GKS T. – Ruch 0:1 (koniec) | Znicz – Chrobry 2:3 (koniec)
GKS Tychy
0:1 (0:1)
Ruch Chorzów
Poniedziałek 16.09.2024, 19:00 • Stadion Miejski, Tychy • Betclic 1 Liga • Runda 9

Piłkarze są już na murawie.

Kapitanowie zespołów – Nemanja Nedić i Maciej Sadlok przystąpili do losowania stron.

Zawodnicy GKS-u zagrają w czarno-zielono-czerwonych koszulkach, a Ruchu – w niebieskich.

GKS Tychy nie gra w tym sezonie zbyt spektakularnie, zarówno strzelił, jak i stracił najmniej goli ze wszystkich drużyn w lidze. Derby jednak rządzą się swoimi prawami więc liczymy na emocjonujące widowisko. Pierwszy gwizdek już za kilka sekund.

1

1
    Ruch rozpoczął długą piłką, z którą kłopoty mieli obrońcy GKS-u i wybili ją na aut.

1
    Piłka wrzucona z autu zatrzymała się w polu karnym i zrobiło się groźnie, bo dopadł do niej Szczepan, którego uderzenie zostało zablokowane. Nerwowy początek gospodarzy.

2
    Nedić poradził sobie z dośrodkowaniem Szwocha z rzutu rożnego.

3
    Gospodarze odpowiadają kontratakiem zakończonym niedokładnym dośrodkowaniem.

3
    Szybko obudzili się Tyszanie, nieprzyjemna centra Kurtarana wypiąstkowana przez Turka z problemami.

5
    Szymański trafił Rumina ręką w twarz, za co otrzymał poważne upomnienie od Pawła Malca.

6
    Mamin Sanyang ucierpiał przy próbie opanowania długiej piłki. Niestety wygląda to na kontuzję kolana.

7
    Gambijczyk się podniósł, ale na razie pozostaje poza linią boczną pod opieką medyków.

8
    Rzut rożny dla Ruchu wywalczony przez Jakuba Myszora.

8
    Zagrożenie oddalone.

9
    Sanyang wrócił na boisko, ale wciąż utyka, pachnie to wczesną zmianą.

10
    Dłużej w posiadaniu piłki utrzymują się Niebiescy.

12
    Zakotłowało się po dośrodkowaniu Szwocha z rzutu wolnego. Zablokowany strzał oddał Martin Konczkowski.

13
    Mamin Sanyang ponownie upadł na murawę i tym razem koledzy z drużyny sygnalizują konieczność zmiany.

15
    Gospodarze chwilowo grają w osłabieniu, a goście wciąż nacierają.

15
    GKS Tychy dokonuje zmiany:
    Sanyang opuszcza boisko a pojawia się na nim Hołownia.

16
    Piłka niespodziewanie przeszła obrońców Ruchu i prawym skrzydłem ruszył Niewiarowski. Zawodnik GKS-u próbował obsłużyć zamykającego akcję Hołownię, ale dograł zdecydowanie za mocno.

18
    Sadlok wybił piłkę na rzut rożny wyjaśniając zamieszanie pod bramką Turka.

18
    Niezła centra nieznacznie przeleciała nad głową Daniela Rumina.

20
    Hołownia trafił głową Myszora rozcinając skórę na twarzy piłkarza Ruchu.

20
    Żółtą kartką upomniany Myszor (Ruch Chorzów).

21
    Niestety krew na twarzy Jakuba Myszora wydaje się nie być jedynym problemem, bo sztab medyczny sygnalizuje, że będzie konieczna zmiana.

24
    Mohamed Mezghrani szykuje się do wejścia.

25
    Ruch Chorzów dokonuje zmiany:
    Myszor opuszcza boisko a pojawia się na nim Mezghrani.

25
    A zatem po 25 minutach już 2 wymuszone zmiany... W obu przypadkach ucierpieli prawi skrzydłowi.

27
    Łukasz Moneta urwał się obrońcom, opanował długie podanie, ale nie zdołał z ostrego kąta pokonać Marcela Łubika! Fenomenalna interwencja bramkarza GKS-u!

28
    Znów kłopoty ma GKS po zagraniu za linię obrony. Marko Dijaković musiał ratować się faulem na Szczepanie.

28
    Żółtą kartką upomniany Dijaković (GKS Tychy).

