil Antonik.

45+1

45
    Doliczony czas.

44

43
    Ostatnie ataki w pierwszej połowie spotkania.

42
    Adnan Kovacević musi mieć się na baczności w dalszej fazie spotkania.

40
    Adnan Kovacević napomniany żółtą kartką za ostre przewinienie.

39
    Ostre przewinienie i za moment może zostać wycenione przez sędziego na napomnienie żółtym kartonikiem.

38
    Wznowienie od bramki przyznane Jakubowi Wrąblowi.

37
    Przewaga Górnika Łęczna w posiadaniu piłki nie przekłada się na liczne sytuacje podbramkowe.

36
    Ponownie Górnik Łęczna atakiem na boku boiska, jednak legniczanie są zbudowani pozytywnym wynikiem.

35
    Futbolówka w ostatniej minucie często zmieniała właściciela w pobliżu koła środkowego. Żadnemu zawodnikowi nie udało się zaprowadzić porządku.

33
    Legniczanie w ostatnich minutach nieco ostrożniejsi i rozstawieni na własnej połowie boiska.

32
    Niewykorzystana przez gospodarzy szansa na niebezpieczne rozegranie rzutu wolnego.

31
    Na razie tylko jedno przewinienie zostało wycenione przez sędziego Mateusza Piszczeloka na napomnienie.

30
    Dwa kwadranse spotkania za drużynami i Górnik Łęczna zdecydowanie ma o czym myśleć po tym fragmencie spotkania.

28
    Wygodna zrobiła się sytuacja Miedzianki.

27
    Gol dla Miedzi!
    Gola strzelił KAMIL ANTONIK!

W 27. minucie Miedź prowadziła już 2:0, a Kamil Antonik miał dublet na koncie. Najskuteczniejszy zawodnik spotkania przyczaił się na dalszym słupku i główkował pod poprzeczkę po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Floriana Hartherza. Nie udało się go wybić ponownie nieostrożnemu Jakubowi Bednarczykowi.

26
    Legniczanie dostali wiatru w żagle i szukali sposobu na podwojenie prowadzenia.

25
    Blokowana próba doprowadzenia do remisu uderzeniem zza pola karnego.

23
    Pierwsza połowa meczu za półmetkiem.

22

Miedź Legnica rozkręcała się powoli i w 22. minucie przekuła jeden z pierwszych konkretnych ataków w gola na 1:0. Akcja bramkowa była banalnie prosta, a strzelec poradził sobie po podaniu Jacka Podgórskiego. Nie dość, że poradził sobie z nadbiegającymi Jakubem Bednarczykiem i Przemysławem Banaszakiem, to jeszcze pokonał uderzeniem Adriana Kostrzewskiego.

21
    Nieudana próba przeprowadzenia ataku na boku boiska.

19
    Miedź Legnica nie przetransportowała piłki pod bramkę Adriana Kostrzewskiego po rozegraniu rzutu wolnego.

18
    Przemysław Banaszak napomniany żółtą kartką za ratowanie się przewinieniem po stracie piłki.

17
    Złe zachowanie Przemysława Banaszaka i piłka uciekła mu pod nogi przeciwnika.

14
    Wyraźnie niedokładne uderzenie w wykonaniu Kamila Antonika.

13
    Nieudane zachowanie pod bramką legniczan Marko Roginicia.

12
    Złe wyprowadzenie piłki Miedzi Legnica bez poważnych konsekwencji.

11
    W 11. minucie Przemysław Banaszak oddał pierwsze warte uwagi uderzenie na bramkę Miedzi Legnica. Piłkarz Górnika Łęczna wskoczył za linię obrońców przeciwnika i poczęstował płaskim kopnięciem Jakuba Wrąbla.

10
    Zagotowali się nieco piłkarze, ale sędzia Mateusz Piszczelok wprowadził porządek na boisko.

8
    Próba uruchomienia dośrodkowaniem ustawionego w okolicy dalszego słupka Damiana Warchoła.

7
    Spokojna wymiana podań prowadzona z wykorzystaniem Adriana Kostrzewskiego.

6
    Ataki a to jednego zespołu, a to drugiego. Piłkarze a to lewą, a to prawą stroną starają się stworzyć zagrożenie pod bramką przeciwnika.

5
    Po pięciu minutach spotkania jest bezbramkowo w meczu Górnika Łęczna i Miedzi Legnica.

4
    Jakub Wrąbel poradził sobie z poskromieniem dośrodkowania w kierunku Damiana Warchoła.

3
    Górnik Łęczna ma korner na zakończenie solowego ataku Jakuba Bednarczyka.

2
    Gospodarze w zielonych koszulkach i getrach, a do tego w czarnych spodenkach. Z kolei Miedź Legnica w czerwonych strojach z białymi elementami.

1

Ostatnie przygotowania do rozpoczęcia spotkania.
    Arena czeka na widowisko
    Ostatnie przygotowania

Wyjściowe składy:

Górnik Łęczna: Kostrzewski – Barauskas, Broda, Szabaciuk, Bednarczyk, Deja, Żyra, Warchoł, Roginić, Janaszek, Banaszek.
    Zmiany: Pindroch – Zbozień, Achmedow, Spacil, De Amoo, Orlik, Malamis, Ogaga, Grabowski.
    Trener: Pavol Stano

Miedź Legnica: Wrąbel – Kostka, Kovacević, Grudziński, Hartherz – Chuca, Kaczmarski – Podgórski, Mioc, Antonik – Bogacz.
    Zmiany: Abramowicz – Bida, Drzazga, Drina, Tront, Ciapa, Jóżefiak, Szymoniak, Mansfeld.
    Trener: Ireneusz Mamrot

Sędzia: Mateusz Piszczelok (Katowice).
    Jedenastka Górnika Łęczna
    Ustawienie Miedzi Legnica

Cześć! Mecz startuje o 17:00.

Gole: 63. Banaszak – 22. Antonik, 27. Antonik

Kartki:   18. Banaszak (LCZ), 79. Spacil (LCZ) – 40. Kovacević (MLE), 66. Chuca (MLE), 72. Bida (MLE)

Posiadanie piłki: 63 % : 37 %.
    Strzały celne: 5:3. Strzały niecelne: 4:2. Rzuty rożne: 7:3. Spalone: 3:1. Foule: 14:16.
    Górnik Łęczna: Kostrzewski – Barauskas (60. Grabowski), Broda (89. Orlik), Szabaciuk, Bednarczyk, Deja, Żyra (79. Achmedow), Warchoł, Roginić (60. Spacil), Janaszek (89. Malamis), Banaszek.

Miedź Legnica: Wrąbel – Kostka, Kovacević, Grudziński, Hartherz – Chuca (82. Tront), Kaczmarski – Podgórski (83. Drzazga), Mioc (82. Drina), Antonik (58. Bida) – Bogacz (76. Mansfeld).

Sędziowie: Mateusz Piszczelok (Katowice)