Arka – Kotwica 5:0 (koniec) | Górnik Ł. – Miedź 1:2 (koniec)
Górnik Łęczna
1:2 (0:2)
Miedź Legnica
Niedziela 15.09.2024, 17:00 • Stadion Górnika, Łęczna • Betclic 1 Liga • Runda 9

63
    Gol dla Łęcznej!
    Gola strzelił PRZEMYSŁAW BANASZAK!

Górnik Łęczna zabrał się do pościgu w przedostatnim kwadransie i już po pierwszych zmianach Pavola Stano. W 63. minucie Przemysław Banaszak strzelił gola na 1:2 i przywrócił nadzieję na zapunktowanie gospodarzom.

27
    Gol dla Miedzi!
    Gola strzelił KAMIL ANTONIK!

W 27. minucie Miedź prowadziła już 2:0, a Kamil Antonik miał dublet na koncie. Najskuteczniejszy zawodnik spotkania przyczaił się na dalszym słupku i główkował pod poprzeczkę po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Floriana Hartherza. Nie udało się go wybić ponownie nieostrożnemu Jakubowi Bednarczykowi.

22

Miedź Legnica rozkręcała się powoli i w 22. minucie przekuła jeden z pierwszych konkretnych ataków w gola na 1:0. Akcja bramkowa była banalnie prosta, a strzelec poradził sobie po podaniu Jacka Podgórskiego. Nie dość, że poradził sobie z nadbiegającymi Jakubem Bednarczykiem i Przemysławem Banaszakiem, to jeszcze pokonał uderzeniem Adriana Kostrzewskiego.

Gole: 63. Banaszak – 22. Antonik, 27. Antonik

Kartki:   18. Banaszak (LCZ), 79. Spacil (LCZ) – 40. Kovacević (MLE), 66. Chuca (MLE), 72. Bida (MLE)

Posiadanie piłki: 63 % : 37 %.
    Strzały celne: 5:3. Strzały niecelne: 4:2. Rzuty rożne: 7:3. Spalone: 3:1. Foule: 14:16.
    Górnik Łęczna: Kostrzewski – Barauskas (60. Grabowski), Broda (89. Orlik), Szabaciuk, Bednarczyk, Deja, Żyra (79. Achmedow), Warchoł, Roginić (60. Spacil), Janaszek (89. Malamis), Banaszek.

Zmiany: Pindroch – Zbozień, Achmedow, Spacil, De Amoo, Orlik, Malamis, Ogaga, Grabowski.

Trener: Pavol Stano

Miedź Legnica: Wrąbel – Kostka, Kovacević, Grudziński, Hartherz – Chuca (82. Tront), Kaczmarski – Podgórski (83. Drzazga), Mioc (82. Drina), Antonik (58. Bida) – Bogacz (76. Mansfeld).

Zmiany: Abramowicz – Bida, Drzazga, Drina, Tront, Ciapa, Jóżefiak, Szymoniak, Mansfeld.

Trener: Ireneusz Mamrot

Sędziowie: Mateusz Piszczelok (Katowice)