29
    Nieudana centra Szwocha, spokojnie wyłapana przez Łubika.

31
    Atak pozycyjny chorzowian.

33
    Ostre starcie Kurtarana z Novothnym, tym razem obyło się jednak bez kartek.

34
    Świece dymne odpalone przez kibiców GKS-u, co oczywiście spowodowało, że mecz został przerwany.

34
    Paweł Malec szybko podjął decyzję o odesłaniu zawodników do szatni.

34
    Poniedziałkowy wieczór z derbami w Betclic 1. Lidze potrwa zatem dłużej niż zostało to zaplanowane, ale z drugiej strony chyba mało kogo to dziwi.

34
    Piłkarze wrócili na plac gry i za chwilę wznowią mecz od 34. minuty.

34
    Mamy gwizdek, Martin Turk wprowadza piłkę do gry z rzutu wolnego.

37
    Piłka spadła na nogę Mezghraniego, który nieczysto uderzył z powietrza.

38
    GKS Tychy od momentu wznowienia gry nieprzerwanie zamknięty na swojej połowie.

38
    Daniel Szczepan jakby zdziwiony, że wstrzelona w pole karne piłka trafiła na jego nogę. Napastnik Ruchu bardziej nieudanie przyjął piłkę niż oddał strzał, ale że był to 11. metr, a futbolówka zmierzała w światło bramki, to spore kłopoty miał Marcel Łubik!

40
    Marcel Łubik górą po raz trzeci! Moneta dostał kapitalne prostopadłe podanie od Szczepana, ale nie wykorzystał sytuacji sam na sam!

41
    Piłkarze GKS-u proszą się o kłopoty. Grają bardzo nisko, a w dodatku popełniają coraz więcej błędów.

44
    Gol dla Ruchu!
    Gola strzelił Łukasz MONETA!

Pachniało golem dla Ruchu Chorzów, ale chyba nikt się nie spodziewał, że zostanie on podarowany przez świetnie dysponowanego dotychczas Marcela Łubika! Bramkarz GKS-u zagrał do Marko Dijakovicia, który miał bardzo blisko za plecami Łukasza Monetę. Ten wyprzedził obrońcę gospodarzy i pewnie wykorzystał stuprocentową okazję!
    44. Ruch Chorzów wchodzi na prowadzenie w derbach

45
    Jeszcze 6 minut potrwa pierwsza połowa, za sprawą rzecz jasna urazów Sanyanga i Myszora.

45+3
    Niewiarowski przebiegł z piłką kilkadziesiąt metrów, ale zakończył to trafieniem w Sadloka.

45+5
    Zablokowane kolejno strzały Dziuby i Rumina. Po tym drugim GKS ma rzut rożny.

45+5
    Marcel Błachewicz był najbliżej oddania strzału, ale tylko musnął piłkę głową.

45+6

W pierwszej połowie mieliśmy przede wszystkim dużo walki fizycznej. Obraz meczu zmieniła przerwa spowodowana pirotechniką, po której piłkarze GKS-u jakby nie wrócili z szatni, a Ruch napierał, aż w końcu dopiął swego.
    Dużo się działo w pierwszej połowie i liczymy na jeszcze więcej

Piłkarze wrócili na boisko. Jedna zmiana w GKS-ie Tychy, Bartosz Śpiączka zastąpi Marko Dijakovivia.

46

46
    Dijaković opuszcza boisko a pojawia się na nim Śpiączka.

46
    Novothny po dośrodkowaniu Konczkowskiego trafił głową w poprzeczkę!

47
    Rzut wolny dla Ruchu w bocznym sektorze.

47
    Goście nie stworzyli większego zagrożenia po tym stałym fragmencie gry.

48
    Powalczył w pressingu Niewiarowski i wywalczył rzut rożny.

49
    Ale mecz znów zostaje przerwany ze względu na pirotechnikę...

50
    Paweł Malec nie decyduje się tym razem na odesłanie piłkarzy do szatni, ale wydaje się, że ta przerwa jeszcze trochę potrwa.

52
    Gra wznowiona.

52
    Julian Keiblinger oddał soczysty strzał z dystansu, ale piłka minęła słupek o około pół metra.

55
    Spotkanie przerwane po raz trzeci przez kibiców gospodarzy.

56
    Szybko wrócimy do gry, bo tym razem otrzymaliśmy najskromniejszy pokaz pirotechniczny.

59
    Dwie przerwy chyba wytrąciły piłkarzy z rytmu, bo kompletnie nic się nie dzieje na boisku.

61
    W dobrej liczbie GKS wyszedł z kontratakiem, Ertlthaler rozciągnął akcję podaniem do Niewiarowskiego, a ten wykończył ją fatalnym strzałem.

62
    Bartosz Śpiączka leży w polu karnym, czy będzie reakcja VARu?

64
    Nie będzie rzutu karnego, gospodarze wznowią grę wrzutem z autu.

64
    Sadlok skiksował po centrze Niewiarowskiego, ale interweniował jeden z jego kolegów.

65
    Celowe zagranie ręką Nemanji Nedicia.

65
    Żółtą kartką upomniany Nedić (GKS Tychy).

66
    Artur Skowronek przygotował podwójną zmianę.

66
    Dziuba opuszcza boisko a pojawia się na nim Makowski.

66
    Niewiarowski opuszcza boisko a pojawia się na nim Kubik.

68
    Rzut rożny dla gospodarzy.

68
    Ciężko powiedzieć, czy Ertlthaler strzelał, czy dośrodkowywał, ale piłka znalazła się na aucie...

69
    Mecz przerwany po raz czwarty, tym razem winni kibice gości.

70
    Gramy dalej.

70
    Daniel Szczepan upadł w polu karnym, ale Paweł Malec każe grać dalej.

72
    Strzał Mezghraniego po odbiciu od Błachewicza zapewnił Ruchowi rzut rożny.

73
    Maciej Sadlok był bardzo blisko strzelenia gola bezpośrednio z narożnika!

73
    Nieudany strzał Monety bez problemu wyłapany przez Łubika.

76
    Rzut rożny dla gospodarzy po akcji Kubika.

77
    Bartosz Śpiączka minimalnie się pomylił po centrze Teo Kurtarana na bliższy słupek!

77
    Karasiński opuszcza boisko a pojawia się na nim Barański.

77
    Moneta opuszcza boisko a pojawia się na nim Lukić.

79
    Fatalny strzał Barańskiego na zakończenie obiecującego kontrataku.

79
    Żółtą kartką upomniany Ertlthaler (GKS Tychy).

80
    Petarda odpalona przez Marcela Błachewicza z ponad 30 metrów zmierzała w środek bramki i na raty obronił ją Martin Turk.

81
    Dawid Szulczek ukarany żółtą kartką.

82
    Świetnie do Śpiączki dośrodkował Kurtaran, ale delikatnie strącił mu piłkę Konczkowski, przez co strzał był niecelny.

83
    Żółtą kartką upomniany Kurtaran (GKS Tychy).

84
    Niecelny strzał głową Novothnego po idealnym dośrodkowaniu Szwocha z rzutu wolnego.

85
    Ertlthaler opuszcza boisko a pojawia się na nim Szpakowski.

86
    Jeszcze jeden rzut rożny dla gospodarzy.

87
    Piłka wybita na aut.

88
    Bartłomiej Barański powinien zamknąć mecz! Młodzieżowiec Ruchu w sytuacji sam na sam minął Łubika, po czym trafił w słupek!

89
    Żółtą kartką upomniany Sadlok (Ruch Chorzów).

90
    Żółtą kartką upomniany Szwoch (Ruch Chorzów).

90
    7 minut czasu doliczonego.

90+2
    Tyszanie robią co mogą, ale wciąż brakuje im dokładności.

90+2
    Ależ egoistycznie zachował się Daniel Szczepan. Zamiast wyłożyć piłkę Barańskiemu na stuprocentową okazję to oddał strzał z ostrego kąta i nie pokonał Łubika!

90+5
    Kolejny korner dla GKS-u.

90+5
    Kolejny strzał głową, ale kolejny niecelny. Próbował Daniel Rumin.

90+6
    Szczepan opuszcza boisko a pojawia się na nim Łaski.

90+6
    Mezghrani opuszcza boisko a pojawia się na nim Góra.

90+7
    Śpiączka zgrał dośrodkowanie Makowskiego za plecy Nedicia.

90+8

Posiadanie piłki: 54 % : 46 %.
    Strzały celne: 2:6. Strzały niecelne: 8:6. Rzuty rożne: 7:4. Spalone: 0:1. Foule: 12:11.

Derby jak to derby. Przyniosły przede wszystkim bardzo dużo walki i świetną atmosferę na stadionie, choć nie brakowało też dobrej piłki. Ruch Chorzów ostatecznie utrzymał wynik z pierwszej połowy i wygrał derby Śląska.